Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt mindenkinek hiper-szuper...

Itt mindenkinek hiper-szuper gyorsasággal fejlődik és nő a babája?

Figyelt kérdés

Akár a súlyról, akár a mozgásfejlődésről van kérdés, szinte kivétel nélkül olyan válaszok érkeznek, amik engem elgondolkodtatnak.

A kislányom majdnem 5 hónapos. Ahogy haladunk az időben mindig elolvasom, hogy mit kell már tudni a babának, elsősorban azért, mert szeretném felismerni, ha gond van. Eddig a lányunk mindig mindent megcsinált határidőre, de hamarabb nem igazán. Ezt én nem bánom, de nagyon meg vagyok lepődve, hogy mások miket írnak.

Pl. 3 hónaposan kell, hogy a baba a fejét 45 fokban emelje, 4 hónaposan 90 fokban. Az enyém kb. így is csinálta, talán a 90 fok kicsit hamarabb meg is volt. Mások olyanokat írnak, hogy már 2 hetesen, meg 1 hónaposan tudta ezt a babájuk. Elhiszem, hogy van ilyen, de nem kivételes, hogy ezt írják, hanem gyakori. Rengetegen írják, hogy 3 hónaposan mindkét irányba átfordul a babájuk. Az enyém még egyik irányba sem, bár már próbálkozik, de a nagykönyv szerint ráér vele 6 hónapos koráig.

Súlyra már úgy érzem, hogy a gyakorikérdések legkisebb babája, pedig utánanéztem és egy kicsivel az átlag fölött van. Pár napja duplázta meg a születési súlyát (3100 gr). Az evésről ne is beszéljünk. Sokan elképesztő, hogy hány féle ételt bevezettek már a baba 5-6 hónapos koráig és kiváltottak több étkezést. Mi ennek a közelében nem vagyunk.


2013. jan. 4. 13:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az én kérdésemre céloztál:(


Lányom 3850 gr, 56 cm született, 3 hónaposan 6,2 kg és 59 cm volt.

3 hónaposan hátra, 3,5hósan visszafordult, tegnap 4 hónaposan pedig először négykézlábra állt. De ez az én lányom.


A nagyobb 3970 grmal született és 56 cm-rel, 3 hósan hasra,. 4 hósan vissza, majd csak 6 hósan négykézlábazott.

6 kg volt 3 hónaposan


Látod, testvérek, és mégsem egyformák. Kár ezen rágódni. Ha kiegyensúlyozott,mosolygós, akkor nincs gond.

2013. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki túloz, van akinek tényleg gyorsan fejlődik a babája, és van aki nem emlékszik mikor, mit csinált a gyereke, és rosszat ír (szerintem sokszor csak véletlen és nem rosszból).


Én amúgy egy-két kirívó esettel találkozok, de nem olyan sokkal.

Lányom 4 hónaposan fordult hátról hasra, 5 hónaposan hasról hátra, 3 hónaposan eszébe sem volt forgolódni amúgy.

Nem tudom mikor emelte a fejét, de nyaki hipotón volt, így lassan emelgette a fejét, 2 hetesen nem igazán...

Súlyát 5 hónaposan duplázta meg, de megtriplázni nem egyévesen, hanem másfél évesen tudta (pedig elvileg 1 éves korra írják a triplázást).

Amúgy most 2,5 éves, egészséges, és tök mindegy mikor, mit csinált. Tehát a lényeg, hogy szépen fejlődjön, a maga ütemében, orvos lássa a kötelező vizsgálatokon, és ennyi.

Hogy itt mit írnak, ne az legyen az alap!

2013. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Téged ez zavar? Ne foglalkozz ezekkel a dolgokkal, át kell szűrni az itt olvasott dolgokat...nagyon.

Mindenki babája valamiben kimagasló, valamiben elmaradott, biztosan a tiéd is. Az emberek nagyon szereti a jó dolgokat kidomborítani, sőt picit túlozni.

De lásd, hogy senki sem tökéletes: a fiam borzalmasan rossz evő, szerintem ő a gyk legkisebb gyereke, 2 éves, 11 kg. Mindent átlagos időben kezdett el csinálni. Mozgása viszont nagyon-nagyon ügyes.

2013. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem céloztam egyik kérdésre sem, mert naponta több ilyen van, amiről írtam.

Nem zavar, csak hiába olvasom azt, hogy ekkor és ekkor kell valamit egy babának tudni, ha itt kivétel nélkül mindenki azt írja, hogy az Ő babája jóval hamarabb tudta, akkor szoktam egy kicsit aggódni.

2013. jan. 4. 14:00
 5/19 anonim ***** válasza:
22%

Irigylem a problémádat, hogy ráérsz ezzel foglalkozni...

nem mindegy mindez??????????

2013. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem másfél éves a lányom.

