Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem adtok babátoknak a...

Miért nem adtok babátoknak a granulátos tea helyett porciózott /filteres baba teára gondolok/ teát?

Figyelt kérdés
Sok kérdésben vagy válaszban olvasom a granulátos teát,de a filtereset nagyon ritkán,ezek szerint ezt kevesebben használják.Csak nem értem,miért,ha a granulátosban cukor van,nem egészségesebb a filteres?
2009. aug. 23. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én - babájukat teáztató - ismerőseim azért adják inkább a granulátumosat, mert könnyebb elkészíteni. Csak forró vízbe kell szórni a granulátumot és kész, nem kell ízesíteni, mert önmagában is finom. Ezzel szemben a filtereset még a filter kivétele után ízesíteni kell, amit ki kell tapasztalni, hogy hogyan is ízlik a babának: édesen, kevésbé édesebben, esetleg picike citromlével, stb. Persze lehet a filtereset ízesítés nélkül is adni, de úgy ízetlenebb és sok baba nem issza meg.

Én ezeket halottam róla - ismerősöktől, viszont saját tapasztalatot azért nem írok, mert az én kisfiam lassan másfél éves, de még sosem ivott teát, mert nem hajlandó. Sem a filtereset, sem a granulátumosat nem fogadja el.

2009. aug. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én is praktikus okok miatt választottam a granulátos teát. az elso hasfájos honapokban leginkább azt ittuk, aztán vizet és teát is, miután elmult 1 éves a fiam, leginkább csak vizet, így nem tomom állandoan cukorral.

a filteressel csak az a bajom, hogy tovább tart, forralni kell aztán huteni, ez pedig szinte rogton kész, mert ált. szobahomérsékletu vizzel csináltam.

2009. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk van mindkettő,de általában granulátumot kap,annak az ízét nem tudom,miért,de pont el van találva.Tovább el is áll az elkészítette tea,a filteres pár óra múlva már olyan kellemetlen mellékszagú.Annyit csinálok belőle,amennyit akarok,a filterest egy-két deci teáért elpocsékolásnak tartom.A filteresből 20szor ihat(annyi van benne) a granu kb 30-40 elkészítésre elég.

Ha főzöm a teát,azt fel kell forralni,megvárni míg kihűl,aztán ízesíteni,a cukrot úgyis többet teszek bele,mint ami a granuban van.ezt tehetem előre forralt és hűtött vízbe,az mindig van a forralóban.

2009. aug. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem van mindkettő itthon, de nagyon ritkán használom a filteres teát. azt forró vízbe kell tenni, hogy jól kiázzon. mire kihűl a víz annyira, hogy iható a gyerkőcnek, hosszú idő. a granulátumos pedig hideg vízben is feloldódik azonnal. így sokkal praktikusabbnak tartom.

egyébként ha meginná cukor nélkül fiam a filteres teát, akkor nem sajnálnám az időt, odafigyelnék, és mindig csinálnék neki olyat. viszont azt is cukroznom kell neki, csak úgy issza meg. ebben az esetben sokkal egyszerűbb az instant tea.

2009. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha,már értem,úgy látszik,nekem szerencsém van,mert a babám megissza a filteres teát cukor nélkul.Koszi a válaszokat!
2009. aug. 24. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!