Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar enni, mit tegyek?

Nem akar enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hét múlva lesz 9 hós a kisfiam. 3 napig lázas volt és nem esett neki jól az étel. Előtte is csinálta és most is, ha meglátja a kanalat, elkezd sírni és nem hajlandó enni. Ma a tízórai is az ebéd sem kellett neki. Úgy evett pár falatot, hogy kifli végét beáztattunk húslevesbe.A foga jön már egy ideje. Lehet, a betegség is ennyire bekavart. De mit tehetek ilyenkor? Próbáltam, hogy kiveszem az etetőszékből és 20 perc fél óra után újra beültetem, de semmi. A kezünkből szívesebben fogadja úgy látom és ő is próbálja elvenni tőlünk és megenni. Eddig olyan jól evett és mindent, amit csak adtam. :(
2013. jan. 5. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a kanalat. Én ilyenkor adtam neki mindent amit tudott kézzel enni, pl tésztákat, krumplis, bolognais mndenféle tészta ételt, a lényeg hogy a tekercses tészta legyen, mert azt meg tudja fogni a kezével. Vagy hideg ételeket, kenyeret, kiflit, és amit ilyenkor még a mai napig eszik az a kuki.

18 hónapos de még most is amikor jön a foga nem eszi, vagy csak tápszert, pl most 2 napig semmit nem evett csk kukit.

2013. jan. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jajj az ilyen nem evő gyerekek... Mind a 2 gyerekem ilyen ha betegek semmit nem esznek. A fiam is 9 hós és ő a tápot nem akarja ilyenkor ja és nem is iszik semmi mást.
2013. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nalunk is volt ilyen idoszak, csak oltas utan ket hetig nem volt hajlando enni szinte semmit, ami kicsit segitett, hogy kezzel etettem, az ujjamrol nyalta a suru fozeleket, aztan helyreallt a rend
2013. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!