Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "kell" este elalvás...

Miért "kell" este elalvás előtt a tej vagy a kakaó?

Figyelt kérdés
Mindenki ad a babájának csak én nem?? Én úgy vagyok vele hogy vacsora, mellé folyadék amit kér (ált nem tej alapú, az csak reggel) aztán fürdés, FOGMOSÁS, és utána alváshoz már csak a cumiját meg a csöpögésmentesbe egy kis vizet viszünk magunkkal ... 20 hónapos
2012. dec. 15. 01:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az en kisfiam most mult 2 eves. De meg mindig szereti a cumisuveget mikor megy aludni. Kokusztejet vagy mandulatejet iszik. Megnyugtatja a rutin? Nem tudom. Mostanaban kezd lemondani az ebredes utani tejecskerol. Nem hiszem, hogy "mindenki" ad a kicsijenek.

Az en kisfiam pl. soha nem szerette a cumit.

2012. dec. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, este még mindig kell a lányomnak egy "lazára" megcsinált tejpép, de reggel nem mindig kér.Megnyugtatja, cumisüvegből issza.
2012. dec. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk sincs este fogmosás után már se tej, se más, csak víz.Este vacsihoz kap 1/2-1 bögre tejet, de van amkor nem is kéri. DeÀlt.ban hideg vacsi van, szendvics, stb., de ha főtt kaja lenne, amihoz nem illik, akkor szerintem én se adnék tejet. (csak ha külön kér) Most 28hós.
2012. dec. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb 2 éves koráig volt de mi utánna fogat mostunk szigoruan.


14 hós volt mikor reggelire még tejet kapott csak, de elmentünk nyaralni ahol a reggelihez a hotel éttermébe kellett menni, így leültünk, a pincér hozott teát és a lányom is azt ivott, és reggelizett velünk (amúgy mindig reggelizünk otthon)és innentöl soha többet nem akart reggeli tejet.

Majd most 2 évesen elutaztunk és elfelejtettünk cumisüveget vinni. Akartam adni neki pohárból de nem kellett neki, így teljesen leszokott az estiröl is.


Èn azt nem értem meg ha nem mosnak utánna fogat, vagy aki még éjszaka közepén is ad ilyet a gyereknek.

2012. dec. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Én meg azt nem értem aki cumit ad... Na akkor most mi van?

Ja hogy a jó öreg "mindenki másképp csinálja" elv, csak olyan jó fényezni magunkat, igaz kérdező anyuka ? :)

Nálunk akár FOGMOSÁS után is ihat tejet, ha éjjel esetleg azt kér... Mert néha én is felkelek éjjel és megyek a hűtőhöz a tejért, mert az esik jól. A fogaink köszönik szépen, egészségesek.

2012. dec. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az első négy válaszolónak köszönöm a normális választ! Kedves utolsó, neked pedig csak annyit hogy nem fényezésről volt szó vagy kötekedésről hanem egy olyan kérdésre vártam/várom a választ ami érdekel hogy más hogyan csinálja - ha már ezt a jó öreg elvet emlegetted. Az enyém meg igen, a cumit igényli elalváshoz, és "akkor mi van"? :) Szép napot!
2012. dec. 15. 09:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is lassan 2 hónapos lesz,pont karácsony másnapján.Ő még szokott kapni lefekvés előtt kakaót,és felkeléskor is mondja "Apa,kakó"

Szüksége van rá,és amúgy is kell a gyerekeknek a tejalapú táplálék még.

Éjszakára cumit kap,és innivalót az itatósba,az innivaló már 8 hónapos kora óta ott van mellette mindig éjjel,mert sokszor felkel éjjel inni,és ha ott van vissza is alszik magától nekem sem kell rohangálni,és nem is kelt fel.

2012. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*20
2012. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Miért kell? Mert sok anyuka rászokatja az esti tejezésre, éjszakai kakaózásra a gyereket. A gyerek nem magától találja ki ezeket, hanem anya kínálja és utána a gyerek rendszert csinál belőle. anyuka meg letojja, h esetleg ezzel árt a gyereknek, mert nemcsakaz a baj, h a tejfogak áznak a cukros, kakaós lötyiben, hanem az, h jól fel is pörög tőle a gyerek. Ismerek olyan kisgyereket, aki nem balhézik éjszaka közepén kakaóért, mivel nem is tudja, h mi az.
2012. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
kimondta hogy éjszaka kap kakaót?? én nem adok neki enni éjszaka kb 3 hónapos korától,azzal szerintem nincs baj ha a gyerek este kap tejet nem lesz tőle semmi baja
2012. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!