Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 5,5 hónapos, hátáról...

Kisfiam 5,5 hónapos, hátáról a hasára szépen fordul. Egy valami azonban aggaszt mostanában a mozgásfejlődéssel kapcsolatban. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nemrég elkezdett kúszni is,igaz hátrafelé,és körbe körbe.Mikor az oldalára fordul,megfeszíti ívben a hátát.Miért csinálhatja?Más babája is produkál ilyet?Hozzátartozik a mozgásfejlődéshez vagy mutassam meg Dévényesnek?
2012. dec. 18. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is ennyi idős és szintén fordul hátról hasra és vissza. Azt viszont nem csinálja, mint a tiéd, de én nem hiszem, hogy gond lenne (bár ebben nincs tapasztalatom). Az én Kisfiam sokszor ki van tekeredve, ha csak úgy lát valamit.
2012. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az èn kislànyom nem tekereg,nem is kuszik,ès nem is fordul hàtrol hasra.csak hasrol hàtra.minden gyerek kulonbozo.
2012. dec. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szia, ugyanennyi idősen csinálta ezt a kislányom, hátrafelé kúszott, meg hason körbe-körbe forgott. Mi járunk dévény-re és ez hozzátartozik a mozgásfejlődéshez. Nekünk ennyi volt a kúszás, inkább mászik a picikém, 7 hónapos lesz lassan. A mászása még nem tökéletes, de nem is kell annak lennie, hiszen még a kis izmai nem olyan erősek, hogy szépen, ügyesen másszon, majd kialakul.


Az ívbe feszítés lehet az is, hogy erősíti a hát izmait.

Ha sokáig csinálja és gyakran, azt szokták kórosnak mondani. Sokáig: több héten keresztül, sokszor: naponta nagyon sok alkalommal :)


Ha ölben és hanyatt fekszik akkor is szokta feszíteni magát?

Kislányom csinálta 2-4 hónapos koráig, már nem csinálja.

2012. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
akkor nem csinálja csak ha az oldalára fordul.nem sokáig,pár mp-ig.egy nap kb 2-3 alkalommal.
2012. dec. 18. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!