Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús dolgok. Kisbabám 3 és...

Kisfiús dolgok. Kisbabám 3 és fél hónapos. Mindenütt mást olvasok, hallok. Egyik helyen azt írják, húzogatni kell a kis fitymát lefelé (nehogy szűkülete legyen), a másikon meg azt írják, hogy fél éves koráig nem szabad. Most akkor mi a jó?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Óvatosan, amennyire engedi a fityma, húzogasd. Elég akkor amikor tisztítod.
2009. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
2 éves koráig nem szabad piszkálni,csak amikor ugye mosod neki.Akkor megnézi a doki,és tornáztatni kel ha szükséges.3 éves korukra magától megoldódik a probléma,ha nem csak akkor nyúl hozzá doki.
2009. aug. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Magától nem fog megoldódni, főleg ha 2 évig nem nyúlsz hozzá. Finoman lehet tornáztatni.
2009. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na nekünk az itthoni gyerekorvosunk azt mondta, hogy csak fürdésnél kell egy kicsit huzogatni, a kórházba az orvosunk meg lebaszott, hogy miért nem húzogattam neki, nagyon-nagy fitymaszűkülete van. A védőnőnk meg nem mondott rá semmi.

Sógórnőméknek meg azt mondták, hogy 2 éves koráig nem kell hozzányúlni.

Na ezen igazodjon ki az ember. Legalább megbeszélhetnék, hogy akkor most mit mondanak.

2009. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt is felemás válaszokat fogsz kapni. :( Nekem is azt mondták ne húzogassam. Nem is nyúltam hozzá, hónap elején leszünk 3 hónaposak.
2009. aug. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem húzogattam, aztán olyan húgyúti fertőzése lett a gyereknek a fityma alá gyült szmegma miatt, mert azt mondták, hogy hozzá se nyúljak. Hát én ezután lesz@rtam mit mondanak, alaposan tisztítom a kukiját, és eközben tornáztatom is. Azóta nincs baj.
2009. aug. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!