5 hónapos múlt, amikor forogni kezdett, 7 hónaposan kezdett kúszni, 8 és fél hónaposan ugyan felállt, de csak 9 hósan kezdett mászni és felülni, egy évesen kezdett járni. A születési súlyát kb.7 hónaposam duplázta meg és még most sincs 10 kg! (3360 g-al született). Az evés nem az erőssége, nehezen,lassan ment a hozzátáplálás, pedig 4 hósan kezdtük. Már eszik mindent, de válogatós. 8 hónapig szopizott, de kezdetektől kellett tápszeres kiegészítés, szóval a szopi sem ment igazán. Tápszert 11 hós korától hónapokig nem itta meg, most kezdte újra nemrég. Már ihatna tejet, de nem kéri, mint ahogy a tejtermékeket sem igazán favorizálja.

Még nem beszél, csak pár szót mond.Imádja a mondókákat, éneklést. Szerintem nagyon okos, sokmindent tud már, de pl. még nem tud egyedül enni, nem szobatiszta, mint sok korabeli. :)

Első foga 9 hónaposan jött ki, egy évesen is csak kettő volt, most 10 foga van, talán lassan jön a következő kettő. Nagyon megviseli a fogzás.

Első pár hónapban (kb.5 hóig) jól aludt, egyszer vagy egyszer sem kelt éjjel, nem volt hasfájós, viszont azóta ritka az átaludt éjszaka, örülök, ha csak 1-2szer kel, hónapokig fél óra-óránként ébredt.

Nagyon eleven, rombol, rámol, minden érdekli.

Szóval nem egy csodagyerek, nem is egy mintagyerek, nem feljődött/fejlődik hiper-szuper gyorsan (lassan sem, tök átlagos szerintem), de szépen lassan mindent csinált/csinál, szerintem nincs ezzel semmi baj... :)

Légyeg, hogy egészséges és boldog legyen és élvezzétek az együtt töltött időt, mert iszonyú gyorsan repülnek a napok!!! :) :) Jó babázást!

2013. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ezt az irigylem a problémádat megjegyzést ezen az oldalon számos kérdéshez oda lehetne írni. (pl. a 28. szomszédunk csúnyán nézett rám, mert kismama létemre kifestettem magam, most mit csináljak?)

Szerintem az én kérdésem pont nem ilyen. Miért ne aggaszthatna, ha folyamatosan arról olvasok, hogy más gyerekek mennyivel hamarabb csinálnak dolgokat.

Neked viszont nem kell válaszolni, sőt elolvasni sem, ha nem érdekel.

2013. jan. 4. 14:05
 8/19 anonim ***** válasza:

Az én kislányom pont ma 5 hónapos.

Szépen emeli a fejét 2 hónapos kora óta minden hogy,

Kifogástalanul 3 hónapos kora óta. Ő tápszeres. 3,5 fél hónapos kora óta ezzel a tempoval váltottuk ki az étkezéseket. Tízórai ( gyümölcs) Ebéd ( Fözelék) Uzsonna ( Tejpép) Kb 2 hete 3 étkezést váltunk ki reggel-este tépszerezik. Állandoan ülni akar meg állni meg átfordulni de csak erölködik volt már hogy sikerült de ritkán van még. Ha szeretnél kérdezz most ennyi jutt eszembe :) Privibe

2013. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
El i s ámulok rendesen, mennyire bizonytalanok a mai anyák, de legfőképpen unatkoznak.
2013. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

És mi lenne a konkrét kérdésed?

Akkor a lányomat is idesorolod?Mert bizony ő is 2 hónapos volt mikor már emelte a fejét,mindkét irányba tudta felemelve forgatni.3 hónaposan valóban forgott mindkét oldalára és már hasról hátára is,4 hónaposan pedig a hátáról a hasára is,5hónaposan kúszott,ezekről fényképek is vannak,tehát nem átverés.

A hozzátáplálást 5 hónaposan kezdtem(tápszeres a lányom)és bizony 6 hónapos korára csak reggel és este kapott már tápszert,egyszerűen annyira szerette az új ízeket,hogy ment mint a villám az étkezések kiváltása.

5 hónaposan már túl volt a duplázáson 8250g volt(4050g volt születésekor).


De én soha nem gondoltam emiatt,hogy hiper-szuper lenne a lányom fejlődése,nem dicsekedtem se itt,se máshol.

Most 17hónapos,nem szobatiszta-pedig anyám szerint én már ennyi idősen az voltam,de én még rá sem ültettem bilire,mert szerintem még korai,bár már mondja,hogy kaki-igaz sokszor szerinte a pisi és a puki is az :)

Nem beszél körmondatokat,de tudja a keresztnevét,néhány szót-másnak már beszél,de ezen én nem izgatom magam,te se tedd :)

Minden kicsi úgy fejlődik,abban az ütemben,ahogy neki jó.

2013. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!