Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem féltek 3 gyereket vállalni...

Nem féltek 3 gyereket vállalni? Anyagilag ilyen jól álltok?

Figyelt kérdés
Bocsánat a kérdésért, de az egyik kérdésben azt írtátok többen is hogy 3 gyereket szeretnétek. Szívem szerint én is szeretnék és a párom is de félünk a jövőtől!
2009. aug. 26. 12:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem állunk jól anyagilag,viszont szeretnék 3 gyereket,mert szerintem ennél már csak jobb lehet... :)) amugy meg 3 gyerek vállalása már több támogatással jár, pl. adó,iskolakezdési stb.
2009. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
ha anyagi szempontból nézed, akkor a három gyerek nem kerül többe, mint a kettő mert annyival több támogatást kapsz nagycsaládosként. én ennek ellenére nem szeretnék 3 gyereket, max kettőt. most egy éves az első, egyelőre még a tesóval is várok. én nem attól félek elsősorban, hogy a következő néhány évben "mennyibe kerül" majd, inkább attól, hogy az életben nem fogom tudni a három gyereket elindítani normálisan. mikor már kirepül félig, és egyetemre jár, stb, de még "eltartott". akkor már nem támogatja az állam sem a nagycsaládokat úgy, ahogy kiskorukban. viszont 3 gyerek taníttatása később nem kis pénz.
2009. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
71%
Nem félünk. Igen, ilyen jól.
2009. aug. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
60%

Annak aki lepontozott:

IRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIGY :PPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

2009. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
hihetetlen ,hogy még egy ilyen kérdésben is pontozgat valaki le másokat. én ezt nem is értem. tényleg ennyire irigyek az emberek?:-(
2009. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én nem pontoztam le senkit. Őszinte és tömör volt a válaszod. :-)
2009. aug. 26. 13:03
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg úgy vagyok vele, hogy ha a második gyerkőc lány lesz, akkor lehet, hogy megállunk. De ha az is fiú lesz, akkor mindenképp szeretnék egy harmadikat, mert nagyon-nagyon szeretnék egy kislányt.

Több gyerekes barátnőim azt mondják, hogy 3 gyerek nem kifejezetten kerül többe, mint kettő.

De ettől függetlenül is elmondhatom, hogy igen, beleférne a költségvetésbe. Szerencsére.

2009. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
És hogy tervezitek vissza mentek 4 órába dolgozni és fő állású anyák lesztek?
2009. aug. 26. 13:38
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

Szüleim nem féltek 3 gyereket vállali. Sajnos egy idő után minden anyum nyakába szakadt, mind a hármunkkal neki kellett foglalkoznia, mert faterom nem törődött velünk. Nővérem pedig sportoló, ezért anyum rá több figyelmet fordított. Mi ketten pedig sokszor figyelmen kívül maradtunk. Gondolom azért nem lehet könnyű mind a három gyerekkel ugyan annyit foglalkozni, miközben még dolgozik is. Persze mindent megtett, de ez öcsémben és bennem örök sérelem marad, hogy nővéremmel többet törődött. Szerencsére mostanában már nincsenek ilyen problémák, nővérem sem sportol már, sokkal jobban kijövünk egymással. Mindenesetre ez egy hátulütője a 3 gyerek vállalásának.

Anyagilag: lehet, hogy több támogatást kapsz, de szerintem akkor is többe kerül az a plusz egy. Amíg kicsik voltunk, nem volt gáz, de ahogy idősebbek vagyunk, úgy van több igényünk. Nem mindig találunk diákmunkát, tanév közben nem nagyon tudunk elmenni melózni. És bizony, most, hogy költöznék el, nem tudnak a szüleim anyagilag támogatni ebben, nővérem is itt lakik még velünk, 22 éves, és még egyetemista, 2 évig még nem tud elköltözni. Öcsém pedig még középsulis, de neki meg kilátásban sincs semmi féle elköltözés. Anyagilag egyáltalán nem tudnak támogatni minket szüleim a költözésben. Mondjuk nem is kell nekik, nem kötelező, de jól esett volna egy kis segítség. (a jóindulat azért megvan, jönnek majd felújítani a lakást :)) Fősulit meg meg sem próbáltam, mert tudom, hogy nem lett volna rá pénz.

És ami a legrosszabb, hogy kicsi a lakásunk, a 3. gyerek nem volt betervezve, úgyhogy sosem lehetett saját szobám, mindig öcsém a nyakamon volt, és nagyon sokat veszekedtünk, hogy miért van rendetlenség, mért nem alszik már, amikor én szeretnék aludni, kapcsolja le a lámpát, stb. Sok volt a konfliktus, mert az anyagiak miatt nem engedhettük meg magunknak, hogy egy nagyobb lakásban költözzünk.

19/L

2009. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyerekem van. Anyagilag nem túl jól állunk, de azért megvan amire szükségünk van.

Saját házban lakunk, a gyerekeknek van saját szobája (kivéve az ikreknek, akik még nem szeretnének külön menni). A legkisebb 7 hónapos, de Ő neki is megtudtunk mindent venni, amire szüksége volt. Igaz spórolok. A férjem viszont "több lábon áll", így hol innen-hol onnan jön a pénz. S ez mellett nagyon sok időt tölt Velünk.

Én majd újra főállású anya leszek, s eddig is fél állásban dolgoztam.

2009. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!