Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha a gyerekorvos nem...

Mi van, ha a gyerekorvos nem hajlandó felírni nekem az általam kért receptet?

Figyelt kérdés

Már sokadjára szerettem volna kisfiamnak kiíratni Germicid-C kúpot,mert sok jót hallottam róla.Sosem lehet tudni alapon,én nyugodt vagyok ha van itthon mindig minden féle gyógyszer "vészhelyzet" esetére.

Erre a gyerekorvosunk kerek perec kijelentette,hogy ő csak sima Germicidet fog felírni,mert a C tele van nyugtatóval,ami felesleges egy ennyi idős gyereknek (most 10 hós).Én nem is vitatkozom ezzel,mert nyilván ő tudja hisz ő az orvos.Csak bosszant,hogy sehogy nem tudom kiíratni.

Ezt lehet amúgy neki?Vagy ragaszkodjak foggal-körömmel az általam kért kúphoz?

Volt már valaki ilyen helyzetben; ha igen hogy oldotta meg?



2012. dec. 23. 11:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én értem a problémád!Nekünk is a sima Germicidet írja,pedig NEM viszi le a fiam lázát és ezt már mondtam is nem egyszer neki.

És vagy 2 hónapja úgy jártunk,hogy lázas volt,megint Germicidet kaptunk,azt mondta felváltva adjam Nurofennel.

Épp 7vége volt,a Germicid nem használt,a Nurofent pedig kihányta.

Ügyeletre rohantunk vele,mert égett a láztól és ott Mexalen kúpot kapott,ami pikk-pakk levitte a lázát (sajnos be is fektettek minket).

Így már csak Mexalen kúpot tartok itthon és Nurofent,nem is íratom vele a Germicidet.

Ugyan minek?Azt gondolja szeretnék megint így járni???

Más és erősebb hatóanyagú,de legalább ha baj van,akkor használ.

2012. dec. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:És vény nélkül lehet kapni,de ugye én már merem is neki adni,mert a kórházba napokig ezt kapta.
2012. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%
Utolso:nem biztos h más esetben sem lett volna jo a sima germicid,de itt sulyosabb dologrol lehetett szó ha kórház lett a vége.mindenkinél más használ,nálunk pl. a panadol nem ér semmit.de a kérdező csak azt irta h azért szeretné ezt mert "sok jót hallott róla".szoval ezek szerint nem is próbálta,lehet nem is lenne jo épp az ő gyerekének.más lenne ha tudná hogy mondjuk nekik CSAK az használ.Sztem.
2012. dec. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Debrecenben a mienk sem hajlandó.

Ugyan ezen oknál fogva.

Hatóanyaggal azonos gyógyszert kiadhat gyógyszerész,ott próbálkozz. Megpróbáltam kiváltani a sima germicidet de nem volt és C-t adtak.

2012. dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem barmit kiirt. Az egyetlen, amit nem, az a papverines gyogyszer volt hasfajasra. Ezt a keresztanyukam irta ki, mert ő haziorvos. De tudok szerezni a gyogyszertarbol recept nelkul is. Kerdezz korbe az ismeroseid kozott, hatha tud valaki segiteni.
2012. dec. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!