Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok arról,...

Ti mit gondoltok arról, amikor egy tisztaság- és rendmániás anyuka egyik kezével lefogja a 8 hónapos gyerekének a kezét evés közben, hogy ne hadonásszon, míg a másikkal tunkolja a gyerek szájába a főzeléket?

Figyelt kérdés
Kanalat sem ad a gyereknek, és a gyerek mellkasa vastagon le van terítve.
2013. jan. 5. 22:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Gondolhattam volna, hogy a gondos, türelmetlen, sietős anyukák, akik lefogják a gyerek kezét más megoldások helyett, le fognak pontozni azért, amit írtam (A tisztaság- és rendmániás mama gyerekének sok baja lesz még, sokszor lesz beteg, ha anyuka buborékban tartja.), mert sarkítanak, ahelyett, hogy vennék a fáradságot és elgondolkodnának rajta.

Egyáltalán nem úgy kell elképzelni, hogy koszban járatom a gyereket. Viszont tisztaságmániás anyuka gyerekei vagyunk az öcsémmel, és bizony, jó lett volna, ha immunizálódunk az évi 1 kg kötelező kosztól.


Egyébként tényleg mindenkinek a saját dolga, hogy rontja el a gyerekét.

2013. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az sokkal jobb lenne ha nem is etetné, hogy ne legyen kosz!? De ráérsz!
2013. jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hát talán nem akarja, hogy még a falról is a pépet vakarássza naponta x alkalommal. Persze mit jelent az, hogy "lefogja"? Az beletartozik, hogy finoman elhárítja? Vagy csak az, ha brutál módon megragadja a csuklóját?


Ha kanalat adunk a gyerek kezébe, az sem tuti megoldás. Az én fiamnak mindig AZ A kanál kellett, ami épp nálam volt. Ha az egyiket odaadtam, és elővettem egy másikat, akkor az előző kanalat ledobta, és megint csak a kezemben lévőt ragadta meg. Mókás volt, tényleg.

2013. jan. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Létezik tisztaság és rendmánia, de nehogy már annak számítson, ha valaki előkét köt a gyerek nyakába, és megpróbálja megakadályozni, hogy a baba kirúgja a kezéből a kanalat! Senki nem arról beszélt, hogy lekötözzük a gyereket, vagy bármi egyéb módon kényszerítjük, csak arról, hogy eltereljük akár fizikailag is a kezét, ha akadályozni próbál.

Ha létezik a világon engedékeny anyuka, akkor én az vagyok, de azért vicces, amikor erre is rá akarjátok húzni, hogy "nehogy korlátozzuk már a gyereket."

Persze nekem tök mindegy, ha azt is vigyorogva nézitek, hogy a fejére önti a főzeléket, de nehogy már attól legyen valaki rossz anyának titulálva, mert azt szeretné, hogy a megfőzött kaja minél nagyobb része végezze a gyerek szájában.

2013. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Valamelyik korábbi válaszoló vagyok, aki azt írta, hogy nem kell lefogni a gyerek kezét. A kérdésben messze nem arról volt szó, legalábbis az én olvasatomban, hogy finoman elhárítjuk a gyerek kezét, hanem arról hogy anyuka lefogja, a főzeléket meg tunkolja. Nekem a megfogalmazáz alapján nem épp a finom hárítás képe jelent meg. Az én gyerekemet is érdekelte, mi van a tányérban, de még sosem öntötte a főzeléket a fejére, sőt még a ruhájára is akkor kerül az ebédből, ha én véletlenül elcseppentem. Pedig lefogásról szó sincs. Jó lett volna tisztázni, mit is takar a kérdés, mielőtt mindenki egymásnak esik.
2013. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem is 8 hónapos a fiam, és én is kötök neki előkét a nyakába, és bizony én is sokszor lefogom finoman a kezét, mikor eszik, mert össze-vissza hadonászik. Volt már rá példa, hogy a kanalat mikor tartottam a szájához, a kezével hadonászva kiütötte a kezemből. És ezt nem azért teszem, mert tiszta- és rendmániás vagyok. Hanem azért, hogy tényleg minél több kaját tudjak a szájába tenni.

3 fiú anyukája

2013. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Akkor tisztázzuk: anyuka nem elterel, hanem a gyerek hasához szorítja a kezét, a vastagon leteregetés pedig egy kiszuperált plédet jelent, a gyerekből csak a feje látszik ki. Tunkolás: a gyerek még le sem nyelte a falatot, a nyelvén tartogatja nyitott szájjal, de már kapja a következő kanállal. Én kissé elcsodálkoztam ezen, drasztikusnak tartom. Nekem is van gyerekem, és a hozzátáplálás elejétől fogva adtam kanalat a kezébe, türelmesen megvártam, hogy lenyelje, nem volt vastagon körbeteregetve minden, tehát tudom, hogy miről beszélek. És, hozzáteszem, nem vagyok VérŐsAnya... És, igen, tudom azt is, hogy mindenki másképp csinálja. Innen is üdv. az ellenkérdező tábornak.
2013. jan. 7. 01:59
 18/19 anonim ***** válasza:
67%

Na akkor Neked kitüntetés, mert jól csinálod!

Jaj Istenem, ezek a kérdések! Már a megfogalmazásból látszik,hogy nem azért kérdezed,hogy véleményt mondjunk, hanem mert neked nem tetszik a módszere és várod,hogy más is lefikázza. Már bocs!

Senkinek semmi köze hozzá! Nekem is van olyan ismerősöm, barátnőm, akinek nem értek feltétlenül egyet a módszereivel, de nem kérdezgetem mástól, hogy szerinte milyenek azok. Az már a másokon való csámcsogás!

2013. jan. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%
Foglald már el magad valami hasznos dologgal Kérdező! Túlságosan unatkozol.
2013. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!