Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki cukorbetegként vállalt terhességet? (nem terhességi cukorra gondolok)

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy miután megszületett a baba, rajta milyen vizsgálatokat végeztek. Esetleg a kórházi napok után is volt még valami plusz vizsgálat?
2012. dec. 15. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem saját példa (és lehet, hogy nem segít, de hátha), a barátnőm volt cukorbeteg már az első terhessége előtt, igaz, akkor még nem kellett inzulint használnia, csak figyelnie, mit eszik. A szülés előtt két héttel be kellett vonulnia a kórházba, utána pedig járnia kellett a cukordokihoz, hogy beállítsák az inzulinadagját, mert a terhesség miatt már ez kellett neki. Nem kellett pluszban bent maradnia a kórházban, csak visszajárt a dokihoz. Azt mondták, lehet, hogy „elmúlik”, és később nem kell használnia inzulint, de nem múlt el nála… viszont a többi gyerekével már nem volt hajlandó befeküdni előbb a kórházba, és semmi baja nem lett.
2012. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, bár nem egészen erre gondoltam. A szülésen már túl vagyok. Én arra lennék kíváncsi, hogy a babát vizsgálgatták-e később is, vagy csak a kórházban (nálunk így volt).
2012. dec. 17. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, elnézést, nem olvastam el elég figyelmesen a kérdést, de nem vizsgálták utána a gyerekeit (és szerencsére nem is merült fel a gyanú eddig, hogy örökölték volna).
2012. dec. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vizsgálták külön csak amíg a kórházban voltunk többször nézték a cukrát, pedig ahogy megszületett rögtön az intenzívre vitték mert leesett a cukra,de pár óra múlva már megkaptam minden rendben volt.
2012. dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ. Az én babámnak nem is esett le a cukra, nem vitték el mellőlem, csak tudom, hogy még a kórházban többször mérték neki. Én egy kicsit meglepődtem, hogy azóta semmit nem foglalkoznak ezzel. A gyerekorvos sem. Nem mintha lenne bármi baja, végig nagyon szépen sikerült tartani a cukromat, pedig a végén már napi 60 egység körül szúrtam az inzulint.
2012. dec. 17. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!