Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is megfigyeltétek ezt a...

Ti is megfigyeltétek ezt a folyamatot a kisfiúk kukijánál, amikor leválik a fitymáról? Ti hol tartotok másfél éves kisfiatokkal?

Figyelt kérdés

Minden fürdés után nézem, hogy ahol elkezdett feljönni a fitymája, az a felület nőtt-e, ha nem jobban ráhúzok finoman, hogy ezzel is minél hamarabb elváljon a makkocskájától.

Elég szépen haladunk, már 4 ponton elkezdett neki feljönni, és mindjárt kifakad a 5.pont is. (Gondolom tudjátok miről beszélek: termelődik ilyen fehér váladékszerű valami, ami a letapadást oldja fel szép lassan, mintha egy pattanás lenne, és amikor jól sok felgyülemlett, kilyukassza a bőrt, és ez a lyuk egyre nagyobb lesz, így válik el a fityma a makktól.)

Másfél éves a kisfiam, és a doki szerint, ha 2 éves korára nem jön fel teljesen, akkor ő segít rá.



2012. dec. 17. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából újat mondtál nekem. Nem tudtam, hogy ez a folyamat így zajlik. Most 23 hónapos a kisfiam, a makkja szépen kibukkan teljes egészében, de feljebb nem megy, illetve én nem is mertem erőltetni. Akkor most ez jó, vagy nem? De emlékszem, pár hónapja volt egy alkalom, amikor napokon át fehéres váladékot mostam ki belőle, akkor még nem bukkant ki teljesen, csak utána. Doktornő azt mondta, hogy a váladék okés, semmi problémát nem jelez, természetes. De ennél többet nem említett, szóval ilyen részletekbe nem ment bele, mint amit leírtál.
2012. dec. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 25 honapos. Meg alig latszik a makk leghegye. Azt mondta nekem a doki, hogy ne eroltessuk majd feljon magatol. Ahol mi lakunk a gyerekek 70%at korbe metelik. En nem engedtem - hetekig gyozkodtek, hogy ez egy szukseges procedura... Koszonom az infot! Korbe kerdeztem olyanok kozott akik nincsenek korbemetelve es szinte mind azt mondta, hogy nekik olyan 12 eves koruk korul jott fel a bor. Felek, hogy nehogy vagni kelljen vagy felszakitani vagy barmilyen fajdalmat okozni neki. En nem lattam meg valadekot de fogom figyelni.
2012. dec. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy addig ameddig pelenkáas a gyerek addig nem baj, ha nem jön fe a kórokozók miatt.
2012. dec. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
A 3. válaszolónak igaza van. Amíg pelenkás a kissrác, addig a bőr védi a kukiját, és nem kell felhúzni neki. :)
2012. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahány orvos, annyi féle nézet ezzel kapcsolatban.

Mi pár hónapos korától húzogatjuk a bőrt, 2 éves még nem volt, mikor teljesen elhagyta a pelust. Most már 3 éves is elmúlt, és még mindig csak a hegye látszik, voltunk már sebészeten is és nem csinálnak vele semmit. A doki azt mondta, majd 6 éves korában megnézi megint, nem nyúlnak hozzá. Már magának mossa minden fürdéskor, picit mintha már több látszana ki, de ilyen váladékozás neki még nem volt.

2012. dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 porcukormókus ***** válasza:
A mi kisfiunk 4hónapos, minden fürdésnél mozgatjuk a fitymáját és már szépen hátra is csúszik. Eddig még semmilyen váladékot nem láttam.
2013. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!