Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam 7 hónapos múlt december...

Sziporka92 kérdése:

A fiam 7 hónapos múlt december 23-án de semmit nem csinál! A ti babátok? Hogy mit csinál?

Figyelt kérdés
Ha leteszem hasra hogy guruljon vagy ilyesmi, nagy ordítás a vége. Beszélni csak akkor ha kedve van. Kétségbe vagyok esve. Olvasom hogy más ilyen korú gyerekek már mi mindent csinálnak. Ha nem változik hova tudok fordulni ezekkel a gondokkal? Esetleg van mozgásterápia ilyen pici babáknak?

2012. dec. 29. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

3,5 hónaposan oldalra fordult, rá 2 hétre hasra fordult. Rá 2 hétre hasról hátra fordúlt.

6 hónaposan négykézláb állt, rá 2 hétre felült.

7 hónaposan felállt belém kapaszkodva.

Rá 2 hétre el kezdett mászni. Oda mászott a bútorhoz, kanapéhoz, amellett felállt, majd elkezdett oldalra lépegetni olyan 9 hónaposan. Addig billegve állt, vagy mászott, ült.

Le ám maradva a babád, a háziorvoshoz vidd el, majd ö megmondja mi merre hogyan tovább, vagy a korai fejlesztők keresd fel, van ilyen picinek torna!!!

Tedd sokat hasra, ha sír akkor is 2-3 percig hagyd úgy, ha derőlködjön, nyomja ki magát!!!

2012. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem egészen érthető, még egyáltalán nem is fordult meg? Mert az tényleg probléma, a háziorvos vagy a védőnő meg tudja adni egy hozzátok közeli gyógytornász elérhetőségét, ő tudja korrigálni, ha esetleg valami probléma van.

Mást még nem kell csinálnia egy ekkora babának, tehát nem baj, ha nem ül, áll, mászik, bár a kúszással azért már próbálkozhatna. Kislányom holnap lesz 9 hónapos, 3 hete ül, tegnap állt fel, a mászást gyakorolja, de még nem igazán megy. Ő ilyen kis ráérős típus.

2012. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha lustabb v raerosebb a baba 7 hosan akkor meg csak kb.forog oda-vissza,kúszik,a maszas is kitolodhat 9 hónapos koraig.Mindenképp beszelj a háziorvossal,mert ő látja h fejlodik a babad és csak ő tud megnyugtatni téged! Minden baba más,az enyém pl.sosem kuszott,most jatsza ezt h kuszik 2 evesen.A tesom fia most 6,5 hónapos,ő már áll kapaszkodva,maszik,kúszik,idő előtt csinalt eddig mindent.Vannak fejlesztők,de előbb orvosotokkal beszélj.Beszélni nem kell egy ilyen kicsinek max.gagyaraszik,kacag!
2012. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Javasolom, hogy mielőtt szakemberhez fordulnátok, ha még nem csináltátok, terítsetek le egy pokrócot a földre, ültessétek bele a babátokat hanyatt fekve, majd a pároddal vagy valakivel fogjátok meg a pokróc 4 sarkát és lassan gurítsátok az egyik felé, majd a másik felé. Ha élvezi, egy idő után félig gurítsátok és nézzétek meg, hogy akarja-e hogy tovább mennyen, majd egyedül is löki magát. az én fiam így tanult meg gurulni, igaz sokat aludt hason is...de hátha segít...még mielőtt sok pénzt kiadtok.
2012. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es voltam. jaj a pokrócot, meg emeljétek meg a talajtól!

Kúszásban is vannak praktikák. A fiam 6,5 hónapos, fordul mindkét oldalra, körbe-körbe majd hátrakúszott 5 hónaposan, most egy olyan tárgy segítségével, amit nem kaphat meg(saját telefon, fényképezőgép...) letettem kicsit távolabb tőle, ne érje el kinyújtózkodva sem, majd messziről figyeltem mit csinál. Annyira megakarta szerezni, hogy elindult előre érte Most karácsonykor félig felült és négykézláb közlekedik.

.

2012. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ha még forogni sem tud akkor mielöbb keresettek egy szakembert én dévény tornász ajánlanék.
2012. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Átfordul de csak az egyik oldaláról..

Ha leteszem az ágyra hason hogy történjen v.mi,csak nagy hiszti a vége.Holdkompba már ügyesen megy,ill.ugrálva jutt el A-ból B-be.

A védőnőm és a gyerekorvos azt mondja hogy semmi baja,de a születésénél,nem is lehetett természetesen szülni mert be volt ágyazódva az egyik oldalára.Lehet hogy ez hat ki most .. Kétségbe vagyok esve, de köszönöm a jó ötleteket!Minden kipróbálok majd,hátha megússzuk a gyógytornát..

2012. dec. 30. 12:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy kompba raktad a gyereket akkor ne csodálkozz. A legártalmasabb találmány, pláne olyan gyereknek amelyik még nem hogy állni de ülni sem tud.
2012. dec. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kompot tedd el,szerintem ebben az esetben koze van a mozgasfejlodes lelassulasanak ahoz,h nincs eleget talajon.Kell neki a lehetőség,h fejlessze magát és a kompban hiába aranyosan mutat hidd el így,nem fog kuszni,mászni,ülni mert nem is tud probalkozni!Nem akarlak kioktatni,megbantani semmi ilyesmi,csak jót akarok ,mert aggodsz és te is,látod,h ez így nem jó! A kompra nincs addig szükség míg nem áll kapaszkodva önerőből.2 gyerekem van egyiknek sem volt és megvoltak nelkule,ha már alltak lepkedtek akkor meg már fölösleges is majd meglatod!
2012. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Nem sértődöm meg,minden válasznak örülök!!!!
2012. dec. 31. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!