Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik, akiknek a babája a...

Anyucik, akiknek a babája a fogacskáktól be szokott lázasodni, mindig rohantok vele egyből a dokihoz, vagy egy nap kivárás belefér?

Figyelt kérdés

A 8,5 hónapos lánykám be szokott lázasodni a fogacskáitól. Eddig mindig egyből mentem is vele a dokihoz, (persze sosem kap rá semmit) de az utolsó alkalommal összeszedett valami vírust a rendelőben, úgyhogy meg is bántam, mert már aznap nem volt kutya baja sem, de pár nap múlva megbetegedett.

Tegnap este megint belázasodott, de látom, hogy a napokban törhette át neki az 5. fogacska az ínyét, és egyéb panaszt nem tapasztalok, a kedve is kifogástalan. Ilyen esetben várhatok mondjuk még egy napot azzal, hogy dokihoz vigyem, vagy menjünk ma (du. 13-15-ig rendel)? Ki hogy szokta? Nem szeretném, ha az ünnepre megint összeszedne valamit a rendelőben, meg inkább a fogára gondolok megint. Szerintetek???



2012. dec. 20. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
sztem várj még. ha muszáj, akkor holnap is elviheted, de ha továbbra is lázas, holnap mindenképp vidd el, mert az ünnepek miatt már csak ügyeletre viheted majd, és ott meg feleslegesen kínozzák, vért vesznek stb...
2012. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak hőemelkedése szokott lenni a fogzástól, ez miatt sose vittem orvoshoz, tényleg nem tudna mit adni rá az orvos. De nem szokott több napig lázas lenni fogzás miatt. Ha 38 vagy 38,5 felett van láza, az már nem biztos, hogy fogzástól van.
2012. dec. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, azt elfelejtettem írni, hogy most reggel 36.8 volt a hője, szóval még hőemelkedése sincs....

2012. dec. 20. 11:22
 4/9 anonim ***** válasza:
16 hónapos a kisfiam, eddig minden foga előtt három napig lázas volt, mielőtt áttörte. Az első kettőnél vittem, utána már én se. Pontosan tudom mikor jön a foga és mikor lázas betegség miatt, mert a láz előtt nálunk két-három nap nyűgösség és nem evés van nyáladzással és mutogat a szájába. Akkor már készülök a lázas napokra, kúpok, Nurofen és priznic. Doki sosem ír semmit, csillapítsak lázat ennyi. Szerintem ha biztos vagy benne hogy a foga miatt lázas épp, akkor ne vidd, csillapítsd a lázat és majdcsak kibújik. Vannak ilyen alkatú gyerekek akik sajnos így megszenvedik ezt mint a mi kicsikéink.
2012. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és azt hozzátenném, hogy nálunk általában 39 körüli hője van ilyenkor és tuti hogy nem vírus vagy más egyéb, csak a foga.Nyolc foga van jelenleg és össze vissza nőnek, a legutóbb pl a felső kettest vártam, erre kijött egy rágófog úgy, hogy felül még csak három van meg elöl. Előző voltam.
2012. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak (7,5 hónapos) is az 5.foga jelent meg a napokban. Ő csak a 2.-nál lázasodott be, de akkor a torka is piros volt, így kellett neki antibiotikum. Ő biztos nem ott szedte össze, mert emlékszem, akkor senki más nem volt a rendelőben. Szerintem nyugodtan várhatsz akár 2 napot is, persze, ha más baja nem lesz a lázon kívül.
2012. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Kicsit megnyugodtam, mert aggódtam, hogy nagyon gáz, ha ma nem megyünk. De mondjuk anyukám is azt mondja várjak még holnapig.

Mást nem látok rajta ( az 5. fogacskán kívül :)) ) virgonc, sőt, este sem volt a szokásosnál nyűgösebb egyébként. De most tényleg még hőemelkedése sincs, és máskor is 1-2 volt lázas, hőemelkedéses, úgyhogy remélem este már nem lesz semmi gond. Persze ha igen, akkor holnap megyünk... :)

2012. dec. 20. 11:34
 8/9 A kérdező kommentje:

Most néztem, nem is csak egy fogacska jön, hanem kettő, épp íny-áttörés állapotában vannak :)

Viszont most hőemelkedése van, igaz nem túl magas 37,3 :(

Remélem tényleg a fogacskáktól van...

2012. dec. 20. 14:29
 9/9 A kérdező kommentje:

Így utólag: végül elvittem dokihoz a babám pénteken, tekintettel a karácsonyra, mert délután 3-ra belázasodott mindkét nap, bár még mindig biztos voltam benne, hogy a foga a ludas. Szóval elmentünk, persze nem volt semmi baja, szerencsére most nem szedett össze semmit a rendelőben. Persze másnap már kutya baja sem volt, szóval legközelebb is várok 2-3 napot, mielőtt megyünk...persze ha egyébként semmi panasz nincs...


Köszönöm még egyszer a válaszokat!

buék!

2013. jan. 1. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!