Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy rosszul csináljam,...

Tudom, hogy rosszul csináljam, de hogy változtassam meg? Tanácstalan vagyok. :-S

Figyelt kérdés

7 hónapos babám csak azt enné, amit mi, semmi tejpép, meg amit az ilyen korú babáknak "kellene" enni. Leírom 1 napi kajáját, biztos sok leszúrást kapok, de ez van:

Reggel kelés után anyatej, rá 1 órára falatzsemle+ összekeverve párizsi+vaj (ez változni szokott sonka+vaj, sonka+sajt, virsli+vaj stb..)

pár óra múlva anyatej, aztán ebéd (máj+krumpli apróra összetörve, vagy húslevesből kiszedett répa+főtthús+krumpli+kis húsleveslé összetörve, ilyesmik)

Utána anyatej, este pedig gyümölcspép (alma reszelve+keksz, vagy alma-banán, vagy FrutaPura pép, ilyenek..) aztán este fürdés után anyatej.

Napközben teát is iszik 5-6 alkalommal (60 ml-eket kb.)


Bébiétel nem kell neki, kiköpi, RioMare halat se eszi meg, már próbáltam. De úgy érzem kicsit gyosr ez a tempó, szeretném ha Ő is enne ilyen ízesített tejpépeket, mint a korabeliek, de nem tudom beletömni.. Erőltetni meg nem fogom, de így sokat ártok neki? :-( Nem tudom mit csináljak.. 1 hónapja kezdtem a hozzátáplálást, és ez azóta így meg, nem reklamál a darabos kaja miatt, de még 1 foga sincs..



2012. dec. 14. 18:17
 1/6 A kérdező kommentje:
*Tudom, hogy rosszul csinálom, elnézést.
2012. dec. 14. 18:18
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Az enyém is azt enné ha lehetne de én nem adok neki meg amugy se egy nagy evő viszont, a testvérem lánya ennyi idősen ő is ilyeneket evett mert mást nem akart megenni nem lett tőle semmi baja. Ha nem fáj töle a hasa adhatod neki ezeket csak probálj olyat ami nem nagyon megterhelő és azért probálgass minnél több féle babakaját én főzök neki és mindig a kedvencével a körtével párosítok
2012. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fájt eddig semmitől sem a pocakja, csecsemőként sem volt hasfájós. Próbálgatom próbálgatom, de nem nagyon vevő rájuk.. Csak amiket írtam. De persze azért minél több újat igyekszem beépíteni neki.
2012. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat egy másik accountomról írtam, én vagyok a kérdező! :)
2012. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tejpépet keverd neki gyümivel, azt írtad, hogy eszi


kottyvassz neki te, az én fiam is az enyémet jobban eszi, külön csinálom neki

kis vízben megpárolom neki a zöldséget meg a csirkehusit


tízórai is adhatsz neki gyümit keksszel vagy kölespéppel

2012. dec. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most többen nem fognak velem egyet érteni, de szerintem nagyon jól csinálod. A reggelije mondjuk nekem is kicsit erős, én biztos nem adnék egy ennyi idősnek vajat, párizsit és virslit meg pláne nem, de a többivel szerintem semmi baj nincs.

Az én kislányom 8 hónapos, ő sem eszik tejpépet, sem üveges bébiételt. Én főzök neki, kb. 10 percemet veszi el egy nap, és csak akkor turmixolok, ha olyat kap, amit nem lehet villával jól összetörni, mondjuk répát vagy céklát. Ő is kap húslevest meg főtt krumplit, ha azt eszünk. A tejpép pedig gyakorlatilag sűrített tápszer, anyatejes babának nincs rá szüksége. Ezt a védőnőm mondta.

2012. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!