Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
A kislányom 4 hónapos és másodjára adtam inni neki bébiitalt. A második, amit ma ivott az őszibarack-ananász ízű volt. Úgy csináltam meg neki, hogy felhígítottam babavízzel, fele arányban osztottam el a bébiitalt és a vizet. Nagyon ízlik neki, de azt hiszi, hogy eszik, és amikor elveszem tőle, mert mégse igya meg egyszerre a 125 ml-t, akkor elkezd sírni, mert azt hiszi szegénykém, hogy a tápszert vettem el tőle. Két ivásra megitta az egészet. Akkor itattam, amikor még nem volt evésidő. Ti mit csinálnátok? Nektek hogy reagált a babátok, amikor először adtatok neki bébiitalt?
2012. dec. 14. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne is mond. Hétfőn volt 4 hónapos a lányom és elkezdtem neki almalét adni. Mivel nagyon bukós, ezért csak 20-30 milit tudok neki adni. Megissza és Ő úgy gondolja, hogy az egy teljes evés volt. Utána csak 4 óra múlva akar enni, ami azért baj, mert eddig sem evett sokat, nem engedhetem, hogy 20 mili almalé miatt kihagyjon egy teljes tápszeres étkezést. Én holnaptól nem adok gyümölcslét, hanem el fogom kezdeni a pépet.
2012. dec. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Èn nem igazán értem miért kell édes cukors (gondolom hallottál már arról hogy a gyümölcsöknek igen magas a cukor tartalma) dolgot adni a babának, amikor annak még tejre van szüksége. Elkezdhetö a hozzá táplálás de ne mindenfél kitudja honnan származó gyümölcs levekkel. föleg ne ananásszal.

a kisbabád eddig csak egy íuzt ismert és az a tej (mindegy hogy anyatej vagy tápszer), neki egy aprócska eltérés egy íztelen semmi is már ória´si dolog.


szerintem felejtsd el ezeket a rissz rossz ivoleveket kb a baba 1 éves koráig és egyszerüen ha gyümölccsel akarsz kezdeni akkor reszelj meg egy almát, szürd le a levét és elöször KANÀLLAL (mert gondolom te sem cumisüvegböl eszel) adjál neki 1-2 kanállal. Aztán ebbe tegyél a püréböl is és azt adj 1-2 kanállal, majd minden nap növeld a kanalak számát és kb 4-5 hét után kiváltottál egy étkezést.


habár én gyümölcs elleni vagyok már mint az elsö étkezésnél, mert a babák gyomra még nagyon kényes, és a gyümölcsök (pláne az ananász) rettentöen savas. jobb nekik a répa, krumpli, paszternák, sütötök.

2012. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére attól még az én babám nem hagyott ki egy evést, simán megette ugyanúgy a tápszert. Második válaszoló, ne haragudj, de nem értek veled egyet! Furcsa volt a kijelentésed, hogy én sem cumisüvegből eszem! De én az őszibarack-ananász italt nyilván, hogy inni szántam, mégis miben adtam volna, mindegy. A másik meg az, hogy abszolút nincs megédesítve, azért babaital, mert nekik nincs benne mindenféle édesítőszer és 4 hónapos koról adható. Nem találták volna ki, ha nem lehetne inni, csak 1 éves kortól. Szeretném, ha megismerne más ízeket is. A védőnő is 4 hónapos kortól javasolta a hozzátáplálást is. Ma először evett a babám bébi sütőtökpürét, 10 kanállal. Ízlett neki.
2012. dec. 14. 22:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tápszer után adtam neki inni. Így ivott annyit amennyit ő szeretett volna. Kizárólag tápszeres babáknál nem alkalmazkodik a tápszer a baba igényeihez mint az anyatej. Így igen is szükségük van plusz folyadékra, mert nem oltja a szomjat. Miután tele ette magát fogta és ivott neki megfelelő mennyiségű babaitalt. A vizet már csecsemő korában sem fogadta el. Mi majdnem a kezdetektől tápszeresek voltunk és első szomjas éjszakáját átordította bárhogyan is igyekeztem vizet adni. Néhány kortyot ivott aztán grimasz és sírás... kapott babateát cukor nélkül...grimasz de már picivel többet ivott. aztán egy kevés cukot beletettem, pedig szilárd elvem volt, hogy szigorúan cukor nélkülit igyon. Na akkor egy teljes cumisüvegnyit megivott és aludt is a következő etetésig. Evés után újra megkínáltam vele és ivott belőle. Nagyon szépen beálltak a napjaink onnantól kezdve. első babás anyuka vagyok így mikor pici volt nem jöttem rá egyből arra sem, hogy szomjas. Úgy gondoltam híg az a tápszer. Aztán a védőnőm vonta le a vgső következtetést, hogy ez lehetett a gond. próbált tanácsot adni hogyan térhetnénk át a vízre, még ő is próbált olyan arányban készíteni teát, hogy szinte semmi cukor ne legyen de szerinte ,,még iható". Az én lánykám azt sem fogadta el. Azóta sem issza meg a vizet 2 évesen. De amint lehetett tea helyett (csersav + direkt cukor) áttértünk a gyümölcslevekre. Vettem gyümölcscentrifugát is és mikor van időm kifacsartatom a friss gyümölcsöt. De bevallom őszintén néha lustaságból, de inkább neki valót veszek amiben tudom, hogy több a cukor. Viszont mentségemre legyen, hogy sokat dolgozok és nem mindenre marad energiám.
2012. dec. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 2. hozzászóló. Nagyon hiányosak az ismereteid ezekről a levekről. Attól, hogy Te nem tartod jónak, most Magyarországon az almalét ajánlják elsőnek. Az alma bébiital akár jobb jobb választás lehet elsőnek, mint egy hipermarketben megvett savas alma. A bébiital savtalan, nem cukrozott és nem tartalmaz allergéneket. Nyilván pár nap után át fogok térni én is az igazi almára, de azért azt állítani, hogy a kifejezetten babáknak szánt gyümölcslé nem egészséges azért túlzás.
2012. dec. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!