Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utaztatok már MÁV-val a...

Utaztatok már MÁV-val a babátokkal? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elsősorban IC-re gondoltam.

Kisfiam 10,5 hónapos és úgy fest,hogy karácsonykor kettőnknek kell leutaznunk a mamáékhoz MÁV-val,apa nélkül; majd 200km-t.

Alapvetően nagyon izgága,folyton mozgásban van,rohangál,stb...kizárt,hogy 2 percet egy helyben megüljön.Ezért is zártam ki egyből a Volánt.

Aki utazott már egy hasonló korú babával,mik voltak a tapasztalatai (pl. mennyire segítőkészek az emberek a le-fel szálláskor,mennyire toleránsak ha mondjuk sír és nyűgös,csomagokkal mennyire lehet elférni,stb.)?



2012. dec. 19. 20:13
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Már ne is haragudj,de kritikán aluli,ahogy megnyilvánulsz!És kikérem magamnak!Gondolom neked nincs gyermeked,azért ilyen nagy az arcod!

2012. dec. 19. 20:45
 12/43 anonim ***** válasza:
71%
Igazán nincs mit!Sajnos ez a mai magyar társadalom!Nézd meg, írod, hogy Karácsonykor utaznál, és ez a válasz, hogy nem bírom a síros gyereket....Úristen. Én meg úgy örülök, ha gyerek van a közelemben!Csak azt remélem, hogy kedves, segítőkész embereket fogsz ki a vonaton és kellemes lesz az utatok!Boldog Karácsonyt!
2012. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
76%
"Ha esetleg rájön az ötperc, akkor vidd ki a budiba, amíg lenyugszik. Az utasoknak is jobb, és te sem égsz." - ez egy 100 %-os válasz!Az enyém 0% - hát aki erre 100 % adott vagy sose volt gyereke vagy nem is akar!Szégyeld magad, bárki is vagy!A kutyámat nem zárnám a budiba nemhogy a gyerekemet!!
2012. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Én ugyan így gondolom!Elkeserítő,hogy emberek így állnak ehhez a gyerek kérdéshez...és akkor ne legyen egy szülőnek gyomoridege ha már egyszer tömegközlekedni kényszerül. :(
2012. dec. 19. 20:51
 15/43 anonim ***** válasza:
18%

Utolsó, majd ha egy 24 órás műszak után zötykölődsz egy ilyen gyerekkel, akkor megnézem, hogy mennyi kedved lesz gyügyögni neki. Gondolom nyugdíjas vagy...


Kérdező! Van gyerekem, de azok meg lettek nevelve.

2012. dec. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

????

Már ne is haragudj,de ne nagyon beszéljünk itt nevelés kérdésről.

1. ez nem a kérdésem tárgya

2. egy 10,5 hónapos kisbabának (!!!!!!!!!!!!),nem 2-3 éves kisgyerekről beszélek,hanem babáról....tehát egy ennyi idős gyereknél ne gyere nekem ezzel a nevelés maszlaggal.Mikor ők még sokkal érzékenyebbek általában mindenre,és emiatt bizony ELŐFORDUL hogy a nemtetszésüket,félelmüket sírással,nyűgösséggel fejezik ki.És ezzel nem túl sok mindent lehet kezdeni (persze igyekszik a szülő,ebben biztos vagyok) ilyen korban.

2012. dec. 19. 20:54
 17/43 anonim ***** válasza:
38%

Akkor ezt majd mondd el a többi utasnak, amikor a 10. végigbőgött perc után úgy néznek rád, mint a véres rongyra.


Igen, jogod van utazni.

Igen, a babák sírnak.

De! A többi utasnak joga van a nyugalomhoz, úgyhogy ha van benned egy kis empátia, akkor kimész addig a gyerekkel, amig sír.

Nehogy már egy kocsiban 100 ember alkalmazkodjon egyhez.

2012. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
40%
De most komolyan mit vártál, hogy mindenki örömujjongani fog, ha vísit a gyerek???
2012. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
93%

Akkor a világ összes tíz hónapos gyereke nincs megnevelve, mert az összes sírással jelzi, ha valami gondja van. A tieid biztosan valami szupergyerekek, te meg szuper szülő vagy, veregesd vállon magad, aztán lépj le!

Kedves kérdező!

Nyugodtan utazz a babáddal. Az emberek nagy többségét nem fogja zavarni a baba. Sőt, kapsz majd egy csomó kedves pillantást, talán akad olyan is, aki szórakoztatni akarja majd. Nem csak bunkók utaznak, szerencsére.

Babakocsit vigyél, vagy hordozót, kedvenc játékot, könnyen fogyasztható nasit neki (babapiskóta, kuki), kényelmes hátizsákba pakolj, hogy könnyedén mozogj. A vonat ringása úgyis elaltatja a gyereket. (A legtöbb felnőtt is elálmosodik, sőt el is alszik a vonaton, buszon.)

Én arra lennék inkább tök pipa, ha a budit elfoglalná azért, hogy ott sírjon a gyerek. Onnan aztán nem hallatszik ki... A végletekig tartogatott pisilést nem tudod elintézni, mert a mama a klozetban dekkol...

A csecsemő is ember, csak ő még nem tudja bunkósággal kifejezni, ha gondja van a világgal. Marad a sírás.

2012. dec. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
23%

Tök jó, hogy ennyi 72%-os van :)

Igen, a nők, mikor anyák lesznek, akkor nem tudják elképzelni, hogy valakinek nem lesz orgazmusa az ő tündibündi babuskájától.


Na akkor arról ne is beszéljünk, hogy ha tele lesz a pelenka, és ott fog szaglani...

2012. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!