Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem megy a hozzátáplálás....

Nem megy a hozzátáplálás. Teljesen el vagyok keseredve. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Megpróbálom nem túl bonyolultan és hosszan leírni a problémám. Lányom 8 hónapos. Így néz ki 1 napunk evés ügyben. Hajnal 3-4 körül eszik tápszert 220ml-t. 7-kor kel, 8-9 között próbálkozom gyümivel..max 80g-ot eszik meg. Pedig elég rég ette a tápszert. 9,30 körül már beálmosodik de addig nem bír elaludni amíg nem kap tápszert:( Simán benyakal 220ml-t. 11 körül kel. 14 óra körül próbálkozok főzelékkel, max 120g-ot eszik ha jó napja van. 15 óra körül már fárad nagyon és szokásosan nem akar elaludni ha nem kap tápszert. (Éhes és nem értem akkor miért nem eszik többet a szilárd ételből??) Felkel 16.30-korül, 18 óra körül megint próbálkozok főzelékkel, babajoghurtal..1000 féle dologgal...nem eszik mérhető mennyiséget. Este 7.30 körül fektetem le és szokásos tápszeradagot kapja. Volt, hogy sikerült elaltatnom a délelőtti alvásnál, nem adtam neki tápszert. 1 körül adtam lányomnak főzeléket, de ugyanúgy max 100-120g-ot evett meg belőle. Már teljesen kivagyok. Hogy váltsam így ki a tápszert? Már elég lenne neki csak reggel és este adnom...tisztába vagyok vele. Doki csak legyint, hogy majd fog enni, ne aggódjak...csak baromi rossz mert úgy érzem Én rontok el valamit...állandóan sírhatnékom van már. Védőnő azt ajánlotta, hogy éheztessem ki...Tanácstalan vagyok. Mit csináljak máshogy? Kérlek segítsetek!
2012. nov. 23. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem még jobb neki a tápszer,valamelyik baba még ennyit se fogad el ilyenkor,pl az enyém pont ma 7 hónapos és napi 1x próbálkozok neki adni vmit,de sokszor kilöki a nyelvével,van olyan,h fél decinyit megeszik,ha édes tejpép,vagy nagyon a fogára való,de én nem vagyok kétségbe esve,a védőnőm is ma volt,kérdezte,h elkezdtem már a kóstoltatást?Mondtam,h alig akarja,de azt mondta,valamelyik baba nem érdeklődik rögtön a pépek után,semmi gond,ha tápot elfogadja,attól is jól lakik még,majd eljön az az idő is,mikor már nem elégíti ki a táp és majd akkor elfogadja ösztönösen.
2012. nov. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nincs okod elkeseredni! Majd csak elkezd enni! Az én lányom 9 hónapos, szilárd ételből max 30-40ml-t eszik meg, amúgy még napi 6-szor szopik... Csak hogy lásd, lehetne rosszabb is. Szerintem még éretlenek rá, próbálkozni kell, egyszer csak belejön. Nem ismerek olyan felnőttet, aki még mindig tápszert enne, vagy szopizna, úgyhogy előbb-utóbb csak ráéreznek az evésre :) Szerintem jól csináljuk, hogy mindig főzünk nekik, megkínáljuk többször egy nap,sok félét kóstoltatunk.

Kitartás, és ne szomorkodj e miatt! Semmit sem rontottál el!

Ja, és szerintem ne éheztesd ki! Tudják a babák is, mire van szükségük, ahogy mi sem kívánunk bizonyos ételeket.

2012. nov. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem a problémádat. A gyereked gyönyörűen eszik 80g gyümölcs, 120g főzelék. Szereti a tápszert és? örülj neki. A lányom egy hét alatt evett annyit mint a tied egy nap alatt, ja csak az enyém 15 hónapos volt.
2012. nov. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szép adagokat eszik, biztosgyarapszik is jól. Az ikreim másfél évesen se mindig esznek egy decinél több főzeléket vagy joghurtot. Az egyik lányom 9 hónapos koráig kizárólag szopott, már a hajamat téptem. Ma sem nagy evő, de mindent elfogad, lelkes az asztalnál, és szerintem ez a legfontosabb. Nyugi!
2012. nov. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!