Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól használtátok a kengurut?

Ildikó1982 kérdése:

Mikortól használtátok a kengurut?

Figyelt kérdés
Rá van írva hogy 1 honaposa.n de valaki szerint korai ezért érdekelne

2012. dec. 14. 20:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Van amit 0+ van amit 1+ van amit csak 6+ miett veszel atól függ :)
2012. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
5 hónapos korától
2012. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Mivel a kenguru nem tartja a babát, így elég nehéz a kérdésre válaszolni... hogyha hordozni szeretnél, akkor van megoldás rá: hordozókendő, karikás kendő, ezeket 1 napos kortól lehet használni, vannak a kenguruhoz hasnló, de anatómiailag, ortopédiailag megfelelőbb (test terhelését átvevő, azt az anyára vezető, nem a lágyéki részekre terhelő eszközök, pl a meitai vagy a csatos hordozó, amiket későbbi életkoroktól, 4-6 hónapos kortól lehet használni).


A kenguruval az a baj, hogy pici a terpesze, így a baba még fejletlen csípővápája rosszul ízesülhet benne, ha nem teljesen egészséges/túl sokat használják, ugyanis a terhelés az ágyékra érkezik, a térdet nem tartja semmi, így a baba súlya lefelé húzódik a lábakon keresztül. A gerince sincs megtartva, így az izmok felesleges munkára vannak kényszerítve, ami később testtartási problémákat okozhat.

2012. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha hordozás, akkor mei tai. Nagyon kényelmes neked is és a babának is. Nem is érzed a súlyt, 20 kg-ig is használhatod. A kenguru bizonyítottan nem egészséges a babának.

Én 6000 ft-ért vettem a mei tai-t, egy kenguru legalább ennyi, vagy több. Én használtam azt is néhányszor, borzasztó kényelmetlen volt, nem ajánlom egyáltalán.

2012. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
soha. Megvettük még mikor terhes voltam aztán rájöttem, hoyg ez baromira nem jó a gyereknek és meitaiban hordoztam 3 hónapos korától.
2012. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen kenguru. Nekünk olyan van, amit újszülött kortól lehet használni, kb 3 hetes korában használtuk először.
2012. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Kengurut lehetőleg soha, ezért:

"A legtöbb kenguru üleprésze igen keskeny, ebből adódik, hogy nem teljesülhet a széles alátámasztás, a kicsik súlyukat az ágyéki részen viselik. A lógó lábacskák sem az előbb leírt csípőfejlődésnek kedvező lábtartásban helyezkednek el. A legtöbb kenguru anyagából adódóan nem öleli szorosan körbe a babát, tehát nem nyújt megfelelő támasztékot a gerincének sem. Ezért a kicsik vagy összecsuklanak bennük, ülnek a hordozóban, ezzel megterhelve a gerincoszlopot, vagy pedig, ha szorosra húzzák őket, akkor szinte rápréselődnek a hordozó felnőtt testére, ami miatt hátuk kiegyenesedik, esetleg még homorú tartást is felvehet. Egyik életkorban sem javaslom tehát a kenguruk használatát." innen(és még rengeteg helyen olvashatsz erről): [link]

Az írásban feljebb olvashatsz arról, hogyan tudod úgy hordozni a Kicsidet, hogy egészen biztosan támogasd a megfelelő gerinc-és csípőfejlődését:).

2012. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de igazából azt nem értem ha ennyire rossz meg árt akkor minek gyártják.
2012. dec. 17. 14:22
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

7es vagyok

Jó kérdés:). Cigarettát is gyártanak...

Na de: könnyű használni, nem kell picike időt sem rászánni a helyes használat megtanulására...

2012. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
24%

Hű tudtam hogy előjön egy cigis hasonlat. A cigerettáról mindenki tudja, hogy káros, bizonyított tény, rá van írva a dobozára hatalmas gyászkeretben, és újabban undorító képekkel illusztrálva. A kengurunk dobozán ilyesmit nem találtam :)

Kérdező, szinte nem létezik olyan babacucc, amiről valaki ne állítaná azt, hogy káros. Olvastam én itt már mindent, ördögtől való a babakocsi, a bébihinta, a habtapi, a járóka, a babakarám, sőt a rácsos kiságy is. Fenntartással kell fogadni minden információt, főleg azt, ami innen származik :)

2012. dec. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!