Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan Anyukák akik...

Besjudit kérdése:

Vannak itt olyan Anyukák akik hamarabb kezdték a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Mennyivel hamarabb, mikor kezdtétek és miért? az én lányom lassan három hónapos, anyatejes de már nem hízott tőle semmit, így a doki tanácsára egy-egy etetést tápszerre váltottunk. De sok többgyerekes anyuka van köztük EÜ dolgozó is azt javasolta inkább tápszer helyett kezdjem el mellétáplálni. Most akkor? ELbizonytalanodtam.
2011. okt. 5. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

én biztos nem bírálnám felül az orvos tanácsát, pláne nem a többgyerekes anyukák véleménye miatt. nekem nem egy többgyerekes anyuka ismerősöm van és a 3.,4., gyereknél már annyira semmit nem tartottak be, hogy még hallgatni is szörnyű volt...

azon kívül mivel jobb az ha most hízik kicsit de lehet felnőttkorában nem tud majd rendesen enni mert tönkretetted a gyomrát? :S nem éri meg ezt megkockáztatni!

2011. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

Ugyanígy volta min Te, lányom nemhogy nem hízott, de stagnált is, nem haladtunk semerre, pedig rengeteget szopizott, se éjjelünk se nappalunk nem volt. Pluszba még refluxot és kólikát is megállapított nála, rengeteget sírt:( Így 3 és fél hósan esténként kapott először tejpépet vagy sinlacot. Megfogta az anyatejet is, így már a pocija sem fájt és a reflux is elmúlt. Én tápszerezni nem akartam (bár ha úgy vesszük a tejpép is az), de ráadásul el sem fogadta.

Azóta 8 hónapos, már szinte mindent eszik,nem volt gondunk semmivel. Még reggel és este cicizik.

2011. okt. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha csak az a baj, hogy nem hízott semmit nem etetném még. A lényeg, hogy ne fogyjon és azt kell megfigyelni, hogy ugyanolyan kiegyensúlyozott-e mint volt, nem lett kedvetlen, aluszékony. Ha minden rendben akkor csak többet mozog, vagy gyorsabb lett az anyagcseréje, vagy még ezer oka lehet annak hogy nem hízott. Én nem tápszerezném főleg, ha úgy érzed elég a tejed. (időközöket kibírja). Maximum esetleg többet tenném mellre. azért sem értem miért rögtön ezt tanácsolják, hisz pont egy fejlődési ugrás korában van a babád, ilyenkor ez simán előfordul. Ilyenkor növekszik meg az evésigénye is, amihez egy kis idő kell, hogy a tejed beálljon. Én az első gyermekemet amúgy 4 hónaposan kezdtem el hozzátáplálni (krumpli, alma) mert rohamosan fogyott a tejem. Reméltem nem kell tápszert adnom. De sajnos azt is kellett, mert nagyon apadtam el (és mivel közben teherbe estem = megváltozott a tej íze gondolom) nem fogadta el a cicit. Szóval én még húznám egy kicsit, és végül étellel kezdeném ha nagyon muszáj. Második babámmal is volt egy ilyen mélypont (épp így 3-4hónaposan) aztán utána állt a tejtermelés és bő egyéves koráig szoptattam. Vele semmit nem kellett adnom hozzá (mármint tápszert).
2011. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat szopizott de nem bír a tejjel legjobb esetben is csak egy órát. amúgy jókedvű és mozgékony (rugkapál)

Tápszert én sem szeretem de jobb ennyi idősen mint a kaja, nem?

és ha 4 hósan kezdem el? Még az is jobban hangzik. Csak minden honnan az folyik / hó ig csak anyatej. De ha nem elég ? akkor már nem is vagyok jó anya?

2011. okt. 5. 14:12
 5/15 A kérdező kommentje:

aluszékony. de mióta megszületett az :) addig mindig végig aludta az éjszakát.

ezt furcsállom is. ha egész nap nem bírja ki csak egy órát tej nélkül az estét bezzeg átalussza

2011. okt. 5. 14:14
 6/15 anonim ***** válasza:

Én a 6 hós koráig anyatej-tápszer párti táborba tartozok. Az első lányom 3 hónapos korától nagyon pocsékul hízott, 80 gr volt a legrosszabb hízása, a legjobb 200 gr. Ő másfél hetes korától kapott tápszeres rásegítést, aztán 4 hónapos korától csak tápszeres lett. Akkor sem kezdett el őrületes tempóban hízni. Mikor áttértünk a vegyes táplálásra akkor sem lett jobb, de engem nem zavart, mert nagyon gyors volt a mozgásfejlődése, hosszra is nagyon nyúlt, egyszerűen vékony volt és kész. Most 3 éves és még mindig vékonyabb mint az átlag. Ja, és 6 hetes korától átaludta az éjszakát.

Nálatok ugye az a meggondolandó, hogy nappal nagyon gyakran szopik..én a helyedben a tápszerrel próbálkoznék, nem lesz tőle kétfejű a gyerek hidd el!

Egyébként egyáltalán nem értem a tápszerellenességet, nem lesz tőle a gyereknek semmi baja, ha kell hát kell. Mondom én úgy, hogy ugye az első lányom szinte azon nőtt fel, a második meg már 10 hónapos, az meg szinte még csak szopik most is és kis gombóc..

2011. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

több mint egy hete amúgy eszi a tápszert és amíg lehet azért a szopit is megtartom mellette de azt tuti hogy 4 hónapnál hamarabb nem kezdem a mellétáplálást. de legalább most kaptam egy kis megnyugtatást hogy nem csinálom rosszul.

utolsónak: az első gyerekem fiú és ő is ilyen vékony tipus mint a tied. :) most hat éves elsős irtó mozgékony és nagyon sovány pedig eszik rendesen, de egészséges az a lényeg :)

2011. okt. 5. 14:43
 8/15 A kérdező kommentje:
amúgy a tápszerelleneség nem ellenesség csak lenézik az embert erre felé, hogy "Úristen te nem szoptasz!" "TÁPSZER?????? Neked nincs tejed? nekem bezzeg..." Mintha én őrlény lennék
2011. okt. 5. 14:45
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jól látod. Én is így csinálnám ha a helyedben lennék. Ilyen idősen "kaja helyett jobb a tápszer", nem véletlenül anyatejpótló tápszer ezeknek a neve (a 0+-oknak). Ezekkel még 6 hónapos koráig is ráérsz hozzátáplálni. De a legkorábban adható tejpép is 4+-os! És ne gondold, hogy rossz anya lennél mert tápszert is kap a picid!
2011. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat így sikerült magamban helyre tenni a dolgokat :)
2011. okt. 5. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!