Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan védjem meg a 4 hós...

Hogyan védjem meg a 4 hós babát az újabb influenzás betegségtől?

Figyelt kérdés
4hós és 3hós korától folyamatosan betegek vagyunk.Egyikből ki sem másztunk már benne is voltunk a következőbe.Én kezdtem,és ugye szoptatok elkerülhetetlen volt,hogy ne érintkezzek vele.Sajnos elkapta.Aztán a párom,és kezdődött minden elöről.Kaptam olyan tanácsot,hogy tegyek be eukaliptusz olajat párologtatni a szobába ahol vagyunk mert öli a bacikat,de nem tudom,hogy ennyi idős babának szabad e belélegezni.Timit mondtok?
2013. jan. 5. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindig mossatok kezet mielőtt a babához vagy a baba dolgaihoz (cumi, cumisüveg, pelenka) nyúltok. Lehetőleg fertőtlenítős, antibakteriális szappannal.


Ha valamelyikőtök épp beteg, akkor a baba közelébe csak maszkkal menjen, azt is csak akkor, ha muszáj.


A babaruhákat és pelenkákat magas hőfokon mosd és vasald. A cumikat, cumisüvegeket többször főzd ki, mint eddig, legalább naponta egyszer, de ha hozzáér bármihez ami fertőzött lehet, akkor azonnal.


A papírzsebkendőket amibe az orrotokat fújjátok, ne tartalékoljátok több fújásra, egyből menjen a szemetesbe.


A gyerek minél kevesebbet tartózkodjon egy légtérben azzal, aki épp beteg.


És a ráadás: RENGETEG C vitamin. Átmegy a tejbe is, és ad neki némi védettséget. Napiu 3-4 cetebe simán megehető ha beteg vagy. Neked is hamarabb el fog múlni.

2013. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok c vitamin, a picinek akár cebion cseppben is, vidd sokat szabad levegőre és otthon is szellőztessetek gyakran! Én ebben a korban napi több órát vittem ki szabad levegőre, sokszor kinn is aludt az erkélyen. 1 éves koráig egyáltalán nem volt beteg, pedig születésétől kezdve sokat voltunk kórházban a hemangiómája miatt.
2013. jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!