Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utaztatok már MÁV-val a...

Utaztatok már MÁV-val a babátokkal? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elsősorban IC-re gondoltam.

Kisfiam 10,5 hónapos és úgy fest,hogy karácsonykor kettőnknek kell leutaznunk a mamáékhoz MÁV-val,apa nélkül; majd 200km-t.

Alapvetően nagyon izgága,folyton mozgásban van,rohangál,stb...kizárt,hogy 2 percet egy helyben megüljön.Ezért is zártam ki egyből a Volánt.

Aki utazott már egy hasonló korú babával,mik voltak a tapasztalatai (pl. mennyire segítőkészek az emberek a le-fel szálláskor,mennyire toleránsak ha mondjuk sír és nyűgös,csomagokkal mennyire lehet elférni,stb.)?



2012. dec. 19. 20:13
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

NEM,én nem ezt vártam.Csupán annyit,hogy a mai magyar társadalom lényegesen toleránsabb.Természetesen én sem arra hajtok,hogy majd "de jó lesz,ha végig sírja a gyermekem az utat".

Csak már egyből ez a féle reagálás,megnyilvánulás,nevelés kérdés (ami abszolút nem kapcsolódik ide)...

Hidd el,meg fogom próbálni a lehető legdiszkrétebben oldani,ha így alakul majd a helyzet mert nekem sem a legjobb,ha már azon gondolkodik mindenki,hogy hogyan tömhetnék be a babám száját.

Érdekeltek a vélemények és kb. ennyi.Legalább tudom mire számítsak és nem hideg zuhanyként fog érni az ilyen féle megnyilvánulás.

Bár ha magamból indulok ki,én soha nem csináltam ebből ekkora problémát,pedig volt egy időszak mikor rengeteget utaztam MÁV-val és Volánnal.És ott is voltak gyerekek,akik olykor sírtak is.Én soha nem akadtam ki ezen,mert egy gyerekhez ez is hozzátartozik.

De hát nem vagyunk egyformák....hála Istennek!

2012. dec. 19. 21:05
 22/43 anonim ***** válasza:
77%
A 15 vagyok másodjára:-)És a kedves 16-osnak üzenem, nem nem vagyok nyugdíjas, fiatal, 30. nő - babavárás előtt!És képzeld nem zavar a ygereksírás - MERT A GYEREK SÍR - ENNYI!És totál felesleges veletek vitatkozni!
2012. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Azt meg had tudjam már én,hogy a gyermekemnek mikor esedékes a pelus csere.Nem igénytelenek vagyunk,hogy hagyjuk a gyereket 1 álló nap "műsoros" pelusban hagyni-megnyugodhatsz!Nekem sem érdekem hogy mindenkinek az agyára menjek.

Köszönöm, aki normális hangnemben,véleménytől függetlenül (!!!) válaszol!!!

2012. dec. 19. 21:08
 24/43 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!

IC-s tapasztalataim nincsenek, csak mezei vonatos. 120 km-es csak. Mondjuk nekünk apa is jött, így nem kellett segítséget kérni. És úgy kb egy éves lehetett a kislányom, mikor először utaztunk vele. Vittünk neki kiskönyvet, akkoriban lekötötte már ez. De volt kis sétálgatás is mikor már nem bírt megülni az út vége felé. De a legjobb az volt, hogy az út 2/3át végigaludta. Oda is, vissza is. Lehet a kisfiadat is álomba ringatná.

Negatívumként viszont számíts rá, hogy megbetegedhet. Nekünk minden vonatút után az lett.

2012. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
23%

Babavárás előtt?

Na akkor majd babavárás UTÁN visszatéthetünk a témára. Bár biztos sok kismama kézikönyvet elolvastál a témában.

De gondolhattam volna, hogy terhes vagy. Általában a terheseknek borul meg úgy a hormonszintjük, hogy csak szuperlativuszokban tudnak beszélni a gyerektémáról.

Azt mondom cumi és te elsírod magad...

2012. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
73%
Láss csodát, nem vagyok terhes sem, képzeld!ÉS nem borult meg a hormonszintem sem. CSAk SZERETEM A GYEREKET, VAN ESZEM ÉS MEGÉRTEM HOGY EGY 10 HÓNAPOS BABA ÖSZTÖNBŐL CSELEKSZIK ÉS SÍR!!!És ha lesz babám akkor is így fogom gondolni!
2012. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
93%

ez annyira durva, amiket írtatok. Kedves Kérdező, még a 2-3 éves gyerek sem tud viselkedni, pont dackorszakban van. Egy 4 éves már igen.

Az IC a legjobb választás, gyors, tiszta. Visztek játékot, könyvet, ételt-italt, sétáltok a vonatban, szerintem le lesz nyűgözve a gyereked a vonattól, enyém élvezte, még a 40 perces várakozás alatt is megbűvölve nézte a vonatokat.

UP&GO pelust vigyél, azt könnyebb cserélni út közben.

Nem tudom, miért indulnak ki abból a kedves utastársak, hogy a gyerek visít, mint a malac. Majd az anyja lenyugtatja, ha nem beteg, nem éhes, akkor ellesz. Eszedbe ne jusson a mosdóban vagy valahol kint dekkolni, ha hangos a gyerek, neki is joga van utazni, nemcsak a sok bunkó utasnak. Egyébként mióta gyerekem van, megtanultam, hogy a gyerek nem kívánt személy, legjobb lenne, ha az összes felszívódna, pedig egyik sem neveletlen, mindig rájuk szólok, de az emberek azt szeretik ha kuss van mindenhol, bezzeg a saját kölkük iránt mindenki legyen toleráns.

Szóval ne stresszelj, a sok rosszallóval meg ne törődjél, lehet, pont aranyos útitársakat fogsz ki.

2012. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
87%

Sokan nem igazán utaztok ezek szerint "sima" vonattal.Sokfelé már azok sem olyanok mint a régiek,tiszták,és nem a kisebbség utazik azzal...(tapasztalt vonatozó vagyok,kisgyerekkel)

Ilyenkor érdemes,enni-innivalót vinni neki,egy pogácsa,kifli amivel elvan,kedvenc kisjáték,meg hát uj lesz neki,és el lesz foglalva a helyzet megismerésével...Fél évesen vonatoztunk először,ki is fáradt a végére,elaludt,igy nem volt gond.(most 4 éves a fiam)

2012. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

NAGYON KÖSZÖNÖM normális válaszokat és a biztatást is!Tényleg csak reménykedem,hogy hasonló mentalitású utasokkal fogunk találkozni....bár belém hozták a "kedves" kommentelők rendesen az ideget. :(

Amúgy jó kisfiú,ha le van kötve a figyelme nincs semmi gond.Csak nagy a mozgásigénye.Ezért jobb a vonat mint a busz.Azzal el sem indulnánk,pontosan azért mert ismerem a gyermekemet.

2012. dec. 19. 21:31
 30/43 anonim ***** válasza:
63%
Én mindenesetre szorítok nektek, hogy minden rendben legyen az úton!Kívánom hogy rendes emberekkel utazzatok!Ha van kedved majd megírhatod milyen volt az út....minden jót!
2012. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!