Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor után kaphat a baba...

1 éves kor után kaphat a baba tejet, vagy csak tápszert? Hogy van ez? Két gyerekorvos, kétféle vélemény. Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok nálatok, hogy megy a dolog. Mi most leszünk 1 évesek, megyünk a dokinénihez. Két ismerős baba is most lett 1 éves, az egyik anyatejes ő kaphat bolti tejet, a másik tápszeres baba ő továbbra is tápszert kaphat 2 éves koráig. Nem értem.
2009. aug. 23. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fogsz erre egyértelmű választ kapni :)

Van pro és kontra, orvosa válogatja.

Van aki azt mondja, hogy ha nincs allergia akkor miért ne ihatna tejet a gyerek, más meg azt mondja, hogy a bolti tejek nem jók, jobb a tápszer.


Neked kell döntened, illetve én azt javaslom hallgass a saját orvosodra!


(enyém tejallergiás, tehát nem kellett döntenem)

2009. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Az én kisfiam 15 hós,de én 3 éves koráig babatejet fogok adni neki(nem azért mert tej alleriája van,hanem mert én így tartom jónak)6.5 hós koráig szopizott(aztán elfogyott a tejem)1 éves koráig tápszert kapott.
2009. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Nyugodtan adhatsz neki tejet,Te is kaptad annak idején.A tápszer pedig mesterséges étel,és az is tehéntejjel készül,csak kivonnak a tejből minden hasznos alkotórészt,és mesterséges anyagokkal pótolják.A tápszergyáraknak ( és egyes orvosoknak is) az az érdeke,hogy a tápszerek fogyjanak..Attól sokkal jobbak a természetes ételek.Én csak addig adtam tápszert,amíg nem ehettek mást.Tehéntejet pedig felesben már 5-6 hósan ittak.Nem lett tőle semmi bajuk.Igaz,hogy az házitej volt.A boltiban is van jó,de nem a csökkentett zsírtartalmúak,hanem a tartós 2,8 százalékos.
2009. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak a védőnő véleményét kértem ki és ő is javasolta a tejet 1 éves kortól és a 2.8-asat is.De sok tejallergiás gyerek van,ezért ők tépszert kapnak.Én jobban szeretem a természetes dolgokat,ezért nem volt ez kérdés és imádja is a lányom a tejet.
2009. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs az offért: miért a 2.8-as tejet ajánlják? A 3.6-os már túl zsírosnak számít?
2009. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak:a 3.5-öset és a házi tejet kezdetben nem javasolta,gondolom azért az még túl zsíros,1.5-össel kezdtük,de 2 hónap után áttértünk a 2.8-asra,mert azért az csak táplálóbb.
2009. aug. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!