Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adhatnék babámnak több...

Hogyan adhatnék babámnak több ételt anyatej helyett?

Figyelt kérdés

Babám pont ma 9 hónapos, de alig akar enni. Egy bébi üveges kaját jó esetben háromszori nekifutásra eszik meg.

Amúgy jól fejlődik, de azért zavar, hogy nem hajlandó enni.

10 kiló volt egy hónapja, és 76 centi.


2013. jan. 2. 17:20
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Persze, próbáltam a tejpépet is. Egy kanállal lecsúszott neki, aztán többet nem volt hajlandó megenni (simán, gyümivel). Mindig én ettem meg. Én legalább szeretem :)

Valaki még mondott baba joghurtot, pudingot. Lehet, azt is ki kéne próbálnom tízórai, vagy vacsi gyanánt?

Eddig úgy vettem észre, hogy a zöldségekkel nincs baja. Kimondottan szereti, jó ízűen eszi a pl a céklát, cukkinit, brokkolit, és persze a répát. A sütőtököt annyira nem szereti, de eszegeti.

2013. jan. 3. 05:31
 12/29 A kérdező kommentje:
Ja, a halat kimondottan imádja. Csak háááát a mennyiség......
2013. jan. 3. 05:33
 13/29 xStefix ***** válasza:

A vasraktárhoz csak annyit, hogy igen, az ilyenkorra már valószínűleg kiürült. De az anyatejből még mindig sokkal jobban hasznosul a benne lévő, mint bárhonnan más forrásból. Szóval emiatt nem kell aggódni.


Nyilván én se azt mondtam, hogy direkte ne etesse a babáját a Kérdező. Csak arra akartam utalni, hogy nem világvége, ha még keveset eszik.


Kérdező, az jó, ha kipróbálsz ilyen praktikákat (én is hasonlóakat tudnék javasolni), de ha mégse megy, akkor se aggódj. Mivel eddig is gyönyörűen fejlődött a babád, minden bizonnyal nem szenved hiányt semmiben. Illetve lehet, hogy most épp máshol tart a fejlődésben, más dolgok foglalkoztatják, nem az evés. De ez sem tart örökké, lehet, hogy hamarosan jobban rákap az evésre.

Én is próbálkoznék persze, folyamatosan, de ha még nem, hát nem. Az idő úgyis neked dolgozik.

2013. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást 13-as.

A szülész dokim javasolta, hogy szedjek vasat amíg szoptatok. Ha minden nyavaja át megy az anyatejbe, hát remélem a vas is :)

Tegnap és ma is azt játszotta, hogy 3 esetleg 4 kanálnyi főzeléket megevett, de a következőkkel elvicceli a dolgot, köpködi szanaszét. Állandóan ezzel szórakozik.

Ééééééés, ma kipróbáltam a sültkrumplit. 3 darabot megevett, a negyediket csak széttrancsírozta.

Már várom a hétfői találkozót a védőnénivel :)))

2013. jan. 4. 20:20
 15/29 xStefix ***** válasza:
33%

Volt valami okod, hogy vasat szedj? Mert alapból nem szükséges. És foghatja a székletet is. De átmenni átmegy a tejbe, igen.

Majd írd meg, mit szóltak. :)

2013. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászhoz amikor elmentem a terhességgel, rögtön felírt Neoferrofolgammát és Tovitát is javasolt, hogy szedjek (a terhes vitaminokat nem szereti). Szülés után mondta, hogy amíg szoptatok szedjem tovább őket.
2013. jan. 7. 08:52
 17/29 A kérdező kommentje:
Amúgy a széklettel nincs gondunk: se a babának, se nekem.
2013. jan. 7. 08:53
 18/29 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem, úgy engedik haza a kismamákat, hogy kapnak egy egy oldalas tájékoztatót, amin rajta van, hogy vérképzők szedése javasolt.


Szóval a légből kapott "alapból nem szükséges vasat szedni" dolgokat hagyjuk már...

2013. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 xStefix ***** válasza:

Van, ahol rutinból ajánlják, máshol nem. Pl. nálunk sem szokták kiemelni, legalábbis nem papírra írva.

Az, hogy nem szükséges, nem azt jelenti, hogy nem szabad vagy felesleges szedni. Csak arra gondoltam utalni, hogy általában enélkül IS képes a szervezet regenerálódni, úgy, ahogy pl. menzesz után is. De ha a Kérdező úgy gondolja, persze nyugodtan vihet be plusz vasat. Vagy ehet vérképző ételeket is.

Szerintem nem volt félreérthető, de ha igen, akkor elnézést.

2013. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam a védő néninél. Elmeséltem, hogy milyen keveset és hogyan eszik a babám. Ahogy meséltem, már mosolygott is a védő néni (valószínű nem én voltam az első ilyen panasszal). Rögtön mondta, hogy nincs itt semmi gond, csak egyszerűen az anyatej jobban be jön a babának, mint az evés. Kényelmesebb neki és a szervezetének elegendő tápanyag van benne ezért nem hajlandó enni.

Viszont azt azért Ő is gondnak találta, hogy 9 hónaposan nem eszik, így azt tanácsolta, hogy egyenlőre napi max 3-szor adjak neki tejet, a többi bármi lehet. Keménynek kell lenni, az első napok biztosan nehezek lesznek (megjegyzem voltak már nehéz dolgok az életünkbe, pláne a nagyfiamnál: alvás, evés, fürdés, bilizés, oviba szoktatás, stb.). Szóval ezt is biztos megoldjuk idővel. Végül is állítólag bármit adhatok már enni Neki, kivéve a méz, tej, kiwi, tojás fehérje. (Az epret, málnát direkt nem írtam, mert az most úgy sincs :) .)

Vagy van még valami?

Amúgy 10,18 kiló és 78 centi.

2013. jan. 8. 10:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!