Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon megijedtem, miért...

Nagyon megijedtem, miért csinálja ezt? Többi lent.

Figyelt kérdés
Alvás közben arra a hangra lettem figyelmes, hogy a babám nem tud levegőt venni. Mint amikor visszatartjuk vagy inkább visszaszívjuk a levegőt, úgy csinálja. Fel kell ébresszem, hogy rendesen vegye a levegőt. Rá is fújok kicsit. Annyira ijesztő, és annyira féltem! Mitől van ez? Orvoshoz fogom vinni januárban, de addig is valaki tapasztalt már ilyet? 2 és fél hós. Amikor kisebb volt, akkor tapasztaltuk párszor, jó ideje már nem, és most megint. Nem is merek aludni. Mi van ha nem vettem volna észre? Bele sem merek gondolni.
2012. dec. 30. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugye van légzésfigyelod? Ez apnoe lehet, mindenképp beszélj orvossal!
2012. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindenképp alátennék légzésfigyelőt! Ha nincs is baj legalább megnyugtat, bár a doki tud erre véleményt mondani.
2012. dec. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Alvás: kizárólag légzésfigyelővel(pl angelcare), napközbenik is, azonnal kezdjétek el használni.


A babához, babával pedig sok-sok örömet kívánok:)

2012. dec. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyilván van alatta légzésfigyelő.Mindig használjátok !
2012. dec. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Légzésfigyelő nagyon jò dolog ha még nincs mindenféleképpen vegyetek. Én csak így altatom a kisfiamat nappal is.
2012. dec. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen vettünk mi is légzésfigyelőt. Kiságyban ritkán alszik. Most is pont mellettem aludt, és én fent voltam. Még az volt a szerencse, így sokkal gyorsabban tudtam cselekedni. Hiába a légzésfigyelő, ha a gyerek erőlködik, még a lábával is rúghat 1-2-őt, a légzésfigyelő nem jelez, csak mikor már nagy a baj, nem mozog semmi a matracon. Én egyből hallottam, hogy hangosan szívja vissza a levegőt, (erőlködött nem tudott venni levegőt) mert mellettem volt. Ezért félek elaludni. Utána még kétszer csinálta, de akkor már egyértelműen volt valami slejm, ami zavarta a levegővételnél. Lehet megakadt ott neki valami, amitől nem tudott levegőt venni rendesen. Ez annyira rettenetes, annyira féltem!!!
2012. dec. 31. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:
kiszívtad az orrát orrszívó porszívóval?lehet csak takony van benne
2012. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, és kiszívtuk neki. 2 szárazabb takony darab volt benne, lehet ez zavarta. Remélem...A a lakásban amúgy nagyon száraz a levegő, és nekünk is be szokott dugulni az orrunk. Ezért még jobban fogok párásítani.
2012. dec. 31. 12:27
 9/10 anonim válasza:
A légzésfigyelő eszköz érzékenysége nincs rendesen beállítva, ha a lába mozgatására sem jelez! Apnoe esetére van egy Bpesti kórházban szülőknek szóló nagyon hasznos (akár valóban életmentő) felkészítő oktatás(néhány óra).
2013. jan. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pont szerintem a lába mozgatására is úgy veszi, mintha levegőt venne, pedig lehet nem vesz. Melyik kórházban? Az apnoehoz egy este alatt többször kellene ezt csinálnia, nem? Elolvastam mi is az, de az én babám egyszer csinálta csak.
2013. jan. 1. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!