Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos babának milyen...

16 hónapos babának milyen állagú ételeket kell (ene) tudni ennie? Milyen ételt milyen formában adtok babátoknak?

Figyelt kérdés

Pl.:zöldség (nyers és főtt állapotban), gyümölcs, pékáru, sajt

(Sajnos se a védőnőm, se a gyermekorvosom nem segítőkész e témában.)


2012. aug. 30. 13:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az én lányom 16 hónaposan már javában azt ette, amit mi.
2012. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12 hónapos kora óta olyan formában eszi mint mi. Nem nyomkodom neki villával sem, és nem pépesítek. Azt eszi és úgy, ahogy mi
2012. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sokan írják azt, hogy azt eszi a baba, amit ők, de milyen állagban? Villával összetöröd, vagy hagyod, gogy megbírkózzon pl. egy darab főtt krumplival?!


A húst például hogyan eszi?

2012. aug. 30. 13:57
 4/17 anonim ***** válasza:
Azt eszi abban a formában amit mi is.Kivétel:az alma még mindig lereszelve :).Így jobban szereti.
2012. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kislányom is azt ette már mint mi, de volt pár dolog, amivel küszködött, pl. az almát sokáig nem akarta megrágni valamiért.

Ha valami nagy volt neki, akkor szétszedtem azért neki, de többségében már mindent úgy evett ahogy mi.

2012. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy már hány foga van, mióta csócsál, csipeget.

16 hónaposan a fiam megette a felkockázott zöldséget, húst, a tésztás ételeket szósszal (picit jobban megfőztem a tésztát), a pékárut elég a kezébe adni, elmolyol vele.

Egyedül a gyümölcsöt kell pürésíteni, mert nyersen meg se fogja, nemhogy megegye.

2012. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10 hónapos kora óta azt eszi mint mi, igaz akkor még összetörtem.De 16 hónaposan már mindent evett úgy,olyan állagban mint mi.Nyersen is megkóstolta krumplit,répát,de mondjuk ő mindig is nagyon szépen rágott.
2012. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az előző komment az első válasszolónak szól.
2012. aug. 30. 13:58
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 16 hónaposnak már nem jelent gondot a főtt krumpli...És az ínyükkel is szépen tudnak rágni, főleg a főtt dolgokat!Oké, persze nem adtam nagy darabot a szájába, de nem törtem már neki ilyen idősen villával!husit felkockáztam.

(utolsó)

2012. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A husit, krumplit, kenyeret, sajtot, felvágotat, paradicsomot(héj és mag nélkül) kis darabokra is szagadhatod, vagy kockára vágod, de már nem kell se turmixolni se villával szétnyomni.
2012. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!