Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kezdik el egyes anyukák...

Miért kezdik el egyes anyukák 4 hó előtt a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

minek? 4 hós kortól ajánlott tápos baba esetéban, tejes babáknak 6 hóstól. Persze mert anyáink is..igen, és meg lehet nézni mennyi allergiás, emésztési problémás ember van, fiatalok. Anno meg gémeskútból vették a vizet, de gondolom ma már vezetékes vizet használ majd mindenki. egyre több mindenre derül fény, miért nem inkább örülünk ennek, és élünk a lehetőséggel hogy minél kevesebb betegség üsse fel a fejét.

Egészen egyszerűen a kis pocakjuk nem tudja jól feldolgozni, a bélbolyhok sérülnek és nem akkor lesz baja, amikor megette; hanem lehet hogy 2,,6,10, év múlva jön ki. Miért növeljük meg ennek az esélyét?


Komolyan nem értem, de szeretném tudni, hátha van valami magyarázat amit nem ismerek...


2009. aug. 24. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én már eleve azt sem értem, hogy hogyan lehet 2 hónap különbség a tápszeres és az anytejes babák bélbolyhai között.


Szerintem egyébként a plusz/minusz pár hét az egyéni eltérések miatt bőven belefér, a babák nem egyformák, de a 4 hó előttit ht-t én sem értem :(

2009. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Megint egy provokatív kérdés, te így neveled a gyermeked, más úgy. A te gyereked hajszíne szőke a másiké barna, mind mások vagyunk, hál'istennek!!!!

Biztos nem akarja egyik olyan szülő sem megbetegíteni a gyermekét aki 4 hósan kezdi, neki ilyen elvei vannak, vagy lehet rá más oka is.

Én nem tudtam szoptatni nem volt tejem, anyatejet hordtam neki, arról leállította a doki, nem bírta a gyomra, kipróbáltam 6 féle tápszert, hányt öklendezett tőle, aztán jött a negyedes tej, teával stb stb stb, minderről tudott a védőnéni a doki is kórház is mindenki, egyszerűen nem tudtam mivel táplálni a gyermekem, nem hízott. Így mindent kipróbtálam, és igen alig vártam, h betöltse a 3 hónapot, és végre elkezdhessük a kajákat kóstóltatni SIKERREL, elkezdett enni a lányom és hízni is ,megindult az emésztése is, egy kakiért napokig imádkoztam.

Most 11 hós, nem tudom mit okoztam még neki, akkor az éltetett hogy enni látom!

Nem mindenkinek van erre oka, nekem volt, akinek nincs szive joga úgy táplálni gyermekét ahogy ő azt jónak látja.

Vannak dolgok amik engem is felháborítanak,pl a zsíros disznó húst láttam ahogy adnak egy 4 hós gyereknek, na akkor nagyon néztem, de vhogy ilyen felháborodást még sem keltett bennem. Én az enyémmel törődöm, nem a máséval.

Rengeteg ehhez hasonló kérdés van itt, anyukák akik félve kezdik, sőtt 14-15 hósan is még tápszerezi sőtt olvastam aki 2 évesen is, na ez is gáz szerintem!

A véleményét tartsa meg mindenki!

Elfajult ez az oldal nagyon sajnos, az ilyen okoskodók miatt mint amilyen te vagy!

2009. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Jaj, már megint szítani kell a veszekedést! Mindenki azt csinálja a babájával, amiről azt hiszi, hogy úgy a legjobb! Anyukám 4 hós koromban hozzátáplált, semmi bajom nem lett a világon! Pedig tehén tejet is kaptam, mit gondolsz huszon× éve mit adtak a babáknak??? Én sem vagyok híve a korai hozzátápláláshoz, de minden anyának szíve joga!
2009. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Lehet, hogy durván hangzik a válaszom, de hiába is tépelődsz és dühöngsz ezen: MINDEN ANYA ÚGY CSINÁLJA, AHOGY GONDOLJA!

Ergo, kereshetsz itt józan érveket, s lehet, hogy még találsz is, a világ akkor is ilyen marad. Ilyen is, meg olyan is! Sőt, tudod mit mondok! Koszos környezetben, 4 hónapos kor előtt pörkölttel táplált gyermek is felnő. S van köztük jócskán olyan is, akinek semmi baja nem lesz. Persze, nagy valószínűséggel falun nő fel az utóbbi...


A babám 6 hónapos koráig cicit kapott, bár én is kaptam hideget és meleget emiatt..., de erről inkább ne beszéljünk! Én ebben hittem és hiszek a mai napig! De ettől függetlenül az exem mamája, akivel a mai napig jóban vagyok, 3 hónapos!! korában a kisfiamnak megkérdezte, hogy pörköltöt evett- e már??? S én abba a fiúba voltam szerelmes, aki anno evett.

Ehhez mit lehet hozzáfűzni...? Semmit. Egészségesen él és nagyon értelmes és jóképű pasi lett belőle, aki ma már házas ember.

Én ennyit tudok.... De attól még úgy csinálom, ahogy én hiszem!

