Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány percet bír ki nézelődésse...

Hány percet bír ki nézelődéssel a babátok 6-7 hetesen? Mit csináljak, hogy ne sírjon, de felvennem se kelljen folyton?

Figyelt kérdés
Ha nem alszik szinte mindig fogni kell,és általában a vállamra rakni,egyszerűen már nem bírja a hátam annyira fáj,a hintában,vagy pihenőszékben egy pisilés erejéig bírja. Imádom,és jó érzés,hogy foghatom,de azért nekem is vannak szükségleteim,és azokat egy kézzel nem tudom mindig megoldani.Meg mondom a hátam 5 perc után már leszakad,a karomban pedig nincs el,ott is sírdogál.Van hordozókendőm,de ott meg nem lát ki,meg nem is nagyon értem,hogy amiket mutatnak megkötési módokat a baba arca a mellkasomhoz ér,és akkor szerintem a kilélegzett levegőt lélegzi vissza,az meg káros az agynak nem?

2013. jan. 7. 11:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem káros a babának a kandő, oldalra fordítja a fejét, nem lélegzi vissza a kilélegzett levegőt:). De ha ez téged aggaszt, akkor próbáld meg csípőre kötni, vagy hátra:). Újszülötteket is lehet így hordozni:).

Esetleg egy hordozási tanácsadót(vagy hordozós klubot) ha felkeresnél, akkor eloszlathatná a kételyeidet és megtaníthatna helyesen csípőn vagy háton hordozni:).

2013. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is ilyen volt ennyi idősen, amikor ébren volt, mindig ölbe-baba volt. Leginkább állandóan kézben volt, vagy nálam, vagy a páromnál. Ez ilyen, át kell vészelni :)

Viszont ami sokszor jól jött: elemes babahinta. Néha elég sokáig elvolt benne, megnyugtatta, sokszor ebben altattuk el. Érdemes kipróbálni.

Nagyon nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy hagyd sírni. Egy ilyen pici baba még nem tud hisztizni, ha sír, akkor valami baja van. Lehet, hogy csak annyi, hogy nem érzi magát biztonságban egyedül és a közelségedre vágyik, de ez neki igenis nagyon fontos igény. Ha hagyjuk sírni, egy idő után abbahagyja, mert beletörődik, hogy nem számíthat az anyjára, de ez később komolyabb problémákhoz vezethet. Nem igaz, hogy ha mindig megvígasztaljuk, amikor sír, akkor majd elkényeztetett lesz, és soha nem lehet letenni, sőt. Ha azt tanulja meg, hogy mindig ott van valaki, akire számíthat, akkor magabiztosabb lesz, és később könnyebben megy majd a leválás. Erre példa az én kisfiam is, kb 5 hónapos korától leszokott az állandó kézben létről, és azóta órákig eljátszik egyedül. Nagyon is jó baba lett :)

2013. jan. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, látom van hintátok. Akkor azt visszavonom :)
2013. jan. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen,van hinta,de nem szereti.

Igazából,ami teljesen elkeserít,hogy nála sem nyugszik meg az esetek 50%-ában.most már jönnek a látogatók,nem sok,mielőtt vki azt írná,hogy ez a baj-heti 1 alkalom,és volt,aki csak negyed órát volt. Na szóval,mindenki mondja,hogy jaj az anyjánál majd megnyugszik,és tök rossz,hogy nem.Pl mai szituáció.Reggel 8körül nyöszörgött,elkezdtem etetni még félálomban,negyed óra alatt végzett.Fekve szoptattam,gondoltam gyorsan kisurranok mielőtt felébred,és elmegyek a fürdőbe,meg eszek.Persze erre felébredt,és pelust is kellett cserélni,így ez jött.semmi gond egy gagyarászott,énekeltem neki,ez volt kb háromnegyedig.Akkor már el kellett mennem pisilni,akkor az ágyon hagytam,mert onnan látja a fali dolgokat,amiket szeret nézni.Már a kézmosásnál sírt,bementem felvettem,elnyugodott.Kijöttünk a nappaliba,és 1-2 percig elvolt a kezembe,majd sírás,váll,uaz,lábamra fektettem,már sírás,jött a mentő dolog,amit a neten láttam oldalára fektetni a karomon,és úgy a combra,és ringatni,be is jött,nézelődött,aztán megmozdítottam kicsit a karom,hogy a súly inkább a combomon legyen,és sírt.Rátettem a játszószőnyegre..sírt.Járkálni nem kezdtem el,mert már annyira fáj a hátam,nem akarom,hogy csak az legyen jó neki,mert azt már nem bírja a hátam,több,mint 5 kilo.Szóval kipróbáltam,hogy a hordozóba mit csinál,mert mikor kivisszük a hidegbe ott csendben van,és bejött ,negyedtől van ott,10 perc után bealudt.De a lényeg,hogy nem nálam nyugodott meg,hanem most pl attól,máskor meg lehet azért nem sír tovább a karomban,mert elfárad.

Vagy ez az anyánál megnyugszik dolog nem úgy van,hogy felveszi és rögtön megnyugszik?mert én úgy veszem észre,ha a férjemnél,vagy a szüleimnél van,kb uannyi idő alatt nyugszik meg

2013. jan. 8. 09:38
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia! a 10. válaszoló vagyok újra.

Ahogy olvastam amit írtál,mintha magunkat látnám.Nálam se mindig nyugszik meg vagy nem jobban mint másnál.Én is van,hogy próbálom így-úgy-amúgy fogni,de sehogy se jó.Talán még ami legjobban beválik az a tartás,hogy fogom a karomon lógatva,mármint úgy,mikor fürdetésnél a hátát mosom de van,hogy sehogy se jó neki.Most próbálkozom a cumival,de a hagyományos cumival,nem azzal a ferdén vágottal,azt nem akarta bevenni,ezt a hagyományosat úgy ahogy elfogadja.De látod,sokan ,a legtöbben ugyanígy vannak és mind azt írják,majd elmúlik,majd ha már fog tudni ülni vagy jobban érdeklik majd a köré rakott játékok.Én is reménykedem,hogy így lesz! :-) Kitartás sorstárs! :-)

Hová valósi vagy? Ha nem akarod ide írni,írd meg privátban.

2013. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!