Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe került mire mindent...

Mennyibe került mire mindent megvettetek az első baba érkezéséhez?

Figyelt kérdés
Mindent újonnan vásároltatok, vagy használtan is?
2012. dec. 18. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
800.000-1.000.000 között, mindenből újat vettem, nem szeretem a használt dolgokat.
2012. dec. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak a gyerekszoba bútorból vettünk újat (használtan nem találtam olyat,amilyet én megálmodtam)+a gyerekülésből.

A többiből szerintem annyira felesleges újat venni,mert úgy sem használják el a babák,maximum kinövik.Ruhákból vettünk újakat,de használtakat is; ugyan emiatt.

Én nem számoltam össze,de közel sem volt annyi,mint az 1. hozzászólónál.Talán 400-500e ft,de lehet még annyi sem.A gyermekünknek mindene megvan,semmiben nem szenved hiányt.Azt a pénzt,amit új dolgokra is költhettük volna,máshova forgattuk be-természetesen RÁ fordítottuk.Nekem ez ésszerűbb megoldás.

2012. dec. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
kb 500 ezer ft-ot.mindent újonan vettünk.a bútorai már megvoltak akkor,mikor még csak tervbe volt.most 6 hónapos,azóta kb ugyanennyit költöttünk,de most vettük meg neki a járókát,etetőszéket,autósülést...
2012. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb 100-150 ezret költöttünk. Ugye látod milyen eltérések vannak. Bababútort nem vettünk csak egy használt pelenkázót a vateráról, ami olyan, mintha új lenne, ez volt 4500 huf. Kiságy volt. Légzésfigyelőt kaptunk. Kádat vettünk új: 1200. Törölköző, textil pelenka egyebek, új. Erre kaptam egy utalványt 10 ezret költöttem. Vettem néhány babaruhát is újat, de használtakat is. Összességében minden aprósággal lehetett kb 100 ezer.
2012. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
mi eddig kb. 30.000forintot költöttünk, de a 100.000-et tuti nem fogjuk elérni. kiságyat 4000-ért vettünk nagyon szépet, kis egyszerû kókusz matraccal. hibátlan, folt mentes. kiskádat veszünk újat egyedül. pelenkát mosni fogom, az 20000ft volt. pelenkázót,etetőszéket csinál a férjem, csak feltétet veszünk rá. tetrákat, cumis üvegeket anyum hoz a munkahelyéről, ruhákat kapunk, meg ismerőstől veszünk használtan. vettünk már néhány újat is, és biztosan fogunk is. egy babakocsit veszünk biztosan, de 20e a limit. egy hordozókendőt szeretnék, az 70000 lesz. pihenőszéket 4000-ért szintén ismerőstől. biztos lesznek még kiadások, amikre nem is számítok,de a 100000-et nem hiszem, h. át fogjuk lépni. próbálok nem elcsábulni a szép doktora, mert tudom, h. attól, h. micimackós, vagy cuki Füles van rajta, a gyereknek nem lesz jobb, csak az árat dobja meg sokszor több ezer forinttal.
2012. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsi 120.000 ujjonan Quinny buzz szett

Babaútor szett 100.000 újjonan kiságy, pelenkázó, gardrób

Ruhàk, pléd, ágynemű, kellékek pl. Kád, hőmérő, cumisüveg, mellszívó sterilizáló... 130.000 ruhák felét használtan vettem.

350.000


Majd az anyaságiból vettem egy fisher price hintát, azt bánom hogy nem vettem meg mire megyszületett. Meg azt bánom nem elektromos Mellszívót vettem.

2012. dec. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
65000ft kombi kiságy (új) babakocsi 17 (használt) bébihordó 3000ft használt ruhákat sokat kaptunk barátnőimtől, vettem néhány újat is kb. 20000ft-ért.
2012. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi teljes bababútort vettünk olyat amit kb 10 éves koráig tud használni, ezért minöségit. az ágyat 2 évesen leszereljük kiságynak, majd 5 évesen kap majd emeletes ágyat(lehet a bútorcsaládhoz kapni). ez kb 600.000Ft . De így 10 évig mi egyetlen plussz bútorra sem költünk a cég 5 év garanciát ad.


Babakocsi kb 200.000Ft volt, egy kicsit megbántuk hogy miért nem bugaboot vettünk mer árban majdnem ott lett volna de akkor 1 évesen nem kellett volna egy kisebb kocsit vennünk, mert ez 12 kiló mindennel együtt és már nehéz volt. de második babának is most szuper.


Aztán ruhák. rengeteg használt ruhát kaptunk tasóméktól és barátnöktöl, férjem családjában elsö gyerek így rengeteg új nagyon márkás ruhákat is.


aztán még kb olyan 200.000 -300.000 Ft amit költöttünk, pl fertötlenítö gép, cumisüvegek, légzés figyelö, meg ilyenek.


második gyerkenek, csak bútor kellett, neki ugyan azt csak más szinbe vettük mint a tesónak, de semmi más nem kellett, mert ö is kislány lett.

2012. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindent újonnan kellett megvenni, mert nem volt a rokonoknál, és ráadásul duplán kellett megvenni (ikrek).

Bőven fél millió fölött jártunk születésig, és azóta is sok kiadás volt.

2012. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Orvossal, bútorral, apróságokkal együtt 550-600 ezer Ft. Mi sok mindent kaptunk tesóméktól pl: babakocsi, járóka, ruhák, de még így is sok dolgot kellet megvenni. Sőt azóta is elköltöttünk már pár ezrest mióta megvan a babuci. Ja és mi mindig az arany középutat választottuk, tehát nem a legolcsóbbat, de nem is a legdrágábbat vettük.
2012. dec. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!