Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális viselkedés egy 15...

Normális viselkedés egy 15 hónapos kisfiúnál, ha gyakran harapdál és csíp minket? Szinte oda sem néz és belénk mar.

Figyelt kérdés

ki fogja nőni?

A "nemszabadra " nem hagyja abba.

Hogy lehetne leszoktatni erről?


2009. aug. 25. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Honnan tudná, hogy ma az a "nemszabad" ?


Gyengéden le kell fogni olyankor, és másra terelni a figyelmét. Ha rájön, hogy a marással , harapással ráfigyelnek a szülők, beidegződik nála, és nehéz leszoktatni.

2009. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ma *mi
2009. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért azt lehetne éreztetni vele, hogy amit csinál, azzal másoknak fájdalmat okoz!


Kiáltsatok fel, jelezzétek hanggal és arckifejezéssel, hogy FÁJ! Ha épp ölben volt, akkor tegyétek le méltatlankodva (ha legközelebb ölben szeretne lenni, akkor tanulja meg, hogy ne harapdáljon vagy marjon).


Kicsit durván hangzik, de hátha ez fog beválni : ha ő harap, akkor vissza kell harapni (érezze, hogy ez fájdalmas!)... Vagy ha csíp, csípjétek vissza!... Természetesen ne durván, de érezhetően, hogy ez bizony nem kellemes, ennek ő sem örül!

2009. aug. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én 10 hósomra, ha rászólok erélyesen, hogy NEM, akkor abbahagyja. Nyilván az erélyes hangsúly miatt, de akkor is megteszi.
2009. aug. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért egy 15 hósnak már kellene érteni a tiltást, ezt nem a kérdés feltevőjének, hanem az első válaszolónak mondom. Nálunk most az a helyzet, hogy ha nem tetszik neki valami, akkor ütlegelni kezd. Nem ütök vissza, mert akkor azt reagálja le, hogy az erőszakkal elér valamit. Jelezni kell, hogy amit csinál, azzal fájdalmat és szomorúságot okoz. Én lebiggyesztem a számat, néha egy-egy műsírás is van, olyankor többnyire megszeppen és figyel, hogy én miért vagyok szomorú. Hamar össze fogja kapcsolni, hogy az ütéssel szomorúságot okoz. Muszáj viszont minden alkalommal következetesen csinálni a szomorúságot, akkor is, ha épp nem fájt annyira vagy mással vagy elfoglalva.
2009. aug. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia.Barátnőm kisfia 18 hónapos és gyakran harap ,csíp ,karmol,sőt ha nagyon felmérgeli magát ami épp a kezében van hozzád is vágja.Készülj fel hogy ez egyre gyakoribb lesz és idegtépő de azt mondják ebben a korban ez a "természetes" a folytonos erélyes nem szabad egyszer berögzül nekiés elkezdi érteni ha pedig gyorsan elkapod a kezét vagy te ugrasz el mikor harapni akar rájön hogy te azt nem akarod .A másik dolog nem tudom a tiétekkel mi a helyzet de barátnőm kisfia az erélyes hangnemre nem mindíg reagál inkább nevet rajta.
2009. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!