Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 honapos lanyomat hogyan...

17 honapos lanyomat hogyan tudnam ravenni az evesre?

Figyelt kérdés
Szornyen keveset eszik. En mar kikeszulok... Se gyumi,se zoldseg, csak egyfele joghurtot eszik meg. Fott kaja nem kell, szendvics sem, max.magaban a kiflibol nyammog.Esetleg meg virslit eszi meg;nagyduzzogva.Valami otlet? Tanacs? Valami etvagynovelo? Vagy vigyem dokihoz? Tudom, ehen nem hal, de azert durva, hogy mennyire nem eszik. Foga eppen nem jon, nem is beteg.Jo evo sose volt, de amit most muvel...katasztrofalis. :( :(
2012. dec. 20. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nyugi! Nem fog éhen halni.

2. Minden étvágyrontó: édeség, édes ital (tea, gyümilé, kakaó) tilos!

3. Tervezd meg az étrendjét:

R: 1,5 dl tej/tápszer 1/4 kifli

E: 1,5 dl főzelék (lazára és nem nyögvenyelőre főzve)

U. 1 reszelt alma kis narancslével ízesítve

V: 1,5 dl tejpép lehetőleg ne bolti ízesített, hanem saját készítésű tejbegríz vagy kukoricadara

Direkt írtam kisétkű gyerekre és négyet.

Ha ennek a felét jóízűen fogyasztja, semmi baja nem lesz, ha éhes kér még. Ha szomjas kap vizet.

Szörnyen spártainak tűnik, de nem az. Az örökös kínálgatás elveszi az étvágyát, a Te idegességed az evés örömét és a kicsi jókedvét.

Légy nyugodt és ne kapkodj. Egy étkezésre csak egyfélét kínálj. Sok sikert!

2012. dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Holnap kiprobalom, pont fozelek lesz az ebed. :) Koszi a valaszt. Kivancsi vagyok az eredmenyre... amugy vizet iszik altalaban, azzal nincs gond.:)
2012. dec. 20. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a klubban!

Szintén 17 hónapos a lányom.

A szitu ugyanez.. csokit utálja, tehát ő nem eszik édességet. Ebédelni eszik, levest imádja töménytelenül!


A reggeli-vacsora mégmindig tejital, amiért folyamatosan kapom a "szídást" a védőnőmtől.


Én már nem tudom a fogára fogni. És már annyira belehfáradtam ebbe az egészbe, hogy nem is érdekel.

Valamitől hízik, gondolom a levegőtől.. állítólag, ha bekerül a közösségbe, akkor jobb lesz. Enni fog, és midnen ezzel való járandóságt megtanul. Ugyanis nem óhajt egyedül enni. Nem óhajt kanalazni, etc.

Megpróbálja, de ha nem sikerül, jön ahiszti.

Inkább "elvárja", hogy megetessük, a szájába adjunk midnen falatot.

Én már sokszor ezt sem csinálom.. meg azt eszi, amit elérakok, nincs kívánság műsor..

Persze, ha egy hétig nem enne, akkor A) vagy éhen halna emiatt; B) nem érdekelné..

2012. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
En is probalkozom ravenni a kanalazasra, de csak jatszik, uti a tanyert, kiturja a kajat, de nem eszik, pedig tudna, mert amugy tud kanalazni egesz ugyin.:( Este/ejjel o is iszik tejitalt,tapszert...de nem sokat, max.2 dl. Az is valami.:) :)
2012. dec. 21. 07:49
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, az en lanyom enne csokit, de nem adok neki.De igy sem eszik. Mellette meg kapom, h.milyen kegyetlen vagyok, h.nem adok neki...:(
2012. dec. 21. 07:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves elso! Mar a reggeli kudarcba fulladt. A tejitalabol 1 kortyot ivott (nem ertem, mert este/ejjel megissza, ha ugy van, de maskor nem). Kapott egy fel cibattat (tegnap ette vacsira a masik felet),amit nagyon szeret. A belsejebol kicsipkedett 5 falatot es ennyi.:(Tobb maradt, mint amennyi volt.. na de most nem kinalom massal...hatha ebedig kiehezik.:/
2012. dec. 21. 08:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy megy a program?!
2012. dec. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elmentünk a rokonomhoz és mire feleszméltem, a gyerekem már egy babapiskótát csócsált. Mondtam, hogy ne adjon neki, de a válasz persze:ugyan, csak egy piskóta...jól van, gondoltam, ettől még enni fog ebédet, mert reggelire alig evett, hát nem, 1 kiskanál főzelék után nem evett többet, kiköpte. :( :( Szóval pár falat cibatta, egy korty tej, 1 babapiskóta és 1 teáskanál főzelék...ez a mai! De próbálok persze nyugodt maradni...De írtó nehéz, amikor csak játszik a kajával, kiköpi, elmaszálja az asztalon,elfordul, azt mondja:nem, kiüti a kanalat a kezemből, de ő maga meg nem kanalaz, csak üti vele a tányért, hisztizik, hogy ki akar szállni... :( :( :( Remélem délután jobb lesz...jön a gyümi...
2012. dec. 21. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!