Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom újra felkel hajnalba...

Kislányom újra felkel hajnalban enni. Mit tegyek, hogy ne keljen fel?

Figyelt kérdés
2 hónapos korától egészen idáig átaludta az éjszakát, legalább 10 órát aludt. Most 6,5 hónapos, és egy hete újra felkel hajnalban (4 és 6 között vmikor), és eszik. Azt a mennyiséget bevágja, amit pont egy hete nem hajlandó lefekvés előtt megenni tápszerből. A napunk eddig így nézett ki: 8 felé kelés, a reggeli tápszer volt, aztán fél 11 felé gyümölcs és tápszer, ezután fél-1 óra alvás, 1 órakor ebédre főzelék, kb. fél 2-2-től alvás legalább 5-ig, utána uzsira tápszer, 8 körül vacsira tejpép, aztán fürdés után/lefekvés előtt tápszer. Ez összesen olyan 900-1000 ml között volt naponta. Viszont, egy hete már kész kínszenvedés az evés, mindent úgy kell beletömni szinte, sőt, a lefekvés előtti tápszert nem is hajlandó megenni, és már az uzsi ellen is tiltakozik. Ahogy számolom, max. 700-800 ml-t eszik estig, és hajnalban meg simán megeszi, amit nem evett meg lefekvés előtt. Mit csináljak, hogy nappal egye meg az egész napi mennyiséget újra, és ne keljen hajnalban enni? Talán az is baj, hogy a hosszú délutáni alvás miatt túl rövid az idő estig, hogy meglegyen minden eddigi étkezés. Csak nem értem, hogy ha eddig működött így, akkor most mi történt. Tanácstalan vagyok, segítsetek!
2009. aug. 24. 15:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi infó, hogy mostanában nagyon sokat izeg-mozog, előfordul, hogy éjjel felsír, és csak vissza kell fordítanom a hasára, és azonnal alszik tovább. A mozgásfejlődés is bezavarhat? Meg talán a fogak is? Bár semmi tünet a kemény ínyen kívül....
2009. aug. 24. 15:56
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mi ugyanebben a helyzetben vagyunk, nekem 5 hónapos múlott a lányom. Már lassan 1 hónapja mindig felkelt, pár napja jöttünk rá, hogy álmában a kiságy rácsába beleakad. Orvosoltuk a problémát, majd ma kiderül hogy beválik-e :) AZ ínye neki is kemény, de már nem tudom mire gondoljak. Van olyan éjszaka, hogy adok neki teát, utána alszik is, de van hogy addig ordít, amíg nem adok neki tápszert.
2009. aug. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez nehéz ügy, és annyira idegesít, hogy mit tegyek, hogy jó legyen. Így fog ez menni, amíg nem tudja megmondani?
2009. aug. 26. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is néha felkell 5-6 kor enni de rögtön alszik is. 9 hós, állitolag nem gond ez. v. szomjas is.utána 7-8-kor ébredünk. ez van.
2009. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a refluxos babák nem esznek ,csak nem tudom hogy olvastál -e már róla.ne hogy az alakuljon neki, azért írom.
2009. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Olvastam már a reflux-ról, de azt hittem, hogy az vagy van, vagy nincs, azt nem tudtam, hogy kialakulhat idővel annak ellenére, hogy addig nem volt gond a babával.
2009. aug. 26. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt most este csak jó éjt tejpépet kap azzal kihuzza reggelig:)
2009. aug. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!