Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nagyon megijedtem...

Anyukák! Nagyon megijedtem tegnap!? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok!Tegnap történt egy olyan dolog ami egy kicsit korai számomra!A kislányom közel 3 hónapos.Reggel amikor felkelt megetettem és letettem a párnámra ami olyan 30 fokban volt megemelve,természetesen az ágy közepén.Szóval a feje fent,a lábai lent!Kimentem egy pillanatra és ahogy vissza bementem,abban a pillanatba felemelte a fejét és felhúzta magát hogy üljön!Kb 5 másodpercig ült és utána szép lassan eldőlt.Én meg mozdulni sem tudtam,csak néztem bambán!Tapasztalt anyukák ez nem túl korai még?ha magától csinálja akkor engedjem?Egyébként azóta nem tettem a párnára,nem mertem!Nem is engedem hogy üljön,de ő egyre csak erőlködik amikor tartom a kezemben!
2012. nov. 29. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem megijeszteni akarlak, de lehet, hogy feszes az izomzata.
2012. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem oda írni hogy voltunk szakorvosnál,mert korababa lett és mindent rendben talált!Nem feszek!
2012. nov. 29. 10:28
 3/14 anonim ***** válasza:
szia! Inkább ne fektesd úgy hogy a feje fentebb van mint a lába, esetleg egy félbehajtott textilpelenka legyen a feje alatt
2012. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem megszokott koraszülöttnél,de ezek szerint gyorsabban fejlődik mint a megszokott.

Ne tedd párnára,de ha magát emelgeti,az nem baj,hagyd.

2012. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tedd hasra, legyen sokat a földön, tanuljon meg forogni, majd kinyomni a testét!

A babák nem úgy ülnek fel mint mi, hanem hasra fordúlna, négykézláb állnak, és onnét úlnek ki jobbra vagy balra!

Nem hasból fog felülni, az majd csak 1,5 éves kora körűl fog neki menni!


És a másik dolog, egy pillanatra sem szabad magára hagyni a picit a nagy ágyon, mert sosem tudod mire képes, forsúl egyet lendületből, pördűl kettőt, és egy pillanat alatt le esik az ágyról!

2012. nov. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3-as nem úgy fektettem hogy csak a feje volt a párnán!Az egész teste volt rajta!Nem teszem le úgy hogy csak a fejét emelem meg!
2012. nov. 29. 10:33
 7/14 A kérdező kommentje:
Hason nem mindig szeret lenni,de ha hasra teszem akkor felemeli a kis popsiját,utána kirúg mindkét lábával..
2012. nov. 29. 10:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

én megnyugtatlak, erre szinte minden 3 hónapos képes. nem kéne így a párnára tenni, ez a póz nem igen jó a gerincének.

szóval ennyi idősen jön ez a reflex, most a hordozóban és az öledben is megpróbál majd felülni, a hátán fekve meg emelgetni fogja a fejét. ezt nem szabad összetéveszteni azzal, hogy fel akar ülni a baba, nem azért csinálja, tényleg csak egy reflex, pár hét múlva el is fogja hagyni.

próbáld meg kerülni az ilyen testhelyzeteket, aztán meg majd ha az egyenes talajon ül fel, akkor az már tényleg ülés lesz

2012. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
koraszülött babák 99,9%-ának feszes az izomzata.Dévényes látta?én csak abban bíznék.
2012. nov. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon élünk,de itt nálunk látta egy szakorvos és azt mondta minden ok vele.kicsit virgoncabb fajta.Valahogy így jön ki amit mondott!
2012. nov. 29. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!