Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a babám 1...

Miért van az, hogy a babám 1 hétig rendesen kakil, aztán mintha elvágtak volna valamit, csak segítséggel megy neki?

Figyelt kérdés
Lehetséges,hogy ezért is nem alszik úgy éjszaka? Mert egyébként 11-6-ig alszik,de az elmúlt egy hétben ismét 2-3x felkelt éjszaka. Néha adok neki teát,ezzel aztán megy neki simán a dolog,de ez is csak ideig-óráig hat.. 9 hetes anyatejes baba.
2012. dec. 15. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan még tini vagyok, de nekem a féltesóm négyésfél éves, és amikor ott voltam náluk pár napot, akkor úgy tudott kakilni, ha megtornáztatták. Mert ha nem akkor fájt a hasa és sírt. Szóval neki is segítség kellet neki. Szerintem teljesen normális. :]
2012. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

9 hetes babánál még természetesek ezek a változások.Alakul a kis gyomruk,bélrendszerül és másképpen hasznosítják az anyatejet/tápszert.Írtad,hogy szopizik.Ebben az esetben az sem ritka,hogy 5-6. napra van csak kaki,mert olyan szinten hasznosítják a tápanyagot,hogy nincs ami ürüljön.Ez a jó.Nem hinném,hogy azért kel fel éjszaka,mert nem volt széklete.A pocakfájásra nem gondoltál?Mert bizony az is lehet a ludas.

Egyébként csak egy jó tanács:ha nem muszáj ne teáztasd,felesleges.A tejcsiben benne van a neki szükséges folyadék is.Csak hozzászokik és később problémák lehetnek belőle.

Még annyi,hogy egy ilyen pici babának még javában kialakulóban van a napi ritmusa és ez miatt is felborulhat bármikor az addigi "rendszer".Ez ilyen korban még természetes.Szóval ezzel csak azt akartam mondani,hogy szinte biztos hogy nem a kaka miatt ébred éjszaka.

Én a mai napig szoptatok egyébként.

10 hós kisfiú anyukája

2012. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia! Pocakfájással már nem küzdünk,szerencsére hamar túl tudtunk lépni a dolgon (4 hét). Onnan gondolom,hogy ez a baja,mert erőlködik,nyom,mint amikor kakil,csak ugye nem jön semmi és ezért sír is. Már próbáltam,hogy hagyom,hogy magától menjen neki,de csak nem akart és már nagyon nyűgös volt. Teát csak emiatt adtam neki,10 milit,hogy kicsit lazítsa a székletét.
2012. dec. 15. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Én nem akarok okoskodni,de azért ne borítékold,hogy ennyi idő alatt le is tudtátok a hasfájást.Ez nem így működik.Lehet a szelek is bántják.Én kipróbálnám a Biogaia-t a helyedben.Ez nem gyógyszer,jótékony bél bacikat tartalmaz.Ártani tuti nem ártol vele,max. jobb lesz.És lehet a székletét is rendbe hozza (bár én még mindig kizártnak tartom,hogy emiatt legyen).

De ha tényleg szopizik,akkor hidd el természetes,hogy csak ritkábban kakil.Nálunk volt olyan,hogy a 7. napon produkált.Már én is tiszta idegbe voltam,hogy mi van mááár?Aztán minden oké volt.

2012. dec. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindent kiprobaltunk,a biogaiatol az esmpumisanon keresztul a pocakra kenheto kremig,nyuglodott a hasfajassal. Amiota kis teat adok neki,azota semmi baja. Latom rajta,tudom milyen volt akkor es milyen most. Rengeteget pukizik,ezzel tuti nincs gond. Nem vettem okoskodasnak,de tenyleg a kakival van a baj,tudom,hogy az is ok,ha 5 napig nincs szeklet,probaltam is hagyni,hogy majd magatol sikerul neki,de nem. Es orditott es orditott es nyugos volt mar,meghomeroztem es sohajtott egy nagyot,amikor kijott a kaka,ami nem keves mennyiseg volt.
2012. dec. 16. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!