Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a gyermeked,...

Mennyi idős volt a gyermeked, amikor elküldted az asztaltól? (folyt. Köv. )

Figyelt kérdés

Szóval, hogy evés közben nem bírt magával, és hiába szóltál rá, hogy evés van, ő tovább szórakoztatta magát?!

Az én lányom még csak 7 hónapos, de minden érdekli evés közben :D Persze közben tátog a kajáért :))

Kíváncsi vagyok, hogy ezt már mennyi idősen értik meg hogy miért lettek elküldve. 1 éves? 2?


2012. dec. 26. 16:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

2,5 éves, de még soha nem küldtem el az asztaltól éhesen. Olyan szokott lenni, hogy ha már jól lakott, és csak játszik a kajával, akkor elveszem előle, de olyan, hogy éhes maradjon, soha. Mégis normálisan viselkedik az asztalnál. Nekem elég szigorú szüleim voltak, mégsem büntettek kajamegvonással soha.

Nem is értem, hogyan juthat egy 7 hónapos esetén ilyesmi az eszedbe.

2012. dec. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

Most komolyan, a 7 hónapos babádnál kihagytatok egy étkezést, mert ő nem ült szépen nyugodtan illedelmesen? Te tényleg beteg vagy...

Jó hogy azt nem várod el tőle, hogy késsel, villával egyen és esetleg utána még el is mosogasson.

2012. dec. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%

Lepontoztatok 0-ra, mert én kétszer -háromszor elküldtem az asztaltól, hogy megtanulja, ha nem viselkedik, akkor annak következménye van??? Hát szépek vagytok.

Majd a nagy liberális nevelésnek is meglesz a következménye.

Jó szar anya lehetek, mert ilyet tettem, de az én gyerekem ne nőjjön a nyakamra. Másrészt akinek annyira tökéletes gyereke van, hogy anyától azt látja szépen eszik és nem disznólkodik, az csak örüljön. De ez a ritka. Asztalnál nem szórakozunk nálam ez alap. A gyereknél nem. Miért baj, hogy 2 évesen megtanulja, rosszalkodás-következmény. Mondjuk semmin nem csodálkozok, óvódában gyógypedagógus a barátnőm. azt mondta már itt látszik a szülői nemtörődömség. Aminek súlyos következményei lesznek.

Másrészt olvasni se tudtok ! Csak fröcsögni, a kérdező egy szóval nem mondta, hogy a 7 hónpost elküldene a kajától!!!! Csak elméletben vette fel a jövő esetleges gondjai! Jesszusom!!! Nem is csoda, hogy ilyenek a mostani gyerekek, ilyen szülőkkel mint amit némelyikőtök, háát..Élvezik, ha lehúzzák a mások nevelési elveit. Ja, meg mi az hogy 7 meg 12 évesen várható el az asztalnál bizonyos vislekedési mód???? Elmondom, hogy 2,5 évesen gyönyörűszépen tud egy kisgyerek enni az asztalnál, még ha vehemensebb természet is, csak éppen nevelni kell.

2012. dec. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Te vagy itt az egyetlen, aki fröcsög. A többiek csak annyit írtak, hogy még egy 1-2 évest sem küldenek el az asztaltól, anélkül is tudnak viselkedni. Ha nálad ez már liberalizmus, akkor egészségedre, akkor én büszkén vállalom, hogy a liberálisan nevelt gyerekem teljesen kulturáltan tud enni 2,5 évesen.
2012. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
38%
Ha értelmes felnőtt ember lennél, tudnád neveléstől függetlenül nem egyformák a gyerekek. De ezt sosem fogják fel az olyanok mint te. De hát lehet lepontozgatni, ha ez örömmel tölt el. Az ember válaszol egy kérdésre, konkrétan leírja a saját tapasztalatát aztán jönnek az ilyenek és máris lepontozzák. Mert nálunk máshogy van. Röhej. Én senkit nem pontozok le, mert válaszol egy kérdésre. Pontosan tudom, az egyik gyerek ilyen a másik olyan. Sőt a testvérek is lehetnek hatalmas ellentétek, pedig ugyanabban a családban ugyanazt a neveltetést kapja.
2012. dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem 2,5 évesen érti meg először, amit mondunk neki.... az én 10 hósommal teljesen értelmesen lehet kommunikálni, attól még, hogy nem beszél, megért mindent. Mi sem játsszunk az asztalnál. Azért ülünk asztalhoz, hogy együnk. Aki éhes, az eszik, aki nem éhes, az mehet játszani, amit nem az asztalnál kell! Ha nem eszik, csak játszik és huncutkodik, akkor megy szépen a földre a játékaihoz játszani. Továbbá azt is igyekszem tanítgatni neki, hogy amíg mindenki meg nem ette az adagját, addig nem megyünk sehova, nem visítunk, nem játsszunk. Ez nálunk bevált, most a 10 hós baba 2 órán át ül étteremben az asztalnál és kulturáltan viselkedik. A pincérek is a csodájára járnak!
2012. dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azért kedves 16-os, azt tegyük hozzá, hogy egy 10 hónapos gyerek még nem a neveléstől lesz nyugodt, hanem ez egyszerűen temperamentum kérdése. Egy óvodástól sem lehet elvárni, hogy két órán keresztül nyugodtan üljön az asztalnál. A tiszta, normális evést az igen, de azt, hogy a maradék időben nyugodtan, csendben üldögéljen, sajnos nem.

Tudod, nekem két gyerekem van, egy eleven, pörgős 2,5 éves kisfiú, és egy nagyon nyugodt 9 hónapos kislány. Ugyanúgy neveljük őket, mégis egészen más a két gyerek. A kisfiú is szépen viselkedik az asztalnál, büszke is vagyok rá, de őt például csak úgy visszük étterembe, hogy ha elunja magát, valaki kiviszi sétálni, hogy ne zavarja a többi vendéget. Csecsemőként főleg ilyen volt, akkor nem is lehetett nagyon vinni sehova. A kislánnyal viszont voltunk már több helyen, semmi probléma nem volt vele. És nem azért, mert olyan szuperül neveljük, hanem mert ő alapból ilyen kis szemlélődő alkat.

2012. dec. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
53%

13-as, senki nem mondta azt, hogy a gyereket nem kell nevelni.

De, igenis kell nevelni, csak tudod van, aki ezt képes humánusan, kulturáltan csinálni, nem agresszióval és kajamegvonással. Bár elismerem, ez utóbbi egyszerűbb a szülőnek...

2012. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Hát ez már vicces amiket némely ember ír! :)

Feltettem egy kérdést hogy TE MIKOR TETTED ?!

Engem nem zavar hogy a 7 hónapos lányom, tekereg, dumál, röhög evés közben. Mondom neki hogy , Gizi, szépen egyél, aztán megyünk játszani. Még nem teszi ezt, de majd idővel... ;)


(Mielőtt belekötne valaki, nem, nem Gizi a neve a kislányomnak :)

2012. dec. 28. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!