Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utaztatok már MÁV-val a...

Utaztatok már MÁV-val a babátokkal? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Elsősorban IC-re gondoltam.

Kisfiam 10,5 hónapos és úgy fest,hogy karácsonykor kettőnknek kell leutaznunk a mamáékhoz MÁV-val,apa nélkül; majd 200km-t.

Alapvetően nagyon izgága,folyton mozgásban van,rohangál,stb...kizárt,hogy 2 percet egy helyben megüljön.Ezért is zártam ki egyből a Volánt.

Aki utazott már egy hasonló korú babával,mik voltak a tapasztalatai (pl. mennyire segítőkészek az emberek a le-fel szálláskor,mennyire toleránsak ha mondjuk sír és nyűgös,csomagokkal mennyire lehet elférni,stb.)?



2012. dec. 19. 20:13
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

:) Aranyos vagy,köszönöm a biztatást!

Bizakodom én is,hátha jó lesz és kalandként éli meg a törpém. :)

2012. dec. 19. 21:42
 32/43 anonim ***** válasza:
76%

Nem olvastam végig a kommenteket, de ameddig jutottam, teljesen felháborodtam.

Kedves kérdező! Nyugodtan utazz a gyeremekeddel vonaton. Én is néha rá vagyok kényszerülve a vonatra, és soha nem fogalmazódott meg bennem, hogy a gyerek valakit zavar ha esetleg sír. Szerencsére az enyém nyugodt gyerek, és imád vonatozni, de hosszú távon nehéz egyhelyben tartani.

Aki azt írta, hogy menjen ki a gyerekkel a budiba vagy az előtérbe, annak üzenem, hogy ha esetleg nyűgös gyerek lenne mellette, akkor menjen ki ő oda!!

2012. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
23%
Nah persze, azért mert más bőg, azért menjek ki én...a fenéket...
2012. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
71%

Ja még annyi, hogy engem sose zavarna egy kisgyerek, mikor nem volt sajátom akkor sem!

Vigyetek neki rágcsálni valót amit szeret, az jó ideig lefoglalja. Vigyél könyvet is, meg néhány játékot, és váltogasd neki.

2012. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem vegyél néhány új játékot, azzal tuti el lesz egy ideig.:)
2012. dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
65%
Ha még nem utaztatok ilyen módon, akkor most szólok, hogy a gyermeked annyira meg lesz szeppenve, hogy eszébe sem jut majd sírni, vagy izgágáskodni. Sőt, a vonat indulása utána negyed órával aludni fog. Semmi gond nem lesz nyugi, az utasok biztos kedvesek lesznek. Legalábbis kedvesebbek mint az itteni válaszolók!
2012. dec. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
94%

Elképesztő a 72%-os bunkósága! Árad belőle az arrogancia!


Kedves kérdező. Szerencsére az emberek 90%-a nem olyan mint ő!!! Tapasztaltam! A kislányom 2,5éves és párszor már utaztam vele IC-n egyedül,220km-t. Először alig volt 1éves volt mikor mentünk. Ő sem az nyugis egy helyben ülős baba,és volt olyan hogy sírt! De mégsem nézett ránk senki csúnyán. Vittem én neki játékot,nasit akármit,de egy 2,5-3órás utat egy felnőttnek is nehéz nyugton ülni nem hogy egy gyereknek!

Olyan is volt hogy majdnem az egész utat végigjárkálta,odament az emberekhez "beszélgetett" velük. Nem egy el is szórakoztatta(nem én kértem),bele ültette az ölébe adott neki nasit,játszott vele. Mondjuk a lányom nagyon barátkozós fajta,talpra esett nem fél senkitől,és ez az emberek többségének tetszik!:)

Talán 1x volt olyan hogy az út 2/3-adát átaludta. Legutóbb a nyáron vonatoztunk akkor a másik sorban a szomszéd nénivel és a mellette ülő fiatal fiúval elég jól el volt.:D


Ami a csomagokat illeti azzal sem volt még rossz tapasztalatom,mindig segítettek és kérnem sem kellett! Szóval ne aggódj ezen,meglásd nem lesz semmi baj!

Jó utat nektek.:D

2012. dec. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem tudom olvassa-e még valaki ezt a kérdést;csupán le szeretném írni a tapasztalatainkat az utazással kapcsolatban.

Az emberek,mondhatni kivétel nélkül türelmesek,előzékenyek és segítőkészek (250 km-t utaztunk és 2x kellett átszállnunk+ ugye ugyan ez haza felé is).Sehol sem találkoztam az itt fellelhető,rosszindulatú kommentelőkkel és az ő hozzáállásukkal.SZERENCSÉRE!

A gyerkőc magához képest jól viselte az utazást,de a vége felé már akadtak problémák; de le a kalappal az én drágám előtt!Nagyon ügyes nagy fiú volt! :)

Túléltük és ez a lényeg!

Boldog Új Évet Mindenkinek!

2012. dec. 31. 13:20
 39/43 anonim ***** válasza:

Na ugye? :)


BUÉK nektek is:)

2012. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Gratulálok!Látod én írtam, hogy az emberek remélhetőleg kedvesek lesznek és nem olyanok mint itt sokan....ez nagyon csúnya volt itt egyesektől!!De a lényeg, hogy te pozitív tapasztalatokkal gazdagodtál és legközelebb már nyugodtan fogsz merni utazni!!!

B.U.É.K!

2012. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!