Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit tényleg rosszul...

Valamit tényleg rosszul csinálok a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
Babazsúron voltunk kilenc hónapos fiammal. Én nem tudtam a többi anyukával beszélgetni, mert rá figyeltem. Mikor elmentem a dolgomat intézni éktelenül ordított. Nagyon anyás. Úgy láttam, hogy a többi baba pár percig elvolt az anyja nélkül. Barátnőm szerint elrontom a gyereket. Nem szeretném, hogy anyámasszonykatonája legyen, de könyörgöm még csak 9 hónapos. Természetes, hogy anyás.
2012. dec. 16. 21:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem rontassz el semmit. De ugyelned kell arra, hogy olykor mas is vigyazzon a babadra 1-2 orat ugy, hogy te nem vagy ott. Elbucsuzol es mesz, nem integetsz 100 evig. Aztan 1 ora mulva hazaersz, es orultok egymasnak es ezt gyakorolni ha van ra lehetoseg gyakrabban.

Nekunk is volt egy szeparacios szorongas problemank a 9. honap korul. Most mult 2 eves. Apaval, Mamakkal jol elvan.

2012. dec. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Apával, nagymamával ő is jól elvan. Múlt hétvégén fürdőbe is mentem az apjával, míg rá a nagymama vigyázott. Nem volt könnyű nekem, de jól megvoltak. Akkor borult ki a gyerekem, mikor meglátott!:) Köszönöm a választ!
2012. dec. 16. 21:46
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

Ez nem szeparációs szorongás, mert az csak annyit jelent, hogy a gyerek rájön, hogy van saját akarata.

Azért anyás, mert hozzászoktattad, hogy állandóan mellette vagy. Hagyd egyedül játszani, ha hisztizik, se figyelj rá. Hamar leszokik az anyáskodásról.

2012. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem az előző válaszoló nagyon jót írt, egyet értek vele. Van egy ilyen időszak a fejlődésben, de sok múlik Rajtad is. Jó, ha néha el tudod engedni és mered másra hagyni. Ebből a babád is profitál.
2012. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Az én kislànyom is ilyen volt legalàbb màsfél éves koràig. Nekem is jöttek a beszólàsok, àltalàban, hogy biztos azért ilyen, mert rajtam kívûl nem làt senki màst egész nap. Persze ez nem igaz, mert jàrtunk baba-mama klubba, a hàzban is összejàrunk a gyerekesekkel, stb... Egyszerűen ő ilyen természet, de idővel megvàltozik.
2012. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Elso valaszolo vagyok. Ne aggodj! Sok a bezzeganyuka. Nincs semmi gond. Kinoviktek es kesz. Nem rontassz el semmit.
2012. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ez most jól esett! Köszönöm. Csak tudod az tényleg nagyon ütött, hogy a saját barátnőm is azt mondja, hogy elrontom a gyereket, és "senki nem viselkedik így, mint én."
2012. dec. 16. 22:16
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem rontod el. :)

A babád egyszerűen csak anyás. Plusz valószínűleg a szeparációs szorongás is most van. És a sok embertől is megijedhetett.

Úgy segítesz rajta, hogy ha ott vagy vele, ha igényli.

2012. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Valóban te szoktattad ehez.
2012. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

9 hónaposan természetes, hogy kétségbe esik idegen helyen idegen emberek között. Az lenne a baj, ha simán ott lehetne hagyni mindenhol. Szerintem ez teljesen jó reakció a gyerkőc szempontjából. Majd kinövi, de nem egy csecsemőtől kell ezt elvárni. 3 évesen nem lesz vele ilyen gond, meglátod. :) Nyilván, az a kisbaba, aki pici korától arra van trenírozva, hogy magában legyen, az nem, vagy szolidabban reklamál ilyen esetben, de ez sem feltétlenül jelenti azt, hogy ő nem fél az egyedül maradástól, csak éppen megtanulta, hogy hiába sír.


(Van amúgy egy teszt, ami azt vizsgálja, hogy a gyerek biztonságosan kötődik-e. Egy éves gyerekekkel végzik, és zanzásítva a lényeg: az a gyerek kötődik biztonságosan, stabilan, aki sírva fakad, ha idegen helyen egyedül marad, vagy egy idegennel, viszont ha az anyja visszajön, hamar megnyugszik. Ha érdekel, rákeresek pontosan.)

2012. dec. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!