Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás folytatásában...

Hozzátáplálás folytatásában kérem a tanácsotokat Anyukák?

Figyelt kérdés
Babám 6 hós lesz, kapott már almát,barackot,krumplit,répát,sütőtököt. 3 hete kezdtük. Ma ivott utána 1-2 korty babavizet. Cicizni csak 2 óra múlva akart. Ha minden nap így megy ez azt jelenti, hogy kiváltottunk 1 étkezést? Mikor vezessem be a napi 2 ilyen étkezést? És ha de. krumpli-barack pürét kapott akkor du. is azt adjak? Vagy ha mást kap nem lesz baja a gyomrának?
2013. jan. 6. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Hányszor szoptatod egy nap?
2013. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gabszem ***** válasza:
Nem muszáj ugyanazt ennie kétszer egy nap. Adhatsz délután mást is. Adhatsz gabonapépet (milumil 7 gabonás) gyümölccsel, vagy anyatejjel. Főzhetsz rízst is jó puhára, tejpépet, rizspépet néha főzelék helyett. Céklát is főzhetsz neki krumplival, almával.
2013. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ez így. ùgy alaktítsd a napirendet ahogy ti is éltek. Ha ebédre fött ételt esztek akkor dél körül add neki a zöldséges ételeket, és délután a nasit. Késöbb bejönnek a joghurtok és az ilyen dolgok, így jobb a nasi délutánra.


Elsö lányomnál is így csináltam, most a második 6 hós. Mi kiváltottuk az ebédet, és most már elkezdett gyümölcsöt kapni ebédre.


Mivel én sem eszek krumplit barackkal ezért neki sem keverem ezzel, én úgy adom ahogy mi esszük. (persze külöm fözök neki só mentes, csak naturban) vagy is barack az gyümölcsel keverödik, a krumpli meg zöldséggel.

2013. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 hét alatt 5 különböző étel? Lassíts egy kicsit.

Kezdetben 1-1,5 hétig ugyanazt az ételt ízlelgesse. Ha meg szopni akar, hadd szopjon, 1 éves korig inkább anyatejen éljen a gyerek.

2013. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csak óvatosan a zöldség-gyümölcs keverésével. vagy te megennéd?

a cékla és a banán is mehet már ebben a korban.

nekünk a gyerekdoki már a csirkehúst, csirkemájat is javasolta.

uzsira mehet a tejpép is.

pici só, zöldfűszerek, kevéske olajjal is variálhatod a menüt. a borssal még várj.

persze egyszerre csak egy új dolgot vezess be. érzékeny a kis gyomruk, szokniuk kell a 'felnőtt' ételeket.

7 hós kisfiú anyukája

2013. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a váalszokat, igény szerint szopizik. Próbálom jól csinálni de mindenki mást mond, védőnő, orvos, anyukák.

Szép hetet!:)

2013. jan. 7. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!