Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem féltek 3 gyereket vállalni...

Nem féltek 3 gyereket vállalni? Anyagilag ilyen jól álltok?

Figyelt kérdés
Bocsánat a kérdésért, de az egyik kérdésben azt írtátok többen is hogy 3 gyereket szeretnétek. Szívem szerint én is szeretnék és a párom is de félünk a jövőtől!
2009. aug. 26. 12:31
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
45%
2 gyerekem van,és elég elszomorítónak tartom az itt olvasott vélemények közt is,hogy nem kerül többe a 3.mert több anyagi támogatást kapsz.Hát elég szégyenletes ezért szülni.bár ami igyaz az igaz a 3 gyerek után az első kettőnek is ingyenes a kaja a tankönyv több segély,több juttatás.Ennek ellenére én nem szülök,mert nem tartom tisztességesnek az államra támaszkodni,aztán meg sírni ha eltörlik.Én nem tartom a mi anyagi helyzetünket jónak annyira,hogy beválaljak mégeggyet.de ha saját erőből kéne felnevelni akkor más se tenné.Jó lenne ha 2 gyerek után is adnának némi segítséget azok is gyerekek.és őket is nehéz ruházni,tanítani,etetni.
2009. aug. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nekem is 4 gyerekem van és anyagilag nagyon szarul állunk.Sajnos nem tehetek róla,de imádom a gyerekeket,imádok terhesnek lenni és egy új csodát a világra hozni!Ha fiatalabb lennék,szülnék még ugyanennyit!Lehet lepontozni!!!

Mennék én is vissza 4 órába dolizni,csak az a gond,hogy első terhességem idején 6hónapos terhesen elbocsájtottak,munkanélküli és cukorbeteg lettem és esélyem sincs most álláshoz jutni!Pedig kellene a pénz,mert ahogy nőnek a gyerekek úgy kell mindenből egyre több!És biztatok mindenkit,ha 3mat nem,de legalább 2 gyerkőcöt vállaljon be,mert kell a testvér a gyermeknek!:)))

Puszi mindenkinek!:)

2009. aug. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%

Hát mi félünk...én is imádtam terhes lenni, meg új kisbabát szülni stb. hiszen mindannyian olyan különbözők lesznek, de mi egyszerüen nem merünk vállalni többet!

Éjt nappallá téve dolgozik a férjem, és én is pedig diplomás emberek vagyunk és folyamatosan képezzük magunkat de mivel semmiben nem kaptunk senkitől segítséget ezért a házunk is hitelen van meg az autónk is még.

Én azt látom, hogy bármennyire is szeretnék, nem tudnánk egy harmadik gyereket is eltartani (pedig én még nem is annyira látom a beiskoláztatás, meg a későbbi nagyobb igények (playstation,menő bicikli,ipod,számitógép ésatöbbi) jelentkezését, mert kicsik a gyerekeim.

És igen, én is néha irigykedek :) hogy az én férjemnek akkor jön pénz innen onnan ha a kanyarba se látjuk, ha itthon van, éhen halnánk a köv.hónapban ...

Mondjuk még fiatalok vagyunk, talán van remény h.10 éven belül jobb lesz minden...

de vmiért nem hiszek ebben :)

Ha a második gyermekünk is fiú lett volna, akkor lehet hogy még a harmincas éveink vége felé csak megpróbálkoztunk volna még egyszer hátha csajszi lesz, de így hogy vegyes párosunk van, meg kell elégedni ennyivel.

Bocsnat, hogy hosszú lett.

2009. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mind a 3 válasz el gondolkodtató! Diplomásoknak se könnyű a helyzete! És abban is van valami hogy az államra támaszkodni nem szép és még ha ráadásul a jövőben ez is változik mi lesz.....
2009. aug. 28. 08:27
 15/29 anonim ***** válasza:
62%

Én legalább 3 gyermeket szeretnék.Mi négyen vagyunk testvérek, anyukám egyegedül nevelt minket, de nem hiszem hogy valaha is nélkülöztünk. Igaz, nem éltünk nagy lábon, de mind a négyen egyetemet/főiskolát végeztünk.

