Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiú egyáltalán...

11 hónapos kisfiú egyáltalán nem ül még, gond lehet-e?

Figyelt kérdés

Unokahúgom kisfiáról van szó (ő nem lát semmi problémát, de a nyakára jár egy idősebb rokon, hogy komoly gond van): A kisfiú nagyfejű, és nehéz, 12 kg. Másfél hónapja mászik, feltérdel, de térdelésből sokszor leesik. Lába közé és mellé sem ül le. Ha ültetik kéztámasszal, akkor is instabil, hamar eldől. Szerintem nem gond, hogy még nem ül, de az furcsa, hogy ha ölbevesszük v. öltöztetésnél próbáljuk felültetni, akkor hátrafeszíti magát, olyan mintha folyamatosan homorítani akarna, még akkor is, amikor csak simán fölvesszük (fejecske a vállunk felé néz). Egyébként jókedélyű, értelmes (bár az unokahúgom szerint nem ért meg semmit, amit mond neki), nagyon jó kézügyességű. Beszédfejlődés terén: most szinte csak morog, torokból "hörög" vagy visítozik, sikongat. (+ eee, aa).

Előre köszi minden választ. Légyszí ne szekáljatok, hogy nem az én dolgom, mert az apja meg folyton engem kérdez, hogy ugye minden ok, én meg tanácstalan vagyok.



2012. dec. 14. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

1 éves státuszon nézik az ülést, így van 1 hóanpja. ha nem ül akkor ott a doki eldönti hogyan tovább valószínü ortopédiára küldik.

12 kiló túl sok egy 11 hós babának. 12 a legmaximumabb egy 1 évesnek, ez felett már túlsúlyos, ami mind a belsö szervekere mind az izomzatra hatással van.


Kézügyesség nem tudom miben nyilvánul meg, mert 1 évesen max fognak és forgatnak dolgokat, nem hiszem hogy lerajzolna téged. Beszédben pont ezt kell tudnia, max mamamamamama szót ismételegetni, de ekkor még csak a gögicsélésnél tartanak.

Megérteni pedig semmit nem kell még neki, egyedül figyelnie arra ha neki szolnak. Vagy is: jancsika... és akkor oda néz. de ezt is csak az anyukája hangjára.

2012. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha mászik, akkor oké szerintem, majd rájön az ülés technikájára, lehet majd csak akkor fog, ha majd felállt! Ha a gyerekorvos/védőnő nem látott eddig gondot, akkor nem is kell aggódni! Gondolom mennek mindig státuszvizsgálatra, ha lenne eltérés biztos szóltak volna! Nyugi.
2012. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Akkor rendben.

Ahol ők élnek nincs státuszvizsgálat, de a gyerekorvos szerint is rendben volt legutóbb.

Kézügyesség alatt csak azt értettem, hogy már egymásra tud rakni kockákat, a megfelelő alakú lukon bedobja a megfelelő formájú alakzatot :-). (ezekre a játékokra általában azt írják, hogy 1 éves kor fölött, szóval max ezért gondoltam ügyesebbnek a finommotorikáját, remélem nem rajzolt le titokban:-D)

2012. dec. 14. 21:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nem értek egyet,hogy a 12 kg szigorúan csak egy 1 éves súlya lehet.Kisfiam 10 hónapos és 10 kg-o túllépte.Tuti elérjük,túllépjük a 12 kg-ot,mire 1 éves lesz és NEM túlsúlyos!!!Ezt nem elfogultságból írom,mert sorra ezt kapom az orvosoktól,védőnőtől,stb.Tehát ez alkati dolog.Vannak babák,akik stramm,erős csontozatú gyerekek és nem túlsúlyosak.Ettől független a mozgásuk,mi már 8 hónaposan elindultunk és mindent művel,amit csak lehet egy emberpalántának(kúszás-mászás-ülés-guggolás,felállás álltó helyből,stb.). :)

Elképzelhető,hogy felcserélt mozgásformákat.Valóban majd csak 1 éves státuszon fogják ezt komolyan venni,addig még várnak.Barátnőm kisfia pl. tökéletesen ment,szaladt már,de nála kimaradt az ülés és voltak mozgásformák,amikre nem volt képes 17 hónaposan sem:guggolás,fel-leülni.Nekik Dévényezni kellett ,de szépen behozta a lemaradást.

2012. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább azzal van a gond, hogy hátrafeszíti magát, ha ülbe veszitek, ez akár valami izomletapadás is lehet...
2012. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi idősen már igen csak kéne ülnie és a hátrafeszítés sem jó jel mindenképpen meg kéne nézetni és a súlya is igen nagy, bár nem írtad, hány cm hozzá.
2012. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
80-as bodikat hord vagy nagyobbakat is (de hát a méretezések eltérőek), de kb. 77 cm most a hossza.
2012. dec. 14. 22:23
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Akkor nem is egy extra hosszú gyerek. Akkor igen kövér lehet kb 2kg fölösleg van rajta.
2012. dec. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy közel egy éves babának szerintem is kellene ülnie!

Lehet,hogy az egyensúly érzékével is baj van, ha azt írod, hogy eldől!

Én megmutatnám egy tornásznak!

2012. dec. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 15. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!