2009. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Szia!Nekem van egy könyvem 1980as kiadás és nem ajánlják a 3 hó előtti hozzátápit sőtt,6 hóig min.javasolják a szopit az egyetlen,hogy a tejet már 7 hótól ajánlja.Az allergiába nagy szerepe van a fertőzött vezetékes víznek,a szennyezett levegőnek és az öröklött hajlamnak is.lányomat 1 éves korig szoptattam de 4hótól kapott enni persze nem pörköltett szalonnával fiam ugyan igy kezdtem etetni,lányom ekcémás,fiam nem.persze vannak felelőtlen szűlők akik minél hamarabb le akarják tudni a macerás tápszer ,szopi kérdést és hamar etetik a babájukat a saját kajájukkal.
2009. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

A 25.30 év feletti korosztály nem allergiás,nem gyomorbajosak stb.Sok 80-90 éves is egészséges,de a 15-16 évesek közül egyre többen allergiásak,vagy egyéb betegségük van.Köszönhető a korszerű táplálási trendeknek.Ezeket a tanácsokat a tápszergyárak meg bébiételt gyártók által fizetett tudósok hirdetik.Csak azt publikálhatják,ami a gyártóknak minél több hasznot hoz.Pl. liszzatrtalmú ételeket nem lehet a babáknak adni ( csak újabban jöttek rá,hogy már 4 hósan el kell kezdeni) de a tápszerekben búzadara van.Ha azt megőrölik finomabbra,akkor liszt lesz belőle

Te is írod,hogy a fiatalok egészségével van baj,és majd 6-10 év múlva derül ki a betegségek zöme.Az allergia már kiderült.A régi táplálkozási szokások beváltak,sokkal kevesebb volt a beteg gyerek és felnőtt,mint ma.Az új trendek hatása pedig majd 20 év mulva derül ki.Igaz,hogy a betegeket nem vizsgálják abból a szempontból,hogy miként táplálták őket csecsemőkorukban.Akkor lehetne adekvát véleményt mondani.Csak ez a tápszergyáraknak nem érdeke.

A nyugati országokban már rájöttek a rendszer káros hatásaira.Náluk ugyanis már sokkal korábban volt divat ez

a szokás,és egyre többen térnek vissza a régi módszerre.Éppen tegnap kérdezte egy anyuka,hogy külföldön miért más az étkezési ajánlat,mint itthon.Ezért.

Azon pedig te is elgondolkozhatnál,ha te meg az őseid bélbolyhai feltudták dolgozni az ételeket, a gyerekedé miért nem?Elkorcsosultak vagy mi tötént velük?

Most persze vitatkozhatsz velem.De lo-15 év múlva,ha a gyereked allergiás lesz,hizásra hajlamos.stb,akkor vissza emlékezhetsz a szavaimra.És ha lesz a gyerekednek barátja,aki egészséges,kérdezd meg,hogy őt hogy etette az anyja?

Miért kell mindent elhinni,ha azt mondják rá,hogy korszerű és egészséges?Néhány éve azt hirdették,hogy a zsír és a vaj káros,együnk helyette margarint és főzzünk olajjal.Ma már azt állítják,jhogy az olaj és a zsír rákkeltő,helyett jobb a zsír és a margarin.Már felvágottakon is láttam,hogy mangalicaszalonnát tartalmaz.Ez köztudottan zsírjáért nevelt disznófajta.

Nem kellene minden régit elvetni,és kritika nélkül elfogadni az újat.Mérlegelni kellene és használni a józan észt.

2009. aug. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem te csak veszekedni akarsz a többiekkel és szítani a tüzet!!! Az előttem szólóknak igazuk van...
2009. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg a kérdezőnek igaza van.Itt nem arrol van szo,hogy kinek a gyermeke hányta ki a tápszert stb..és etetni kellett.Azt hiszem ez ritka eset.Régen más volt,és más most.Mostanra kutatások támasztják alá,mi lenne jobb a kisbabának.Van aki nem él ezzel.Szerintem nem provokáló a kérdés én is tettem fel hasonlót.De én elfogadom a mindenki ugy neveli a saját gyerekét ahogy akarja.
2009. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert buták és jobban számít nekik, hogy kapaszkodjanak a meggyőződésükbe, mint a gyerekük egészsége.


Engem anno 2 hónapig szoptatott anyám, mostanra totál allergiás vagyok mindenre. Nem biztos, hogy a szoptatás hiánya miatt, de elhiheted, az én gyerekem 6 hónapos koráig csak cicit kap (vagy tápszert, ha nem lenne tejem).

2009. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálós kérdések már elég jól ki lettek tárgyalva. Szerintem minden anyuka magánügye mikor kezdi a hozzátáplálást. Az én időmben 3 hónapos kortól kezdték, és a korosztályomban nincs több allergiás mint most. Az allergiák köszönhetőek a sok antibiotikumnak, és a vény nélkül kapható gyógyszereknek, amivel sok anyuka tömi a gyerekét.
2009. aug. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!