Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre többet olvasom itt,...

Egyre többet olvasom itt, hogy a kismamák inkább favorizálják a császárt, mint a hüvelyi szülést. De MIÉRT?!

Figyelt kérdés

Elsőként le szeretném szögezni,hogy nem akarok indulatok kiváltani senkiből sem,csupán érdekelne a miértje.

Miért választanák/választják inkább a műtéti utat,mint a sima szülést?

Miért gondolják,hogy ez kívánságműsor?

Nincsenek tisztában egy műtét kockázataival?

Én magam is édesanya vagyok és egyszerűen nem tudom megérteni,hogy miért választják sokan (és egyre többen) önként és dalolva a császárt.

És itt most NEM az orvosilag indokolt esetekre gondolok,hanem a "csak úgy" esetekre.

Én láttam mit kínlódtak a császáros anyukák,mikor benn feküdtünk a kórházban és látva őket egyszerűen felfoghatatlan nekem,hogy ezért képesek a kismamák komoly pénzeket kifizetni az orvosnak,hogy így szülhessenek.

Senki ne mondja ,hogy egy császáros műtét után olyan gyorsan felépül,mint egy hüvelyi után,mert nem így van.

Érdekelne a pro és kontra,mindkét oldal véleménye!

Köszönöm!



2012. dec. 22. 14:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Mert csak azt látják, hogy nincs vajúdás (pedig sokszor a programcsászárosokat is hagyják), "nincs fájdalom", nem kell "szenvedni", csak kiveszik és kész. A hátrányaiba nem gondolnak bele. Pedig a császáros anyukáknak sokszor jóval nehezebb. Én a társadalmat okolom érte, hogy szinte tabuként van kezelve a szülés, nincsenek rendesen tájékoztatva a kismamák, és az egészségügyi rendszert, mert sok kórház megrekedt az 50-es években, ami a felfogást és a protokollt illeti, a szülészetek inkább egy félelmetes mészárszékre hasonlítanak, kiszolgáltatott nőkkel. Így megértem, hogyha valakinek a műtét szimpatikusabb...
2012. dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Mara Acoma ***** válasza:
77%

Én azt gondolom, hogy sem a babának sem a mamának nem jó indokolatlanul a császár... Nincs annál szebb, amikor kíbújik a babóca, magadhoz öleled stb.. rögtön el is felejtődik minden fájdalom. Én csak akkor szülnék császárral, ha életveszély állna fenn.

Nem féltem se az alakom, a fájdalom meg természetes velejárója a születés csodájának.

Egy szóval NEM támogatom az ilyen durva beleavatkozást a természet törvényeibe. 2 gyermeket szültem, az egyikkel majd 2 napig voltam a szülőágyra ragasztva... a másodikkal pedig több mint egy napig. De ma sem tenném másként :)

2012. dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Műtét után ez volt első kérdésem,hogy miért akarják ezt sokan "kényelemből",mikor borzasztó.Átéltem a természetes szülést is,majd a másodiknál a császárt.Inkább szülnék 5 gyereket simán,mint császárral még egyet. És valóban,míg a sima szülés után fél órával már mentem babámért,addig a császár után,napok teltek el,mire azt mondtam,köszi,megvagyok. Nem tudom miért akarják sokan indokolatlanul,mikor nem is veszélytelen,mint bármilyen más műtét sem.
2012. dec. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%

Mert nagyobb az esélyes hogy egészségesen születik a baba.

Én 12 órát vajúdtam toxémiásan .... no komment.Ha kikapják császárral, sokkal jobb lett volna ,mint aszalni még 12 órát.És akkor örülhetünk hogy csak sima fertőzést kapott a meconiumos víztől,nem tüdőgyulladást vagy rosszabbat.Meconiumos víz azt jelenti hogy oxigén hiányos állapotba került és a stresztől bekakált a vízbe.Ergo csak a szerencsén múlik mennyire sérül a baba. Tehát széles a skála hogy agykárosodott ,tüdőgyulladást kapott kisbaba jön világra vagy csak kicsit sérül és antibiotikumra lesz szüksége.Míg ha azonnal császár akkor ez mind mind kivédhető:Hogy anyukának ez kényelmetlen ,és? Szobatársam több mint 36 órát vajúdott 5 percesekkel indított szülésnél,étlen szomjan 3.gyerekkel.

