Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg egészségesebb a...

Tényleg egészségesebb a liba/mangalica/disznó/kacsazsír a babának mint az olaj?

Figyelt kérdés
Már több anyukától is olvastam itt, hogy hozzátáplálásnál zsírral főz és azt tesz a baba ennivalójába és nem olajat. Szerintetek? Hány hónapos kortól ajánlott? Én felváltva használok olivaolajat ill. bio napraforgóolajat.
2012. dec. 17. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is zsírral főzök, de csak házi zsírral - az a bolti dizsnózsír, amit tálcástól lehet venni, semmiben nem különbözik a szememben az olajtól. Ami mondjuk szintén nem ördögtől való és vannak ételek amibe azt teszek, de szerintem ha hús van egy ételben, akkor ahoz jobban harmonizál a zsír, ha pedig nincs, akkor dobhat az ízén :)
2012. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, és mennyi idős korától kaphatja? Nálunk a nagy 4 éves a pici 9 hónapos.
2012. dec. 17. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Fél éves kortól lehet.

A növényt, amiből az olaj lesz, permetezik, sőt, mielőtt betakarítanák, le permetezik hogy száradjon ki pl. a napraforgó! Rengeteg vegyi csúccsal kezelik.

A disznó is amit megeszik takarmányt is permetezték.

Az a jó zsír, amit mindjuk háztól veszel, mert ott a kukorica a kertből van, moslékot, burgonyát, tököt kap a disznó, amit nem permeteznek agyon.

Piacon Mamáktól vegyél zsírt, vagy szalonnát, azt süsd ki! Én pl. Szinte minden húsos étel alá szalonnát vágok, annak a zsírján sütöm meg a hagymát, majd a húst...

Lányom imádja a szalonnát csak úgy skakastaréjnak kenyérrel, vagy az abárolt szalonnát. 10 hónaposan már ette.

2012. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legjobb a kókuszzsír.Egyáltalán nincs kókusz íze, és az a legegészségesebb.Mennyiségre sokkal kevesebb kell belőle, mint a többi zsiradékból, és többször felhasználható (rántott husiknál mondjuk).Az ára húzós, de ha megnézzük mihez mennyit használunk fel belőle, akkor az ára megéri.

Viszont nem tudom konkrétan hány hónapos kortól ajánlott.Már ha van egyáltalán kikötés rá.

2012. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is kókusz olajat használok, nincs mellék íze mint a többi olajnak, zsírnak és nagyon egészséges.
2012. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akik kószzsírt használnak azoktól kérdezném, hogy biót, vagy nem biót használtok? Találtam 1kg kiszerelésűt 1300forint. Az meddig elég? Ha húst sütök benne akkor többször felhasználhatom? Szobahőmérségleten kell tartani vagy hűtőben?Köszi.
2012. dec. 17. 19:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi ezt használjuk: [link]

A nagy kiszerelést vesszük és általában négy felé elosztjuk. Azt nem tudom hogy fel lehet-e újra használni, de szerintem a coco24 válaszol rá, kérdezd meg őket.

2012. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!