Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiderült hogy a 8 hónapos...

Kiderült hogy a 8 hónapos kisfiam ekcémás. Kinövi, vagy az egész életét végigkíséri?

Figyelt kérdés
Észrevettük hogy a nyakán a kis redőkben,illetve hónaljban pirosodás látható.Ami a későbbiekben egyre csúnyább és nagyobb kiterjedésű lett. Elvittük gyerekbőrgyógyászhoz aki azt mondta ez ekcéma. Gyógyszertári készítményt írt fel, amitől pár nap múlva elmúlt.Viszont ahogyan abbahagytuk a kenegetést,pár napon belül ismét kezdtek megjelenni,és újra elkezdtük kenegetni. Tud abban valaki tanácsot adni,hogy ezt folyamatosan kezelést igényel,vagy hagyjunk szünetet ha nincsenek látható tünetek? Tarthatunk e szünetet vagy újra kiújul amint abbahagyjuk a kezelést?Későbbiekben kinőheti e a gyerek?
2012. dec. 28. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a gyermekkorom végig kísérte az ekcéma,de már elmúlt. Igaz,a bőröm mindig is érzékeny volt,most is az,de ekcémának nyoma sincs. Szerintem már oviba sem volt,ha jól emlékszem,de a kényes helyeket anyukám mindig kente.

21 éves anyuka

2012. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam is kb 8 hónapos volt mikor kijött rajta. Mi is jártunk bőrgyógyásznál, két féle krémet is kaptunk. Kenegettük orrba-szájba, hol kijött, hol elmúlt nagyon csúnya volt szegénykém. Amin csodálkoztam,hogy később a Johnson olaj-gél-jét ajánlotta a bőrgyógyász(mint tudjuk a johnsont nagyon sokan útálják, és sok terméke egyébként is viszketést, bőrszárazságot okoz). Na ezzel az olaj-géllel kenegettük minden fürdés után a vizes bőrre, betekertük törölközőbe, és úgy volt még egy-két percit, de le is lehet törölni, úgyis marad rajta egy pici.

Kisfiam már három éves elmúlt, és jelentem azóta idén ősszel jött ki ekcéma, de csak az arcán. Hideg csípős időben mindig kenni kell az arcot is.

Nem tudjuk mitől jött ki nála.

Nálatok kiderült, hogy étel, mosószer, öblítő, vagy ismeretlen?

2012. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 azita válasza:
Furcsa hogy a hajlatokban van. Ebben az életkorban nem jellemző. Esetleg gomba fertőzés+ekcéma nem jöhet szóba? Mert a gombák is kiválhatják. Ha allergiás eredetű csak ecetet használj a mosáshoz, és szappan nélkül vagy tiszta olivaolajos szappannal fürdesd. Inkább csak rövid zuhanyzást. Kisfiamnak az urea/carbamid tartalú atópiás dermatitisre tervezett testápolók jöttek be. 4 éves és ez az első tünetmentes telünk. :) De fürdés után vastagon kenjük a testápolóval (nekünk a legdrágább jött be, de megéri, és hasonlót orvos is tud készíttetni). Valószínűleg szteroid tartalmú krémet kaptál, mert azokra jellemző, hogy hamar múlik és gyorsan jön vissza a tünet. Eleinte a kisfiamnak az arcán is folt volt, és 2 hét alatt meggyógyult a sima disznózsírtól.Persze naponta 10x lekentem. Egy ideig a végtagokon is használt. Mi már szinte mindent próbáltunk...szteroidok, tacrolimus krém, mindenféle fürdető és testápoló, olivaolaj, zsír. Idegtépő küzdelem volt. Minden jót nektek!
2013. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!