Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet ez?!

Mitől lehet ez?!

Figyelt kérdés
1 hónapos és 1 hetes a babám és mostanában (3 napja) az a szokása, hogy szopik és kb mikor olyan kedve van, akkor elkezd feszengeni (kap Espumisan cseppet hasfájásra) és utána csak sír és sír alig lehet megnyugtatni. Ez kb 2-3 alkalommal előfordul egy nap, tehát nem mindig. Arra gondoltam, hogy lehet nem elég a tejem, de ma lefejtem evés után és még utána is 40 ml tudtam kifejni. Szerintetek mitől van? Mit tegyek, hogy a baba újra mindig "rendesen" egyen? Volt valakinél ilyen?
2012. dec. 26. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáltad a pociját masszírozni?Finoman meg a kis lábacskáját tornáztatni?Inkább mint a cseppek.Meg a szél távozik?
2012. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amióta kapja a cseppet, azóta is észreveszem, hogy fáj a hasa, csak könnyebben pukizik meg bekakil rendesen. Próbáltam már, szoktam a lábát tornáztatni kicsit, miután elmúlnak a görcsök elalszik és pár perc múltán szó szerint felijed és sír. Már teljesen tanácstalan vagyok... :-(
2012. dec. 26. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem az Espumisan a megoldás a pocijára! Próbáljatok ki valami mást (ne az Infacolt, mert annak ugyanaz a hatóanyaga, mint az Espumisannak). Nálunk a BabyCalm jött be. Tuti, hogy a hasa fáj. Mikor nagyon sír, próbáld neki hajszárítóval melegíteni. A hangja megnyugtatja a meleg pedig jól esik a pocakjának.

Ja és nagyon figyelj arra, hogy mit eszel. Írd fel, hogy miket ettél és mi után fájt a pocija. Azt a kaját hanyagold. Lehet, hogy rengeteg dologról le kell mondanod. (11 hetes fiam nagyon pocakfájós, gyakorlatilag mindentől kínlódik, csak néhány kaja van, amit megehetek) Kerüld a hüvelyeseket, a citrusféléket, a K betűs zöldségeket és a tejtermékeket! Ezek okoznak leggyakrabban problémát!

2012. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom akkor ezt a másik cseppet, amit te javasoltál. Hát az Infacolon már túl vagyunk, először azt használtuk, de nem jött be és úgy tűnik az Espumisan sem lesz akkor jó. Ma lemértem evés előtt és után, 110 grammot evett egy evésre, én ezt nem gondolom kevésnek, most 4200 gramm körül van a babóca, tehát a súlya is rendesen fejlődik. Bocs a kis regényért, csak első babám és semmi tapasztalatom még... Köszönöm, hogy próbáltok segíteni!
2012. dec. 27. 11:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!