Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan kezdtétek a...

Hány hónaposan kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kisfiam még csak 3 hónapos,de sokat gondolkodom ezen,hogy mikor kéne elkezdeni. 4,5-5 hónaposan már kínálhatom majd? Fogalmam sincs,hogy mivel kell kezdeni,hogy mi ennek a menete és bután hangozhat,de szeretnék felkészülni. Segítenétek?
2013. jan. 5. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mindhárom gyerekemnél 3,5 hónaposan. Kezdetnek almát adtam nekik keksszel. 8-9 hónaposan már azt ették, amit mi.
2013. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5 és fél hónaposan.
2013. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Aznap, amikor 4 hónapos lett, de a lányom tápszeres. Ha anyatejes, akkor ráérsz 6 hónaposan elkezdeni. Nem kell ezt elkapkodni. Semmiről nem marad le.

Vannak a neten hozzátáplálási táblázatok, azokban meg tudod nézni mit mikortól lehet adni. Én a védőnőmmel szoktam megbeszélni mi legyen a következő lépés.

2013. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van anyatejed, akkor javaslom, hogy 6 hónapos koráig csak azt kapjon!

Én így tettem, és ahogy betöltötte a 6. hónapot, hozzákezdtem szoktatni az ételekhez.

Van ennek egy menete, a védőnőd ki is tud nyomtatni erről egy lapot, ami segít, de vannak olyan oldalak, ahol konkrétan segítenek is.


[link]


itt van egy szakácskönyv, ami leírja a hozzátáplálás menetét is, és recepteket is ad, de javaslom írd be a gugliba a hozzátáplálás, rengeteg hasznos cikket fog kidobni.

ezen kívül ajánlom még a LLL liga oldalát, ami elsősorban az anyatejes táplálásról szól.

[link]

Sajnos nem írtad, hogy tápos,. vagy anyatejes-e a gyermeked.

2013. jan. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Anyatejes baba,de estére eléggé megcsappan a tejem már most. Köszi a linkeket és a segítséget!
2013. jan. 5. 17:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kevés a tejed, akkor 3 hónaposnak még tápszert adj, semmiképp ne ételt, vagy levet. Éretlen még rá. öt hónaposan ráérsz ezzel, de még az is korai...
2013. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem is akartam még hozzátáplálni.
2013. jan. 5. 19:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyermekem anyatejes volt, de a fiam egyáltalán nem volt oda a szoptatásért, 4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni. 9,5 hónapos koráig szopott még. A lányomnál 5 hónaposan kezdtem és 14 hónapos koráig szopott. Mindkettőnek nagyon tetszettek az új ízek.
2013. jan. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!