Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan csináljam a hozzátáplál...

Hogyan csináljam a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kisbabámnál hamarosan kezdjük a hozzátáplálást, de nem tudom, mivel kezdjem és hogy csináljam. Egyáltalán, hogy kell ezt az egészet csinálni? Leírnátok a saját példátokat, mondjuk a kezdetektől hogyan jutottatok el a főzelékig? Vennék belőle tippeket.

2012. dec. 3. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
nálunk ugy volt,hogy 3 napig egy fajta kaját adtunk(Leves),következő 3 nap(krumpli,répa),következő 3 nap(pl alma)....Mindig adj neki 3 napig ugyanazt,csak természetesen frissen add,ne másnapos kaját!És így mindig jutsz el a végéig...mert ha minden nap mást adsz neki akkor hasmenése is lehet!és először ne sokat,ne zabáltasd be,csak kostoltasd vele...Amikor már kb mindent evett 3 napon,na akkor lehet minden nap mást!Ja és mindig növeld majd az adagot!
2012. dec. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Ja és adjatok neki üditőt is amik babáknak vannak...de abból se ne sokat!elejébe csak kostoltasd!

2012. dec. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy összetettebb kérdés annál, mint hogy azt lehessen mondani, hogy így és így, aztán passz.


Én pl. megközelítően sem úgy csináltam, mint első, de most hogy a harmadikat táplálom hozzá, azt mondhatom, hogy még az egyes gyerekeimmel sem egyformán csinálom.


Azt kell átgondolni, hogy milyen céljaid vannak: pl. minél előbb leszoktatni a szopiról, vagy, az ő ütemében haladva szép lassan ismerkedni az ízekkel. És e két megoldás között persze számtalan átmenet létezik.


Akarsz-e pépes ételt adni, vagy minél előbb jó lenne ha a felnőtt ételeket enné már, darabosan.


Ezeket átgondolva kell elindulni. Keresni egy hozzátáplálási táblázatot, ami irányelvként szolgál azzal kapcsolatban, hogy melyik tápanyagot mikor célszerű bevezetni.


Aztán jöhet a kísérletezés!

2012. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi nemrég kezdtük, sokat olvastam előtte, mit hogyan.Aztán almalével kezdtük.Nem kellett volna :) Üveges almalevet kapott, de csak fintorgott, bár pohárból imád inni, csak folyik mindenhol.Megkóstoltam az almalevet,nagyon savanyú volt.Másnap inkább adtam neki almapürét,nem jött be :) Aztán sütőben megpároltam az almát és csak úgy ette.Nekem is jobban ízlett így.Én kb. 5 napig adom, az újat.Aztán jött a krumpli, de almával főztem meg.Most a sárgarépánál tartunk.Tegnap kapott levet, de nem jött be, ma pürét kap krumplival.Eleinte szopi előtt adtam neki, de aztán arra jutottam, hogy szopizzon még van tejem és most már szopi után kapja.Így hiszti sincs, hogy éhes és valami idegen izét akarok a szájába tuszkolni.Tízóraira akartam a kóstoltatást, de ebéd lett belőle:)
2012. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!