Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babám van hogy 5 órán...

2 hetes babám van hogy 5 órán át alszik és nem lehet felébreszteni etetéshez, ez baj?

Figyelt kérdés
Anyatejjel táplálom, de nem szopizik, hanem lefejve adom neki. A kórházban mondták, hogy igény szerint kell táplálni, de azért 3 óránként fel kéne kelteni. De egyszerűen nem lehet felébreszteni, már megpróbáltunk mindent. Ha még is sikerül akkor üvölt egy órán át és nem lehet megetetni. Mit tegyek? Félek hogy keveset eszik. 24 óra alatt kb 6-szor eszik most már lassan száz miliket, de félek, hogy ez kevés. Szerintetek?
2012. dec. 15. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha ezt éjszaka csinálja akkor nem baj,ha nappal,az annyiban gáz,hogy felcseréli a napszakokat,és hamarosan pokollá fog változni az éjszakátok.az hogy mit mondanak a kórházban le kell kakilni,mert ha én minden úgy csinálnék,kb már a bolondok házában lennék.de bizonyára azért nem kel fel enni,mert nem éhes.100ml nem kevés,sztem eltelíti.de tényleg ne hagyd nappal hogy ennyit aludjon
2012. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem sargult be?
2012. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hatszor eszik, akkor az átlag 4 óránkénti evést jelent. Ez nem rossz.

Egy baba ezt teszi, amire szüksége van. Ha álmos, alszik. Ha éhes, felébred és sír. Bízd rá! :)

2012. dec. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Napi 6 evés az szerintem elég, bár az én lányom ilyenkor még 7-szer evett. Én soha nem keltettem fel.
2012. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond ha éjjel 5 órát alszik.
2012. dec. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sárgult be, és van elég pisis pelenkája, akkor nincs ezzel semmi baj. Ha besárgult, az sem feltétlen gond, mert anyatejeseknél lassabban múlik. A 100 ml tök elég neki ha hatszor eszik.. Az anyatej szükségletet úgy tudod kiszámítani hogy testsúlykilogrammonként 150-et kell ennie egy nap, azaz pl. egy 3 kilós gyereknel kell egy nap összesen 450-et ennie. Hogy ő ezt hányszor eszi meg, az már az ő dolga.


Az én babám is ilyen volt egyébként az elején, most már 6 hetes és rég elmúlt ez a korszak :) Nektek is el fog. Használd ki amíg tudod :)

2012. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A babám most 4,5 kg pedig még csak 2 hetes (nagy súllyal született amúgy is), az elején besárgult, de megszoliztatták a kórházban meg kapott anyatejet is, úgyhogy a sárgaság már elmúlt, szóval nem hiszem hogy azért aluszékonyabb. Ha kiszámolom, hogy hatszor eszik egy nap ehhez a súlyhoz, akkor kb 110 milit kéne ennie, ehhez képest van hogy 90-et van hogy 100-at eszik, de van hogy repetázik 30-akat. De igazából nem is erre gondoltam, hogy ez kevés, hanem hogy 24 órán belül a hatszori etetés talán kevés. De ha ti azt mondjátok hogy no problem, akkor hiszek nektek! :)


Köszönöm a válaszaitokat, ment a zöld kezecske mindenkinek!

2012. dec. 15. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!