2012. dec. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
57%

[link]


Ez egy nagyon jó kis cikk,érdemes elolvasni.

Első babám császáros lett,mert leesett a szívhang.Nem készültem a műtétre,szülés előtt viszont sokszor utánaolvastam a császármetszésnek.Nos,ahhoz képest,hogy emberek sokasága,mit hordott össze róla,annyira nem volt vészes.Lelkileg nehéz volt,testileg,fizikailag az első nap után egyre jobb lett.Nem mondom,hogy másnap már rohangáltam,de sétálgattam,és a hangulatom is jó volt.Szerintem ez akarat kérdése is,én pozitívan álltam hozzá.

Második kislányom,természetes úton született,6 óra alatt.Ég és föld volt a két szülés,meg a felépülés.Nyilván,a hüvelyi után könnyebb volt picivel,de azért a császárt sem titulálnám olyan rendkívül vészesnek.


4 hónapos és 4,5 éves lányok anyukája

2012. dec. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat!

Kedves Utolsó!A kérdésemben külön kiemeltem,hogy NEM az orvosilag indokolt esetekre értem,értelemszerűen ott indokolt a műtéti beavatkozás és azt maximálisan megértem.

Én olyan esetekre gondolok,hogy nincs kedve vajúdni,fél hogy kitágul a hüvelye a sima szüléskor,tehát kimondottan "kívánságműsor" jegyében akarja megválasztani a szülés módját.

2012. dec. 22. 14:24
 7/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat,már utolsó előtti! :)
2012. dec. 22. 14:24
 8/28 anonim ***** válasza:
56%

Most várom a második babám, császárt szeretnék!!!

Sokáig vajúdtam az első gyermekemmel, nagyon fájt, aztán mégsem jöttek a toló fájások, a egyik orvos alúról próbálta kihúzni, a másik felúlről kinyomni a babámat a hadamból, de nem sikerült. 3x rókáztam le

Mindent sugárban a. Vajúdás alatt, majd megfagytam úgy vacogtam.

A vége császár lett!

Betoltak a műtőbe, kivették a babát, össze stoppoltak, fél óra alatt kész minden! Semmi bajom nem volt utánna, volt már 1 műtétem, tudtam mire számíthatok majd, de csodák csodájára semmin nem fájt a császár után!

Most ez lenne számomra a legegyazerübb, befeküdni, fél óra alatt kerülni a szülést!

Nem szenvedni, vajúdni feleslegesen!!!!


Aki könnyen megszül pár óra altt letudja az egészet, annak könnyű, de aki szenved 10-12 órát, majd még megkínozák, hogy hátha valahogy kijön az a gyerek, hát van a kettő között különbség!

2012. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%
Ezek nem voltak orvosilag indokoltak,természetes szülés az enyém és a szobatársamé is. Ezért írom.
2012. dec. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%

Jópár császáros ismerősöm van egyiknek sincs semmi baja, semmi maradandó károsodása, és semmivel sincs több szövődményük mint a hüvelyi úton szülteknek. Sőt hüvelyi úton szültek közül ismerek nem egyet akinek begyulladt a gátmetszése vagy túl nagy lett a gátmetszés azóta is érzi minden frontnál, kitágult hüvelyi szülés után, szenvedtek a szexuális élet visszatérésekor stb.stb...

Hozzátenném, én hüvelyi úton szültem és szerencsére különösebb gondok nélkül felépültem.

És nem vágytam császárra.

A császáros ismerőseim barátnőim azt szokták mondani hogy 1. legalább nem kellett vajúdni annyit ( a tervezettre értem)

2. legalább nem tágultak ki "odalent" (ez persze olyan dolog hogy hüvelyi szülés után sem kell feltétlen ez történjen).

3. nem ismernek olyat akinél műtéti szövődmény lépett volna fel (én sem ismerek olyat).

Ez főleg másodjára meg többedjére császáros ismerősök mondták.

Manapság teljesen elfogadott és én nem is találkozom már olyannal aki bánná vagy sajnálná hogy így lett (császárral). Teljesen normális és elfogadott.

Ezek persze amiket írtam hogy műtéti szövődményes esetet nem ismerünk, nem reprezentatív tehát attól még lehet hogy van, de amikor az ember nem találkozik ilyesmivel akkor hajlamos rá hogy ne higgyen benne hogy VANNAK kockázatai.

2012. dec. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!