én még csak most várom a második lányomat, de az első mellett is visszajöttem dolgozni amikor 1 éves volt, mert nem szeretnék kiesni a szakmából.

Az meg milyen nézet, hogy az államra támasszkodnak a nagycsaládosok :-(. Az 1 gyerek után is jár családipótlék, az adókedvezmény meg csak akkor jár ha dolgozik a szülő.

2009. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
68%
Kedves utolsó! Akkor miért mentél vissza dolgozni amikor a gyereked egy éves lett? Nem fájt a szíved, hogy ilyen korán elváltál tőle? Bírom, hogy egy csomóan bevállalnak 3-4 gyereket aztán sokan hamar beadják bölcsibe meg oviba, mert kell a pénz. Ezeket a gyerekeket, meg nevelik az intézmények.
2009. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
59%
Miért nem arra támaszkodnak?De most őszintén!!!Nem bántani akarok,de tényleg igy van,tisztelet a kivételnek!!Oké.szülj 3 gyereket,de ne kérd a kedvezményeket semilyen téren.Nem kéred,az ingyenes étkezést,az ingyenes tankönyveket,majd te kifizeted,a közlekedési kedvezményt sem kéred,és még sorolhatnám.Asziszem bajba lennél.De hidd el 2 gyereknek is nehéz megvenni mindezt.Egy gyereknek meg még nehezebb.Sajnos ez a világ már nem az mint nagyanyáin idejében ahol 7 gyerket felnevetek zsíroskenyéren,meg üreskrumplin.A civiziláció sajnos magával hozza,hogy sokat kell fizetnünk,én nem sírok mert szépen nevelem a gyerekeim és még spórolni is tudunk minden hónapba pedig csak cukrász a párom,de igy sem vállalok be mégegy babát.mehet a lepontozás..
2009. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

mi nagyon spórolósok vagyunk, de szeretnénk 3 gyermeket, mert a páromnak saját cége van, és ha most a béka feneke alatt is van, össze tudja magát szedni. Szóval nem gazdagok vagyunk, hanem fejlődőképesek. Aztán meg anyósoméknak is van egy lakásuk (sajnos ezt mondom, de ők sem élnek örökké), és a párom nagymamájának fél lakása is a páromé lesz majd, egyedüli gyermek. Szóval útelindításra megvan a jövőbeni fedezet.


Aztán meg ha egymás után szülök 3-at, ha jól számolom (itt 2 évig lehetsz otthon a gyerekkel), hat évig nem fogok dolgozni. Az is lehet, hogy addigra vissza sem fogok menni ugyanoda dolgozni, ahonnan eljöttem. Én igazából egy saját panziót szeretnék, ott meg akkor dolgozok, amikor jólesik, és a gyerekeket is el tudom látni mellettük.

2009. aug. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 9:18-as. Azért mentem vissza dolgozni, mint ahogy írtam, nem akartam kiesni a szakmámból. Napi 4 órában dolgozom, délben ebéd után megyünk át nagymamához (aki nagyon sokat segít), ott alszik háromig, tehát végül is csak 1,5 órát van nélkülem, amit a nagyival tölt.


Én úgy érzem, egyesek azért támadnak ha visszamész dolgozni, míg mások azért ha az állammal akarod eltartatni a gyermekeidet. Na ezen a társadalmon igazodjon el valaki.

2009. aug. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Most jelentem ki, akinek nem inge ne vegye magára, de pedagógusként azt látom, hogy a nagycsaládosok gyermekei azok, akik egész nap, zárásig ott vannak az oviban suliban. Anyuka persze otthon van a kisebbel, de a nagyobbakért az utolsó pillanatban megy. Aztán nem egyszer hallottam, hogy panaszkodnak, mert sok otthon a 3 gyerek, és Ő már nagyon kivan. Hát, ilyen is van.
2009. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!