Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik 9 hónapos babám?

Miért nem hízik 9 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Úgy 5 hónapos kora óta alíg akar hízni.Napi étkezése ált. ilyen: reggel 7-8körül cicizik 9-10 körül gyümölcs,délben főzelék +cicizik.3körül ahogy felébred ismét cicizik 4-5 körül tejpép este 8 ismét főzelék vagy tejpép +lefekvés elött cicizik még.Bár ezzel a főzelék dologgal már nagy bajban vagyok sosem tudom mit csináljak neki.Krumpli,répa,petrezselyem,cukorborsó,brokkoli,karfiol,cékla,rízs kb ezekből variálok neki mindig valamit.Csirkemell kb heti 1x vagy 2x nincs,amúgy minden nap kap.Májat heti 1x.

Nem vékony,szerintem jól néz ki,van pocija meg combikája,de a súlya nagyon lassan nővekszik.Rengeteget mozog amúgy.Egész nap úton van a lakásban.Mászik,feláll mindenhol.Kapaszkodva lépeget.Ezért nem nől neki?Az órvos nem mond semmit,ő nem izgatja magát,csak a védőnő mondogatja állandóan,hogy ez nagyon kevés.Szinte azt érezteti velem,hogy éheztetem a gyereket.

Súly gyarapodása ilyen volt: született:3950g haza ment:3740g 1hónaposan:4850g 2hónap:6080g 3hónap:7020g 4hó:7380g itt vssza hívták egy hét múlva akkor volt 7520g 5hó:7980g 6hó:7970g ??? 8hósan:8700g 9hó:8840g

Aki tud kérem írjon valami okosat nekem :) Köszönöm szépen!


2013. jan. 4. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Rengeteget mozog amúgy.Egész nap úton van a lakásban.Mászik,feláll mindenhol.Kapaszkodva lépeget"


Itt a válasz a kérdésedre :)

Az adatok szerint gyönyörűen fejlett baba. hasonló paraméterekkel született és gyarapodott a kisfiam, és amikor így megtorpant a súlya akkor mondta a doki, hogy nem is lenne jó, hogy havonta 1 kilót felszedne...

Nyugi, majd egy idő múlva megint megugrik aztán belassul a súlynövekedés, teljesen normális.

Gratulálok a kis manóhoz!

2013. jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Akkor megnyugszok.Tényleg rengeteget mozog,de ez a védőnő úgy megijesztett.Azt mondta fél kg-okat kéne neki még hízni havonta.Amúgy egy fiatal,kezdő új védőnőm van....
2013. jan. 4. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, teljesen normális hogy a sok mozgás miatt nem hízik túl sokat a babád. :)
2013. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugi :) az enyém is kezdő volt, minden mondatát úgy kezdte, hogy az iskolában azt tanultuk... a könyvben az van írva...


Teljesen jó az étrendje :) ...és ha ránézel, gondolom nem egy fejletlen, soványka babát látsz :)

2013. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj,a kisfiam is lassan hízott a sok mozgás miatt,nekem azt mondta védőnő hogy ebben az időszakban 10-20 dkg hízás is elég csak ne fogyjon.Most lesz 1 éves és megint jobban hízik most 70dkg-ot hízott.Szerintem az étkezése is teljesen rendben van a babádnak.
2013. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

enyém is 5hós korától alig hízik.

született 3050, haza ment 2850,1hósan3660,2hósan4800 3hósan 5700, 4hósan 6400, 5hósan 6900gramm, 6hósan 7050, 7hósan 7400, 8hó: 7800, 9hó 7900 10hó 8070grmm, és most az utolsó hónapban összekapta magát, pár nap mulva lesz 11hónapos, és most 8500gramm. Cm-re 10hós adat a 73cm. :) 51-cmvel született.

Én nem aggódok a súlya miatt, azért szépen lassan növekszik, és valamennyivel mindig több. Meg látom, hogy jól fejlődik, sokmindent csinál, sokat mozog. Sosem volt hurka-gyurka, inkább vékonykának látom. :))

Remélem már megnyugodtál te is!!

2013. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!