Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdhetnék sinlac-ot adni?...

Elkezdhetnék sinlac-ot adni? 5 hónapos baba

Figyelt kérdés

azt hiszem,kevés már a tejem,reggel még jóllakik vele a kisfiam,de délután,estefelé már mindig nyügösködik,hiába teszem cicire,nem elég neki.

elsö perctöl problémás volt a szoptatás,úgyhogy örülök annak,hogy egyáltalán idáig tudtam anyatejjel táplálni.

de már pár napja esténként tápszerrel egészítem ki az adagját,ezt szeretném kiváltani a sinlac-kal.

mit tanácsoltok?

akár már ma este adhatnék sinlac pépet?és mennyit belöle?

a gyüm.kóstolgatást már elkezdtük a múlt héten


2009. aug. 25. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 5 hónaposnak még kell a tejalapú étkezés, egy hónapi legalább. Én inkáébb a tápszert mondanám, esetleg tejpépet, az laktatóbb.
2009. aug. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Sinlac ugye tejmentes, jobb lenne a tejpép, de elkezdheted a gyümiket is már lassan.
2009. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként miért szeretnéd kiváltani a tápszert?
2009. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

azért szeretném kiváltani,mert ha nem muszáj nem akarok tápszert adni.

abban bízom,hogy napi 2-3 evésre való tejem még sokáig lesz,a többi meg akkor gyümi,fözelék,sinlac lenne

2009. aug. 25. 15:30
 5/8 anonim ***** válasza:

A Sinlac is tápszer! Az én dokim semmilyen tejpépet nem javasol,a Sinlacra meg azt mondta, hogy csak nagyon elmaradt, nehezen hízó babáknak írják fel. A normálisan fejlődő babákat úgy eltelíti, hogy kevesebbet fog enni és nem fog hízni tehát az ellenkező hatást érjük el vele.

Mivel én bízom a dokinéniben azt mondom inkább adj neki tápszert.

2009. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem jó a sinlac! Nekem is pont ugyanígy volt ahogy neked. Délutánra, estére kevesebb volt a tejem. A védőnő ajánlotta, hogy nagyon jó, és tudok ízesíteni vele főzeléket, gyümölcsöt is. Én 5 hónapos kora óta adom a babámnak, és nagyon szépen fejlődik, nem kövér, nem sovány. Nem is adok sokat belőle, mert mindig szopi után kapja. Kb 50ml vízhez 2 evőkanál ( ha kissebb adagot készítesz ) Ha többet is kér akkor ennek a dupláját kapja. Ha reggel még van bőven tejed, és napközben is szoptatod igény szerint, szerintem kap elég tejet a babád.

2009. aug. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én lányom is 5 hónapos volt, amikor felírták nekünk, bár ő1 hós kora óta tápszeres. Nem csak a sovány babáknak írják fel. az én lányom jó húsban van(5 hósan 7 kg), és azért írták fel, mert6 hósan már csak napi 500 ml tápszert kaphat, a többi étkezés során pedig zöldséget, gyümölcsöt, és húst.
2009. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez nem sima tápszer;mivel kezdetben a babák még nem tudják teljesen megemészteni az ételt, nem tudja a szervezetük kivonni belőle az összes tápanyagot, így nem kimondottan laknak jól vele. A sinlactól sűrűbb lesz az étele, és 3-4 órára jól lakik. Így lehet ráállni később a rendes táplálásra.
2009. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!