Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még mindig nem váltottunk ki...

Még mindig nem váltottunk ki étkezést 8hós anyatejes babámnál? Szerintem nem baj, van aki szerint igen? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hós és már sok mindent megeszik, kíváncsi, szeret enni de egyszerre még mindig nem eszik meg annyit, hogy ki tudjunk váltani egy étkezést (pl. kb.egy üveges bébikaja harmadát eszi meg egyszerre)! mondjuk anyatejből se eszik nagy mennyiséget, inkább többször keveset.

(Tejem amúgy még van bőven)


2013. jan. 4. 13:24
 1/7 A kérdező kommentje:
amúgy védőnő szerint szépen fejlődik, szóval lemaradva nincsen.
2013. jan. 4. 13:25
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

De miért nem eszik meg egy adagot?

Elöször adsz neki tejet majd utánna bébiételt?

szerintem azért most már ideje lenne törekedni a nagyobb mennyiségü bébi étel megevésére, mert lassan nem elég a tápértéke a tejednek. Nem kell túl gyorsank lenni, de lassan azért törekedj a több étel adására.

2013. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom sosem evett meg egy egész üveg papit:).

MI BLW- ztünk, 9 hónapos koráig szinte csak anyatejet evett, kóstolni persze mást is. Mindig is a percentilis tetején volt, most 26 hónapos, egészséges, jól táplált, mindent megevő gyerek:).

2013. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Először bébiételt adok aztán tejet.Amikor elfordítja a fejét meg tiltakozik, akkor nem erőltetem már tovább és akkor kap még cicit.
2013. jan. 4. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lassan törekedj rá hogy többet egyen,mert pl. nekem gyorsítanom kellett hogy minél többet kiváltsunk mert volt tejem bőven de már nem volt tápláló és elkezdett hirtelen fogyni.Végül tápszert is kellett kapnia,ezért kb. 2 hét múlva magától elhagyta a cicit.Ha a napközbeni étkezéseket kiváltod akkor lehet hogy a tejed is táplálóbb lesz ha csak mondjuk reggel és este szopik.
2013. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Igaz, hogy a lányom (9 hónapos)tápszeres, de valamiért nem hajlandó megenni 100g-nál többet kivétel ebédkor. És visít a tápszerért ha nem adok neki utána. Ez van, nem fogom beleerőltetni a szilárd ételt, mert kihányja. Konzultáltam a dokival is, a válasza a szokásos szöveg: Tudja a baba, hogy mire van szüksége. Már túl vagyok az idegeskedésen, azt adok neki amit kér.:)
2013. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 8 hónapos, anyatejes, én sem váltottam még ki neki egy étkezést sem. Nekem is van bőven tejem. Majd 11kg, és majd 80cm. :) Ez van, én sem fogom bele erőltetni, csak hogy utána meg kihányja.

3fiú anyukája

2013. jan. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!