Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás a 7 hónaposom. Doki...

Ekcémás a 7 hónaposom. Doki szerint a teától. Mit adhatok neki enni szerintetek?

Figyelt kérdés
Vagy maradhat az étrendje, a gyümi, főzi, tejpép? Meg reggel este tápszer.
2012. dec. 19. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen orvosod van, az ekcémát általában külső ingerek okozzák. Allergiavizsgálat nélkül nem lehet megállapítani a pontos eredetét.

És tanácsot sem tudott adni a táplálással kapcsolatban, én lecserélném.

Szerintem adhatsz neki nyugodtan gyümölcsöt, főzeléket.

A többit egy darabig hagyd el.

2012. dec. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Képzeld el, még jól le is cseszett, hogy hogyan lehet annyi eszem, hogy teát adok a gyereknek. Mondom neki, hogy ez babatea. Azt mondja, akkor is...tényleg lehet jobb lenne lecserélnem.
2012. dec. 19. 10:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem komplett!

Teát pár hónapos kortól lehet adni! 7 hónaposan meg mégis, mit igyon, csak vizet? A babateák nagyon is megfelelőek, s antiallergének egyébként is.

2012. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is ekcémás a 6 hónapos fiam, nálunk a hideg idő miatt és az almára durrant be. Azóta leálltam a tejtermékekkel is (doki azt mondta a tejemmel átmennek az allergének, tuti tejallergia.. :S), de a bőrgyógyász is mondta, hogy hanyagoljam-ez persze nálatok nem számít ha tápszert eszik.

Mindenesetre elhagytunk mindent, amit evett addig (alma, barack, HA rizspép) és egyesével hoztuk vissza. Eddig úgy néz ki az alma erősíti fel (nem allergiás rá, de az ekcémája rosszabbodik, ha eszik belőle).

2012. dec. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ekcema nem lehet a teatol...

Valamilyen allergizalo etel okozhatja, erdemes utana nezned a neten, mik a allergizalhatnak. De nagy valoszinuseggel lehet a furdeto vagy krem vagy mosopor es oblito.

Nalunk pl. arra jott ki, amikor epret ettem es mezet es szoptattam. Illetve, az addig semmit nem okozo oblitore egyszer csak allergias lett, meg a parfumre (kenocsben levo, illetve, ha vki parfumosen a kezebe vette).

Ha nem mulik el az ekcema, erdemes elmenni gyermek borgyogyaszhoz.

2012. dec. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!